Galeria Miejska Arsenał w Pozaniu - modernizacja budynku - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Poznański Arsenał będzie przebudowany

 

Czas czytania: ~1 min


Urząd Miasta Poznania w przetargu w trybie „zaprojektuj i wybuduj” wybrał firmę Demiurg Construction sp. z o.o. do przeprowadzenia zadania o nazwie „Przebudowa budynku Galerii Miejskiej Arsenał”. Według opracowanego przez władze miasta harmonogramu prace w obiekcie mają się zakończyć we wrześniu 2022 roku.

 

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Modernizm przebudowany

Gmach Galerii Miejskiej Arsenał, mimo że zbudowany grupo ponad pół wieku temu, wciąż wzbudza kontrowersje – nadal nie wszyscy rozumieją, dlaczego efektowna modernistyczna bryła znalazła się wśród zabytkowej zabudowy staromiejskiej. Na modernizację czy przebudowę budynku galerii rodziło się wiele pomysłów, organizowane były nawet konkursy architektoniczne. Teraz gmach ma zostać naprawdę przebudowany. Odbędzie się to przy okazji planowanego dużego remontu nawierzchni poznańskiego Rynku.

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Budynek po przebudowie zachowa swoją podstawową funkcję kulturalną, jednocześnie wraz z modernizacją techniczną wprowadzone zostaną zmiany w rozkładzie pomieszczeń i ich funkcji, odpowiadające standardom współczesnego wystawiennictwa. Od strony zachodniej powstanie nadbudowa parterowej części budynku” - tłumaczył Marek Wasilewski, dyrektor Galerii Miejskiej Arsenał.

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

W wyniku prac modernizacyjnych budynek galerii wzbogaci się o windę, a więc stanie się bardziej dostępny; podniesie się jego bezpieczeństwo pożarowe czy jakość węzłów higieniczno-sanitarnych. W budynku przewidziano miejsce na przestrzenie ekspozycyjne, księgarnię, salę wykładową, magazyny, a także pomieszczenia administracji i pracownie kuratorów. Dodatkowo powstanie przestrzeń dla stałej kolekcji Galerii. Wydzieloną część budynku stanowić będzie klub z zapleczem gastronomicznym oraz infrastrukturą do organizacji kameralnych wydarzeń kulturalnych.

Galeria Miejska Arsenał w Poznaniu

Nowoczesny budynek na Rynku w Poznaniu

Wygląd budynku mają poprawić nowe okna, fasady, dachy. W projekcie architektonicznym przebudowy pojawia się także dodatkowy element w postaci specjalnie przygotowanej „ściany wideo”, przeznaczonej do prezentacji prac multimedialnych. Zlokalizowana ona zostanie na fasadzie od strony ulicy J. B. Quadro.

 

Źródło: poznan.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Modernizacja Obiektu

Dom na pochyłej działce
Dom na pochyłej działce

W przyszłym roku ma być gotowy dom, zlokalizowany na pochyłej działce w Małopolsce, zaprojektowany p ...

Hala sportowa w modernistycznym kontekście
Hala sportowa w modernistycznym kontekście

Miasto Stalowa Wola kojarzy się z przemysłem – w końcu było najważniejszym środkiem Centralnego Okrę ...

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021 – wybierz swój typ
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021 – wybierz swój typ

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego – to organizowany już po raz 22 przez Zarząd Wo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera