Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta - spotkanie wokól książki dla dzieci

 

Czas czytania: ~1 min


Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na spotkanie wokół książki dla dzieci „Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta”, które odbędzie się 23 czerwca 2021 o godz. 17:00 w Pawilonie edukacyjnym Kamień w Warszawie (Wybrzeże Puckie 1). Rozmowę wokół publikacji poprowadzi Filip Łobodziński. Wydarzenie będzie transmitowane na żywo na kanale NIAiU na Youtubie.

 

Mały Architekt. Przybornik do oglądania miasta

Książka o architekturze dla dzieci

Wspólnie z autorkami uczestnicy porozmawiają o tym, w jaki sposób można poznawać miasto z dzieckiem, jak opowiadać o architekturze. „Małego Architekta”, pierwszą publikację o architekturze dla dzieci wydaną przez NIAiU będzie można przetestować, a kilka egzemplarzy trafi w ręce uczestników spotkania.

 

Podczas spotkania premierowo zostanie pokazany film stworzony w oparciu o ćwiczenia i przybory z Małego Architekta pt. "Emilka i Boguś w Domu Kereta".

Bohaterami filmu są dzieci - Emilka i Boguś, którzy szukają „plomby” w mieście. Do pomocy mają przyrządy Małego Architekta z „Przybornika do oglądania miasta”, takie jak kolorowe lupy, ramkę i miarkę. Gdzie ukryła się plomba i co ma z nią wspólnego polsko-izraelski pisarz Etgar Keret? Dlaczego w najwęższym domu mieszkają artyści? O tym opowiedzą nam Emilka wraz z Bogusiem.

 

W spotkaniu udział wezmą:

Katarzyna Domagalska – historyczka sztuki i architektury, edukatorka. Zajmuje się edukacją architektoniczną, popularyzacją wiedzy oraz badaniami nad dziedzictwem architektury modernizmu.

 

Marta Kwiatek – ilustratorka, projektantka książek dla dzieci, graficzka działająca w obszarze sitodruku. Założycielka Kwiaciarni Grafiki - studia graficznego połączonego z pracownią sitodruku i galerią propagującą tę technikę.

 

Bolesław Stelmach – dr hab. inż. architekt, prof. PŁ. Generalny projektant w Stelmach i Partnerzy Biuro Architektoniczne Sp. z o.o. Wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach architektonicznych.

Więcej informacji o spotkaniu znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Książka Architektoniczna, Książka O Architekturze

Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas
Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas

„To spełnienie naszych marzeń i naszych pacjentów. Kiedy w szpitalu rodzice dowiadują się, że dzieck ...

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera