Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nad jeziorem Malta stanie hotel Mövenpick Poznań

 

Czas czytania: ~2 min


Nad jeziorem Malta w Poznaniu ma stanąć pięciogwiazdkowy hotel szwajcarskiej sieci Mövenpick. W Polsce jak dotąd znajdują się dwa obiekty z tym logo, w Kołobrzegu i w Zakopanem. Ten zaprojektowany w stolicy Wielkopolski budzi duży sprzeciw społeczny, ma bowiem stanąć na zielonych terenach rekreacyjnych szczególnie lubianych przez mieszkańców Poznania.

 

Projekt hotelu Mövenpick Poznań

Kontrowersyjny projekt w Poznaniu

Choć pandemia odcisnęła duże piętno na branży hotelowej, wciąż projektowane są coraz to bardziej oryginalne i niebanalne obiekty. Hotele wstawia się w śródmiejską tkankę (Hotel Puro w Warszawie), adaptuje się na ich potrzeby zabytki (Hotel Indigo w Warszawie), są projekty interpretujące lokalność (Bachleda Club Residence w Zakopanem), a nawet proponujące rozwiązania naprawdę nowatorskie (projekt hotelu Breath-in Hotel w Łodzi). Nic dziwnego, że inwestorzy chcący budować kolejne hotele wciąż szukają coraz lepszych lokalizacji.

Projekt hotelu Mövenpick Poznań

I tak hotelowa marka Mövenpick ma zaistnieć nad brzegiem jeziora Malta w Poznaniu, tuż obok najpopularniejszych w mieście terenów sportowych i rekreacyjnych, przy torze regatowym i stoku narciarskim. Dla należącej do sieci Accor marki Mövenpick projekt budynku hotelowego opracowało biuro ACE ODA Studio BOAA. Pomiędzy stokiem narciarskim a brzegiem jeziora ma wyrosnąć częściowo podniesiony na słupach, rozległy, horyzontalny budynek, w którym zmieści się 159 pokoi.

 

Hotel Mövenpick Poznań w zapewnieniach inwestora ma wkomponowywać się w krajobraz i oferować atrakcje nie tylko swoim gościom. „Chcemy, aby powstający hotel, ze swoją infrastrukturą gastronomiczną, barem restauracją, był miejscem przyjaznym dla lokalnej społeczności. Wszyscy spędzający czas nad jeziorem, będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej hotelu, dzięki czemu wierzymy, że oferujemy mieszkańcom dodatkową wartość” - zapewnia Tomasz Bociąg, Dyrektor Zarządzający w Maltaski sp. z o.o. sp. k., inwestor projektu nad jeziorem Malta.

Projekt hotelu Mövenpick Poznań

Czy Hotel Mövenpick Poznań zaburzy krajobraz Malty?

Mieszkańcy Poznania są jednak projektem oburzeni: tak duża, komercyjna kubatura nie zgadza się z zapisami planu miejscowego (który jest bardzo nieprecyzyjny), ale przede wszystkim realnie zagraża jakości przestrzeni nad jeziorem. Przeciwnicy budowy wyliczają, że ustawiony wzdłuż brzegu jeziora duży, długi na 150 metrów budynek zasłoni wzgórze ze stokiem narciarskim, przytłoczy krajobraz oraz pozostałe istniejące tu obiekty, w tym toru regatowego. Inwestor hotel Mövenpick Poznań na początku marca wystąpił o pozwolenie na budowę; hotel ma być gotowy w 2023 roku.

 

Hotel Mövenpick Poznań - metryczka projektu hotelu

Lokalizacja: Poznań, ul. Wiankowa
Inwestor: MaltaSki sp. z o.o. sp. k.
Projekt architektoniczny: ACE ODA Studio BOAA

Projekt: 2021
Planowana realizacja: 2023

Wizualizacje: AESDE

Źródło: odastudio.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekt Hotelu, Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana
Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana i rozbudowana w oparciu o projekt pracowni Team s.c. została p ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera