HOSPITAL 2021. Zastosowanie technologii BIM w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zastosowanie technologii BIM w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia - konferencja dla architektów

 

Czas czytania: ~2 min


HOSPITAL 2021 - Zastosowanie Technologii BIM w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia to wirtualna konferencja architektoniczna, która dobędzie się 20 kwietnia 2021 o godz. 10.00. Wyjątkowe wydarzenie dla świata medycyny, architektury i budownictwa medycznego w sektorze publicznym i prywatnym. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak rozwiązania BIM usprawniają realizację inwestycji od etapu koncepcji po zarządzanie obiektem ochrony zdrowia.

 

HOSPITAL 2021

Wydarzenie ze specjalnym udziałem wyjątkowego gościa - polskiego architekta Pana dr inż. arch. Michała Grzymały-Kazłowskiego, Prezesa Zarządu Archimed, Profesora Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania posiadającego nadawaną przez belgijską uczelnię KU Leuven specjalizację Master of Engineering in HospitalDesigning potwierdzającą najwyższe przygotowanie do projektowania obiektów ochrony zdrowia.

 

Na konferencji zostanie przedstawiona tematyka BIM z różnych perspektyw uczestników procesu: wykonawcy brył i BIM menadżera, biura projektowego, generalnego wykonawcy inwestycji – Pracowni BIM - firmy BUDIMEX S.A, inwestora (szpitala) oraz producenta wyposażenia i sprzętu medycznego. 

 

Celem konferencji jest zapoznanie projektantów oraz szpitali i ich organów założycielskich z planowaniem i prowadzeniem inwestycji związanych budową, modernizacją i zarządzaniem szpitalami w oparciu o dokumentację opracowaną w technologii BIM. Sytuacja związana z COVID-19 powoduje, że potrzeby inwestycyjne w zakresie tworzenia nowych specjalistycznych szpitali oraz rozbudowa czy dostosowanie ich pod względem wyzwań pandemicznych jest dopiero przed nami. Konferencja ma pokazać możliwości projektowe i sprawność przebiegu wszystkich zadań oraz ich koordynację międzybranżową dzięki rozwojowi budownictwa medycznego opartego o innowacyjne technologie gwarantujące przejrzystą na każdym etapie dostępność do projektu, harmonogramu, zakresu prac, kosztów i ewentualnych kolizji już na etapie planowania inwestycji. 

 

Główne bloki tematyczne

- BIM – omówienie technologii, zakresu i korzyści wynikających z jej stosowania w szpitalach i obiektach ochrony zdrowia

- Rola BIM-menadżera podczas inwestycji 

- Współpraca firmy produkcyjnej z biurami projektowymi - dopasowanie potrzeb projektanta oraz użytkownika obiektu

- Projektowanie w technologii BIM – Perspektywa Architekta. Korzyści dla inwestora z projektu wykonanego w BIM. Jakość dokumentacji wykonawczej w kontekście prac budowlanych. Różnice w projektowaniu z wykorzystaniem BIM oraz bez

- Firma wykonawcza i realizacja zadania na podstawie dokumentacji wykonanej w BIM – Perspektywa Generalnego Wykonawcy Inwestycji.

- Etapy dokumentacji powykonawczej, eliminacja kolizji i problemów z harmonogramem zadań na przykładzie realnych projektów i wyzwań.

 

Więcej informacji o konferencji HOSPITAL 2021 znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Architektoniczna, Konferencja Dla Architektów

Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie
Innowacyjny konkurs na projekt parku w Warszawie

7 maja 2021 roku ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji parku o charakterze miejskim w d ...

Prefabrykacja w architekturze
Prefabrykacja w architekturze

Po okresie zniechęcenia do prefabrykacji spowodowanej doświadczeniami okresu PRL, w tej chwili wraca ...

Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?
Webinarium Knauf: Projekt, najważniejszy etap prac dociepleniowych od wewnątrz. Jak zrobić to dobrze?

Co jest ważne? Współczynnik U, komfort użytkowania czy wpływ docieplenia na trwałość przegrody? Proj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera