Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Barozzi Veiga na terenie London Design District

 

Czas czytania: ~ 1 min


Znana w Polsce hiszpańsko-włoska pracownia Barozzi Veiga stworzyła projekt budynku na terenie London Design District. London Design District powstaje we wschodnim Londynie, kilka minut od stacji metra North Greenwich. Składający się z 16 budynków kompleks ma służyć przedstawicielom tzw. przemysłów kreatywnych, osobom i firmom wolnych zawodów, branży reklamowej, projektantów itp. Na terenie London Design District będzie można wynająć cały budynek, biuro lub biurko – twórcom chodzi o to, by miejsce przyciągnęło różne branże i osoby działające samodzielnie, jak i duże firmy.

 

Barozzi Veiga projektuje gmach w Londynie
Barozzi Veiga projektuje gmach w Londynie

Architektura pobudzająca kreatywność

Aby London Design District rzeczywiście przyciągnęło kreatywne osoby, a zarazem stało się miejscem inspirującym każdy z 16 budynków w kompleksie ma być inny, a do ich zaprojektowania zaproszono pracownie wciąż dość młode, ale mogące już poszczycić się oryginalnym i docenianym dorobkiem. W tym gronie znalazła się także pracownia Barozzi Veiga, autorzy zdobywcy Mies van der Rohe Award 2015, czyli gmachu Filharmonii Szczecińskiej.

Barozzi Veiga projektuje gmach w Londynie
Barozzi Veiga projektuje gmach w Londynie

Barozzi Veiga na terenie London Design District zaprojektowali gmach o prostej, ale efektownej formie. Obiekt będzie wyróżniał się przede wszystkim obłożonymi aluminium elewacjami. Czterokondygnacyjny budynek o betonowej konstrukcji zyska połyskujące ściany z polerowanego aluminium. Architekci tłumaczą swój pomysł na dwa sposoby. Z jednej strony chodziło o to, żeby w taflach elewacji odbijało się otoczenie; z drugiej zaś – sięgnięcie po metal miało przywołać na myśl przemysłową przeszłość tej okolicy, miało kojarzyć się z jej industrialnym charakterem.

Barozzi Veiga projektuje gmach w Londynie

Niezwykły gmach spod kreski znanych architektów

Barozzi Veiga wykreowali przemysłowy klimat budynku nie tylko za sprawą aluminiowych elewacji, ale i charakterystycznych dla budynków fabrycznych okien. Jednak tym, co najsilniej cechuje ten budynek, jest jego zmieniający się wygląd – o każdej porze dnia i roku aluminiowe tafle wyglądają nieco inaczej, zmieniając kolor także zależnie od kąta patrzenia na nie. Budowa budynku projektu pracowni Barozzi Veiga  na terenie London Design District właśnie dobiega końca.

 

Zdjęcia: Taran Wilkhu

Źródło: designdistrict.co.uk


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny , Projekt Budynku , Architektura Zagraniczna , Beton Architektoniczny

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera