Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zastosowanie technologii BIM w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia - konferencja dla architektów

 

Czas czytania: ~2 min


HOSPITAL 2021 - Zastosowanie Technologii BIM w projektowaniu obiektów ochrony zdrowia to wirtualna konferencja architektoniczna, która dobędzie się 20 kwietnia 2021 o godz. 10.00. Wyjątkowe wydarzenie dla świata medycyny, architektury i budownictwa medycznego w sektorze publicznym i prywatnym. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się, jak rozwiązania BIM usprawniają realizację inwestycji od etapu koncepcji po zarządzanie obiektem ochrony zdrowia.

 

HOSPITAL 2021

Wydarzenie ze specjalnym udziałem wyjątkowego gościa - polskiego architekta Pana dr inż. arch. Michała Grzymały-Kazłowskiego, Prezesa Zarządu Archimed, Profesora Wydziału Architektury Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania posiadającego nadawaną przez belgijską uczelnię KU Leuven specjalizację Master of Engineering in HospitalDesigning potwierdzającą najwyższe przygotowanie do projektowania obiektów ochrony zdrowia.

 

Na konferencji zostanie przedstawiona tematyka BIM z różnych perspektyw uczestników procesu: wykonawcy brył i BIM menadżera, biura projektowego, generalnego wykonawcy inwestycji – Pracowni BIM - firmy BUDIMEX S.A, inwestora (szpitala) oraz producenta wyposażenia i sprzętu medycznego. 

 

Celem konferencji jest zapoznanie projektantów oraz szpitali i ich organów założycielskich z planowaniem i prowadzeniem inwestycji związanych budową, modernizacją i zarządzaniem szpitalami w oparciu o dokumentację opracowaną w technologii BIM. Sytuacja związana z COVID-19 powoduje, że potrzeby inwestycyjne w zakresie tworzenia nowych specjalistycznych szpitali oraz rozbudowa czy dostosowanie ich pod względem wyzwań pandemicznych jest dopiero przed nami. Konferencja ma pokazać możliwości projektowe i sprawność przebiegu wszystkich zadań oraz ich koordynację międzybranżową dzięki rozwojowi budownictwa medycznego opartego o innowacyjne technologie gwarantujące przejrzystą na każdym etapie dostępność do projektu, harmonogramu, zakresu prac, kosztów i ewentualnych kolizji już na etapie planowania inwestycji. 

 

Główne bloki tematyczne

- BIM – omówienie technologii, zakresu i korzyści wynikających z jej stosowania w szpitalach i obiektach ochrony zdrowia

- Rola BIM-menadżera podczas inwestycji 

- Współpraca firmy produkcyjnej z biurami projektowymi - dopasowanie potrzeb projektanta oraz użytkownika obiektu

- Projektowanie w technologii BIM – Perspektywa Architekta. Korzyści dla inwestora z projektu wykonanego w BIM. Jakość dokumentacji wykonawczej w kontekście prac budowlanych. Różnice w projektowaniu z wykorzystaniem BIM oraz bez

- Firma wykonawcza i realizacja zadania na podstawie dokumentacji wykonanej w BIM – Perspektywa Generalnego Wykonawcy Inwestycji.

- Etapy dokumentacji powykonawczej, eliminacja kolizji i problemów z harmonogramem zadań na przykładzie realnych projektów i wyzwań.

 

Więcej informacji o konferencji HOSPITAL 2021 znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Architektoniczna, Konferencja Dla Architektów

Nowe wcielenie białej kostki
Nowe wcielenie białej kostki

Historia miasta zapisana jest w jego architekturze i ci, którzy współcześnie w tę przestrzeń chcą wp ...

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera