Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Eye of Macau - spiralny budynek od KPF

 

Czas czytania: ~1 min


Należący do Chin Specjalny Region Administracyjny Makau liczy 650 tysięcy mieszkańców, jednak corocznie odwiedzany jest przez miliony turystów. Makau jest bowiem popularnym ośrodkiem turystycznym i rozrywkowym, którego największą atrakcją są kasyna. To „chińskie Las Vegas” z rozwiniętym przemysłem nie tylko hazardowym, ale i np. odzieżowym czy elektronicznym jest jednym z najbogatszych regionów świata.

 

Eye of Macau, spiralny gmach

Zobacz niezwykłą budowlę z Chin

Nic więc dziwnego, że właśnie tu znalazł się inwestor, który postanowił wznieść budowlę o bardzo efektownej formie. Oko Makau - Eye of Macau – tak się ma nazywać ta realizacja, która ma pomieścić w sobie trzy hotele, liczne przestrzenie rozrywkowe (w tym oczywiście kasyna), restauracje, sale wystawowe, a także akwarium.

 

Za projektem architektonicznym tej niezwykłej bryły stoi pracownia ogromna międzynarodowa KPF, mająca na koncie wielkie gmachy wznoszone w każdym zakątku świata. Sami architekci mówią, że inspiracją dla bryły, którą zaprojektowali w Macau był kształt cyfry 8, które w chińskiej tradycji oznacza powodzenie i szczęście.

Eye of Macau, spiralny gmach

Gmach jak spirala

Budynek ma stanąć nad brzegiem morza tak, by był widoczny i oferował widok zarówno na centrum Makau, jak i na położoną naprzeciwko, nowo powstała dzielnicę Cota. Widowiskowy gmach ma niejako wizualnie spinać te dwie przestrzenie, stanowić łącznik między nimi, jednak nade wszystko ma się stać – jak to podkreślają inwestorzy – nową ikoną miasta, która stanie jego znakiem rozpoznawczym.

Eye of Macau, spiralny gmach

Gmach ma otrzymać formię skręcającej się pętli, która w najwyższym miejscu ma sięgnąć 230 metrów. Jak nietrudno się domyślić, dla gości odwiedzających budynek przygotowano w nim sporo atrakcji – jak liczne tarasy widokowe oraz publiczny „plac” usytuowany w najwyższym punkcie obiektu, na którym mają się odbywać ogólnodostępne wydarzenia publiczne.

 

Źródło: kpf.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura Zagraniczna, Obiekty Zagraniczne, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera