Kolory roku 2021– inspiracje posadzkowe od Flowcrete - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Kolory roku Pantone 2021 - inspiracje posadzkowe

 

Czas czytania: ~2 min


Jakie kolory będą dominowały w 2021 roku? Pod koniec grudnia 2020 Instytut Koloru Pantone ogłosił, jakie barwy zostały uznane za wiodące w tym roku. Zgodnie z przyjętymi zasadami są to odcienie, które odpowiadają przewidywanym i dominującym w danym czasie trendom. Tym razem są to kojący szary (Ultimate Grey), będący ucieleśnieniem siły, odporności i hartu ducha oraz optymistyczny żółty (IlluminatingYellow), który symbolizuje słońce, nadzieję, oczekiwanie na zmianę na lepsze. Flowcrete Polska przedstawia przykłady realizacji posadzkowych, w których kolory szary i żółty odgrywają główne role.

 

W przypadku żywicznych posadzek parkingowych Deckshield połączenie szarych miejsc postojowych i dróg jezdnych z żółtymi oznaczeniami poziomymi to jedna z najbardziej popularnych kombinacji. Poza atrakcyjnym efektem wizualnym gwarantuje ona także optymalną widoczność linii i symboli z punktu widzenia kierowcy i tym samym zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. Stosowane są także inne zestawienia tych barw, np. na parkingu biurowca Bobrowiecka 8 (proj. JEMS Architekci) posadzki wykonano w odcieniach szarości, a żółtykolor zastosowano nasłupach.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Aura Sky w Warszawie

Posadzki żywiczne Flowcrete

Bobrowiecka 8 w Warszawie

Zarówno posadzki parkingowe, jak i posadzki typu wylewanego, np. Peran SL, to przykłady rozwiązań, w których kolor wynika z barwienia żywicy. W EdinburghArts Centre w Wielkiej Brytanii połączono bezspoinową, gładką i błyszczącą posadzkę żywiczną w jednolitym, żółtym kolorze, wykonaną na korytarzach, z innym wykończeniem w szarym odcieniu, przypominającym beton, w tych miejscach, gdzie ruch pieszy jest mniej intensywny.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Edinburgh Arts Centre w Wielkiej Brytanii

W przypadku terazzo żywicznego, np. Mondéco, finalny efekt wizualny zależy od wielu czynników. Największy wpływ ma matryca z żywicy epoksydowej, barwionej na wybrany kolor. Jednakże dobór kruszywa marmurowego i ewentualnych dodatków w postaci odłamków szkła, które sprawiają, że kolor żywicy wydaje się bardziej intensywny, i luster tworzących na powierzchni posadzki delikatne bliki światła – pozwala uzyskać bardzo różnorodne odcienie.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Belgrade Plaza, Big Fashion Belgrade

Dostępne są również technologie, w których stosuje się żywice bezbarwne, a kolor nadają posadzce dodatki, takie jak np.mieszanki barwionych piasków kwarcowych w posadzce Peran STB. Tego typu rozwiązanie jest bardzo trwałe i wytrzymałe, co sprawia, że zachowuje doskonały wygląd przez lata. Dzięki temu sprawdza się zarówno w przemyśle, jak i w obiektach publicznych.

Posadzki żywiczne Flowcrete

Arnold Clark Liverpool w Wielkiej Brytanii

Posadzki żywiczne dają bardzo szerokie możliwości swobodnego projektowania, m.in. w zakresie kolorystyki i innych efektów wizualnych. Z tego powodu, przy realizacji nawet najbardziej śmiałych koncepcji, również tych z wykorzystaniem kolorów roku 2021, warto skorzystać z doradztwa ekspertów w tej dziedzinie. 

 

Zobacz wizytówkę firmy Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Posadzki

Kompleks Varso czeka na wieżę
Kompleks Varso czeka na wieżę

Varso – to nazwa, w której łączy się kilka nowo powstałych w Warszawie obiektów i przestrzeni. Najwi ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad
Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncer ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera