Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Webinarium Stiebel Eltron: NOWOŚCI 2021 – co pokazuje STIEBEL ELTRON w nowym 2021 roku. Czym Nas zaskoczy?

 

Czas czytania: ~4 min


Firma Stiebel Eltron zaprasza na kolejne webinarium z cyklu Wymiana wiedzy i doświadczeń. Podczas szkolenia omówiona zostanie istota wprowadzenia nowego czynnika chłodniczego R454C, a także pierwsze modele pomp ciepła typu powietrze-woda oraz glikol–woda opartych na nim. Spotkanie odbędzie się 6 kwietnia 2021 o godz. 11:00. Aby wziąć w nim udział wystarczy się zarejestrować.

 

Webinarium Stiebel Eltron


Zobacz program szkolenia

Ogrzewanie małych domów jednorodzinnych powietrzną wewnętrzną pompą ciepła typu powietrze – powietrze jest już dziś możliwe. Nowa pompa ciepła do tych zadań wentyluje dom odzyskując ciepła z powietrza wywiewanego, podgrzewa powietrze zewnętrzne nawiewane do pomieszczeń zapewniając komfort cieplny, podgrzewa również wodę użytkową. Ktoś by powiedział. Super, a co z łazienką – gdzie wysuszymy ręczniki? – nie ma co się martwić, omawiane urządzenia posiada dodatkowy wodny wymiennik na cele grzejników łazienkowych. To wszystko zawarte jest w jednej kompaktowej obudowie. Czy coś nas jeszcze zakończy – TAK. Prezentowane rozwiązanie oparte jest na naturalnym czynniku chłodniczym CO2.

 

CO2 jako naturalny czynnik chłodniczy – świetnie, natomiast jego zwiększone stężenie w przebywającym pomieszczeniu takich  jak: sala lekcyjna, sala konferencyjna, przedszkola, restauracja wpływa negatywnie na nasze samopoczucie. Czy można w ławy i szybki sposób rozwiązać m.in. ten problem. Odpowiedź jest oczywista, dzięki nowej centrali wentylacyjnej VRL-C 870G Premium już TAK.

 

Nie tylko rozwijają się urządzenia pod względem konstrukcyjnym, ale i również pod względem automatyki. Sterowanie temperaturą w każdym pomieszczeniu to dzisiaj nie nowość. Nowością jest zarządzanie omawianą temperaturą z komunikacja z pompą ciepła, żeby ona pracowała z jak najniższą temperaturą zasilania a co za tym idzie wysoką efektywnością zapewniając indywidualnie wymaganą temperaturę w każdym pomieszczeniu. Zaprezentujemy nowy system automatyki EASYTRON dla ogrzewanie podłogowego jak i mieszanego podłogowego i grzejnikowego.

 

Program szkolenia

1. Prezentacja centrum szkoleniowego STE w Holzminden
2. Nowości produktowe 2021
   a) Omówienie nowego czynnika chłodniczego R454C
   b) Gruntowe pompy ciepła do budownictwa jednorodzinnego HPG-I Premium
       - Czynnik chłodniczy R454C | Modulacja mocy grzewczej (inwerter) | 75oC
   c) Powietrzne pompy ciepła do budownictwa jednorodzinnego HPA-O 5.1 | 7.1 Premium
       - Czynnik chłodniczy R454C | Modulacja mocy grzewczej (inwerter) | 75oC
   d) Pompy ciepła typu powietrze – powietrze LWZ 604 AIR
       - Czynnik chłodniczy CO2 | Modulacja mocy grzewczej (inwerter) | Ogrzewanie powietrzem | Kompaktowe rozwiązanie
   e) Pompy ciepła typu powietrze – powietrze LWZ 604 AIR
       - Czynnik chłodniczy CO2 | Modulacja mocy grzewczej (inwerter) | Ogrzewanie powietrzem | Kompaktowe rozwiązanie
  f) Zarządzanie temperaturą w każdym pomieszczeniu w zgodzie z pompą ciepła - EASYTRON
3. Podsumowanie i zakończenie seminarium

 

Czas spotkania: Do 3 godzin w tym dwie przerwy po 15 minut.

 

Prowadzący szkolenie

Adam Koniszewski, Stiebel Eltron

Adam Koniszewski, Project Business Director, Stiebel Eltron Polska

Można powiedzieć, że w moim przypadku zainteresowanie i wykształcenie łączy się w jedno z pracą zawodową i w tym aspekcie jestem człowiekiem spełnionym. Ukończyłem dwa kierunki studiów magisterskich ściśle związanych z branżą HVACR. W 2009 r. była to Politechnika Gdańska (kierunek mechanika i budowa maszyn), specjalność systemy, urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne oraz w 2012 r. Politechnika Białostocka (kierunek inżyniera środowiska), specjalność sieci i systemy sanitarne. W dniu obrony pracy magisterskiej dostałem swoją pierwszą, poważną pracę w jednej z wiodących firm na rynku, która zajmuje się odnawialnymi źródłami energii. Obecnie od 2020r. pełnię funkcję dyrektora ds inwestycji w firmie Stiebel Eltron Polska.


Ponadto jestem autorem kilkudziesięciu artykułów na temat systemów grzewczych i chłodzących opartych na odnawialnych źródłach energii. Okazjonalnie prowadzę zajęcia na wyższych uczelniach jako wykładowca z przemysłu. Dodatkowo posiadam uprawnienia budowlane do projektowania i kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.

 

* Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rejestracji na webinarium, ponieważ na jego podstawie będą wystawiane i wysyłane certyfikaty.

 

** Po zakończonym szkoleniu w ciągu 14 dni zostanie wysłany drogą mailową certyfikat uczestnictwa. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

 

Pytania prosimy kierować na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Webinarium, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Szkolenie Architektoniczne, Szkolenie Dla Architektów

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera