Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Forum Designu i Architektury D&A pod hasłem Sumienie detalu

 

Czas czytania: ~2 min


Tytułem tegorocznego Forum Designu i Architektury D&A, które odbędzie się online 3 lutego 2021 jest Sumienie detalu. Umożliwia swobodną dyskusję nad bieżącymi wyzwaniami związanymi z cywilizacyjnymi kryzysami. Wydarzenie jest częścią Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma, które odbędą się w dniach 23-26.11.2021.

 

Forum Designu i Architektury D&A

O tym, czym jest detal, jaką rolę pełni w strukturze czy szerzej: w architekturze warto dziś rozmawiać przynajmniej z trzech powodów:

1. Walka z kryzysami, jakie przynosi nam współczesność, to nie tylko ważne dyskusje o wartościach, ale też przesunięcia w świecie materialnym, poskładanym z mrowia domagających się uwagi detali, które mogą urealnić pożądane zmiany.

2. Zmienia się także profesja architekta – to coraz rzadziej mistrz, a coraz częściej specjalista rozwijający się w określonym kierunku, myślący o tworzonych wnętrzach, budynkach, układach z określonej perspektywy.

3. Skupienie na detalu łączy też projektantów z branżystami – stawia w centrum rozwiązania (oświetleniowe, izolacyjne, konstrukcyjne i wiele innych), ale jednocześnie stawia przed nimi nowe wyzwania.

 

Podczas Forum Designu i Architektury organizatorzy chcieliby pokazać, że detal niekoniecznie oznacza zbytek. Skupienie na tym, co prozaiczne i małe sprzyjać może tworzeniu architektury zrównoważonej i odpowiedzialnej społecznie. Detal, choć ciąży ku konkretowi, ogniskuje uwagę i skupienie, prowadzić może też do myślenia o relacjach łączących podobne przedmioty ze światem natury czy z przyszłością. Koncentracja na detalu nie musi oznaczać ciasnej specjalizacji, ale raczej nowe szanse, jakie obecnie otwierają się przed zawodem architekta w nowych specjalizacjach.

 

Goście specjalni Forum Designu i Architektury D&A 2021

1. Tim Inglod, humaniasta, profesor antropologii społecznej na Uniwersytecie Aberdeen, który bada powiązania między antropologią, archeologią, sztuką i architekturą, wskazując na potrzebę przemyślenia wielkich spraw naszej współczesności przez pryzmat detalu.

2. Lars Emil Kragh, przedstawiciel branży architektonicznej, wskazujący na nowe szanse zawodowe, jakie niesie dla architektów wybór specjalizacji.
 

W dyskusjach o architekturze udział wezmą też polscy architekci, krytycy, dziennikarze, akademicy, przedsiębiorcy, aktywiści przestrzenni. Wśród panelistów spotkamy m.in. Bognę Świątkowską, Małgorzatę Kucewicz, Macieja Frąckowiaka, Zbigniewa Maćkowa, Tomasza Klimka, Milenę Trzcińską i Jakuba Głaza.

 

Więcej informacji o wydarzeniu architektonicznym online znajdziesz na stronie organizatora.

 

Jesteśmy patronem medialnym wydarzenia.


Podepnij swój artykuł

tagi

Targi, Wydarzenia Dla Architektów, Wydarzenie Architektoniczne, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera