Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej - prezentacja obiektu

 

Czas czytania: ~2 min


Nowy Werdon to dość nietypowy obiekt mieszkalny, w którym zastosowano eksperymentalne połączenie „londyńskich szeregówek” i położonych powyżej wygodnych apartamentów. Autorem tego projektu jest Biuro Projektowe Małeccy. Budynek ten znalazł się na liście obiektów nominowanych do nagrody Mies van der Rohe Award 2022. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację projektu, która odbędzie się 10 marca 2021 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzą Joanna i Wojciech Małeccy.

 

Nowy Werdon w Rudzie Śląskiej


Ciekawa jest historia nazwy tej realizacji architektonicznej: nawiązuje ona do znajdującego się po drugiej stronie ulicy Werdonu, osiedla domów robotniczych z początku XX wieku, którego lokatorami byli weterani bitwy pod Verdun.

 

W jednym budynku architekci zmieścili dwa różne rodzaje mieszkań: na niższych kondygnacjach znalazły się trzypoziomowe lokale przypominające segmenty: z własnym wejściem, garażem, schodami, salonem i jadalnią na piętrze oraz sypialniami na kolejnej kondygnacji. Mieszkania mają dużym taras i mały ogródek, który jest nawiązaniem do śląskiej tradycji posiadania takiego miejsca. Wyższe piętra budynku zajęły mniejsze mieszkania.

 

Nowy Werdon został zbudowany z cegły i nakryty dwuspadowym dachem. To oczywiste nawiązanie do śląskiej tradycji budowlanej. Obiekt powstał w miejscu starych zabudowań, które z powodu złego stanu technicznego nie nadawały się do remontu. Budynek stał się wydarzeniem w Rudzie Śląskiej. Prosty, klarowny pomysł wniósł powiew współczesności do starej, zaniedbanej dzielnicy. Jak zapewnia inwestor, wkrótce do ceglanej bryły architektonicznej mają dołączyć kolejne budynki.

 

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Nie zapomnij o prezentacji. Zapisz się na wydarzenia na FB: TUTAJ

 

Prowadzący prezentację:

Joanna i Wojciech MAŁECCY

Joanna i Wojciech MAŁECCY

MAŁECCY biuro projektowe funkcjonuje od 1997 roku.

Zespół projektowy posiada doświadczenie przy opracowywaniu projektów mieszkaniowych dużych założeń nowych dzielnic w Katowicach czy w Zabrzu aż do mniejszych obiektów wielorodzinnych jak nagrodzony „Nowy Werdon" w Rudzie Śl. Ponadto jesteśmy współautorami nowego Ratusza Marszałkowskiego w Krakowie, zespołu biurowego Face to Face w Katowicach, Centrum Sportowego Bażantowo wraz z gimnazjum w Katowicach, Kliniki SANTE w Sosnowcu, rezydencji ambasadora w Sztokholmie, przebudowy ambasady w Kopenhadze czy ostatnio ukończonego projektu Centrum Dialogu Europejskiego i Kultury Polskiej we Lwowie.

 

Organizatorzy

 

Partner

 

 

Patroni medialni

 

   

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Prezentacja Online, Webinarium, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Hot

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera