Sinfonia Varsovia – wyczekana inwestycja - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Sinfonia Varsovia coraz bliżej realizacji

 

Czas czytania: ~2 min


Przedstawiciele orkiestry Sinfonia Varsovia oraz pracowni architektonicznej Thomasa Puchera 6 kwietnia 2021 roku ogłosili, że zakończyły się prace projektowe dotyczące budynku Sinfonia Varsovia, który ma stanąć na warszawskiej Pradze. Jak wyliczono w komunikacie, obejmowały one przede wszystkim „projekty wykonawcze i specyfikacje techniczne adaptacji pięciu zabytkowych budynków dawnego Instytutu Weterynaryjnego, projekty nowego budynku z salą koncertową, ramy oraz ogrodu na 2.6 h terenie użytkowanym przez Sinfonię Varsovię”.

 

Projek Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia – wyczekana inwestycja

Konkurs architektoniczny na projekt budynku Sinfonia Varsovia rozstrzygnięto w 2010 roku; w 2019 wydano pozwolenie na budowę tego niezwykłego i wyczekiwanego obiektu. Projekt, który jak zapewne wszyscy wiedzą, obejmie zarówno budowę nowego gmachu, jak i adaptację do nowych celów historycznych zabudowań opracowuje austriacki architekt Thomas Pucher.

Projek Sinfonia Varsovia

Sinfonia Varsovia ma powstać na warszawskiej Pradze, prawobrzeżnej, znacznie bardziej zaniedbanej i wciąż ignorowanej przez inwestorów dzielnicy. Powstanie na jej terenie ważnej, ambitnej, a zarazem oferującej szerokie spektrum wydarzeń placówki kulturalnej może się znacząco przysłużyć ożywieniu okolicy i podniesieniu jej atrakcyjności. Już choćby z tego powodu gmach Sinfonii Varsovii jest od dawna wyczekiwany.

Projek Sinfonia Varsovia
Projek Sinfonia Varsovia

Wśród wielu etapów opracowywania projektu budowlanego siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia w Warszawie jednym z ciekawszych było opracowanie akustyki budynku. W tym celu zbudowano model akustyczny wnętrza sali koncertowej w skali 1:10 – było to bardzo wierne odwzorowanie przyszłej przestrzeni koncertowej Sinfonii Varsovii, z uwzględnieniem także 1850 miejsc dla publiczności. Model posłużył ekspertom do przeprowadzenia badań akustycznych, dzięki którym nowa sala koncertowa będzie oferowała idealne warunki dźwiękowe.

Projek Sinfonia Varsovia

Kolejny etap prac nad Sinfonią Varsovią

Wraz z zakończeniem skomplikowanych, wieloetapowych prac projektowych Sinfonia Varsovia znalazła się coraz bliżej realizacji. Jeśli prace będą posuwały się zgodnie z harmonogramem na początku 2022 roku rozpoczną się na terenie Sinfonii Varsovii prace budowlane. W pierwszej kolejności mają one dotyczyć trzech zabytkowych budynków położonych tuż przy ul. Grochowskiej. Pierwszy etap prac budowlanych ma się zakończyć na początku 2024 roku; wg planów Sinfonia Varsovia ma być gotowa w 2016 roku.


Zdjęcie dokumentacji projektowej: fot. Janusz Marynowski

Źródło: sinfoniavarsoviacentrum.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze
Ceglana szachownica, czyli kreatywne wykorzystanie elewacji w Ekwadorze

W niewielkim ekwadorskim mieście Babahoyo leżącym w prowincji Los Ríos powstał interesujący projekt ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera