Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Restauracja Zatoka Buntu - ralizacyjny studencki konkurs architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 2 min


Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz WM Pro zapraszają do udziału w realizacyjnym studenckim konkursie architektonicznym na opracowanie koncepcji restauracji "Zatoka Buntu".

 

Realizacyjny studencki konkurs architektoniczny na koncepcję restauracji "Zatoka Buntu"

Regulamin konkursu architektonicznego dla studentów

Organizator

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej

ul. Bolesława Prusa 53/55

50-317 Wrocław

 

WM PRO Sp. z o.o.

ul. Świętokrzyska 30 lok. 63

00-116 Warszawa

 

Adresaci

Konkurs skierowany jest do studentów Wydziałów Architektury różnych uczelni w Polsce. Do konkursu mogą zgłaszać się indywidualni autorzy lub zespoły max. 2 osobowe.
 

Przedmiot konkursu dla studentów architektury

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie koncepcji budynku lub zespołu budynków restauracji Zatoka Buntu, zlokalizowanego na granicy działek 15.5 oraz 17 w obrębie obszaru oznaczonego na miejscowym planie zagospodarowania terenu numerem 10.163 ZP. Teren objęty zakresem opracowania zlokalizowany jest między ul. Wita Stwosza, ul. Henryka Sienkiewicza, ul. Władysława Stanisława Reymonta a Pasażem Antoniego Nurzyńskiego w Skierniewicach. Dokładne wytyczne w zakresie lokalizacji projektowanego obiektu / obiektów przedstawiono w załącznikach do regulaminu.

 

Cel konkursu dla studentów architektury

Celem konkursu jest wybór koncepcji, która będzie stanowić autorską propozycję lokalu gastronomicznego, zbudowanego z wykorzystaniem modułów kontenerowych, wpisującą się w założenia marki konceptu gastronomicznego Zatoka Buntu. Od prac biorących udział w konkursie oczekuje się również, że proponowane rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne będą spełniały współczesne standardy funkcjonalne oraz techniczne dla tego typu lokali.

 

Jury konkursu dla studentów architektury

Barbara Gronostajska (architekt, Dziekan Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej)
Bartosz Adamiczka (architekt)
Anna Berbesz (architekt)
Tomasz Broma (architekt)
Elżbieta Komarzyńska Świeściak (architekt) Milosz Krstić (inwestor, przedstawiciel firmy WM PRO Sp z o.o.)

Sekretarz: Lea Kazanecka (architekt).

 

Terminy

20.03.2021 - termin nadsyłania prac

do 5 dni roboczych od zakończenia terminu nadsyłania prac - ogłoszenie wyników konkursu

 

Nagrody

1. Nagroda realizacyjna 2 000 PLN + gwarantowany staż w pracowni przygotowującej projekt budowlany lub techniczny dla inwestycji.

2. Nagroda Jury o wartości 300 PLN

3. Dodatkowe nagrody: inwestor zakłada, że być może w przyszłości wybrane koncepcje zgłoszone do konkursu również mogą zostać zrealizowane. W takim przypadku inwestor będzie zobowiązany ich autorowi / autorem wypłacić wynagrodzenie w wysokości 2000 netto PLN za przekazanie majątkowych prac autorskich na potrzeby jednorazowej realizacji zgodnie z tym projektem.
 

Więcej informacji o konkursie dla studentów architektury znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konkurs Architektoniczy , Konkurs Dla Studentów Architektury

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Konkursy
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera