Kolory roku 2021– inspiracje posadzkowe od Flowcrete - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kolory roku Pantone 2021 - inspiracje posadzkowe

 

Czas czytania: ~2 min


Jakie kolory będą dominowały w 2021 roku? Pod koniec grudnia 2020 Instytut Koloru Pantone ogłosił, jakie barwy zostały uznane za wiodące w tym roku. Zgodnie z przyjętymi zasadami są to odcienie, które odpowiadają przewidywanym i dominującym w danym czasie trendom. Tym razem są to kojący szary (Ultimate Grey), będący ucieleśnieniem siły, odporności i hartu ducha oraz optymistyczny żółty (IlluminatingYellow), który symbolizuje słońce, nadzieję, oczekiwanie na zmianę na lepsze. Flowcrete Polska przedstawia przykłady realizacji posadzkowych, w których kolory szary i żółty odgrywają główne role.

 

W przypadku żywicznych posadzek parkingowych Deckshield połączenie szarych miejsc postojowych i dróg jezdnych z żółtymi oznaczeniami poziomymi to jedna z najbardziej popularnych kombinacji. Poza atrakcyjnym efektem wizualnym gwarantuje ona także optymalną widoczność linii i symboli z punktu widzenia kierowcy i tym samym zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Stosowane są także inne zestawienia tych barw, np. na parkingu biurowca Bobrowiecka 8 (proj. JEMS Architekci) posadzki wykonano w odcieniach szarości, a żółtykolor zastosowano nasłupach.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Aura Sky w Warszawie

Posadzki żywiczne Flowcrete

Bobrowiecka 8 w Warszawie

Zarówno posadzki parkingowe, jak i posadzki typu wylewanego, np. Peran SL, to przykłady rozwiązań, w których kolor wynika z barwienia żywicy. W EdinburghArts Centre w Wielkiej Brytanii połączono bezspoinową, gładką i błyszczącą posadzkę żywiczną w jednolitym, żółtym kolorze, wykonaną na korytarzach, z innym wykończeniem w szarym odcieniu, przypominającym beton, w tych miejscach, gdzie ruch pieszy jest mniej intensywny.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Edinburgh Arts Centre w Wielkiej Brytanii

W przypadku terazzo żywicznego, np. Mondéco, finalny efekt wizualny zależy od wielu czynników. Największy wpływ ma matryca z żywicy epoksydowej, barwionej na wybrany kolor. Jednakże dobór kruszywa marmurowego i ewentualnych dodatków w postaci odłamków szkła, które sprawiają, że kolor żywicy wydaje się bardziej intensywny, i luster tworzących na powierzchni posadzki delikatne bliki światła – pozwala uzyskać bardzo różnorodne odcienie.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Belgrade Plaza, Big Fashion Belgrade

Dostępne są również technologie, w których stosuje się żywice bezbarwne, a kolor nadają posadzce dodatki, takie jak np.mieszanki barwionych piasków kwarcowych w posadzce Peran STB. Tego typu rozwiązanie jest bardzo trwałe i wytrzymałe, co sprawia, że zachowuje doskonały wygląd przez lata. Dzięki temu sprawdza się zarówno w przemyśle, jak i w obiektach publicznych.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Arnold Clark Liverpool w Wielkiej Brytanii

Posadzki żywiczne dają bardzo szerokie możliwości swobodnego projektowania, m.in. w zakresie kolorystyki i innych efektów wizualnych. Z tego powodu, przy realizacji nawet najbardziej śmiałych koncepcji, również tych z wykorzystaniem kolorów roku 2021, warto skorzystać z doradztwa ekspertów w tej dziedzinie. 

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Posadzki

Zakopana szkoła podstawowa od xystudio
Zakopana szkoła podstawowa od xystudio

Chyba bez wielkiej przesady można powiedzieć, że każda gmina marzy zapewne o współpracy z takim zesp ...

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu
Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „lo ...

Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje
Webinarium Schüco: Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje

Zdrowy budynek – najnowsze trendy i innowacje to temat webinarium architektonicznego firmy Schüco, k ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera