Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Archidzieciaki - letnie warsztaty architektoniczne dla dzieci

 

Czas czytania: ~2 min


Mikromiasto zaprasza na letnie warsztaty architektoniczne pt. Archidzieciaki, które skierowane są do dzieci w wieku 6-12 lat. Spotkania odbywają się codziennie 5 do 9 lipca 2021 w godz. 09:00-12:00. Uczestnicy pracują nad jednym tematem projektowym, który każdego dnia będzie rozbudowywał się o nowe zagadnienia, a cykl zakończymy wystawą prac. Udział płatny. Zapisy.

 

Archidzieciaki

Dzieci będą pracować samodzielnie i w grupie. Przez pracę z różnymi materiałami, w różnej skali i przy użyciu różnych technik poznają proces projektowy w pracy architekta mając jednocześnie przestrzeń do indywidualnej ekspresji.

 

Program warsztatów architektonicznych dla dzieci

1. Pierwszy dzień: uczestnicy zaczną od poznania samych siebie wspólną zabawą z ćwiczeniami ruchowymi z ciałem i przestrzenią.

2. Drugiego dnia będą pracować z przestrzennymi makietami. Zapominając o z góry przyjętych zasadach kreowania przestrzeni i odrywając się od referencji architektonicznych, zanurzą się w proces tworzenia. Będzie to wspaniała podróż w nieznane z abstrakcyjną formą przestrzenną.

3. Trzeciego dnia poznają czym jest detal i kontekst w architekturze. Zastanowią się jaki program można by przypisać naszej formie. Powstałe dzień wcześniej abstrakcyjne struktury staną się domem, pokojem, siedziskiem bądź skwerem. Makiety zostaną wzbogacone o detal, otoczenie, ale też mieszkańców, ludzi i zwierzęta.

4. Czwarty dzień to praca zespołowa, wykorzystają wcześniej stworzone projekty i zastanowią się jak można z nich stworzyć fragment miasta. Porozmawiają o tym jakie elementy są konieczne do stworzenia przyjemnego i ekologicznego miasta? Jak projektować ścieżki i łączyć poszczególne budynki w spójną całość? Jak projektować dla wszystkich, dla różnych grup społecznych, ale też dla innych organizmów? Jak zadbać o dobre samopoczucie w przestrzeni publicznej?

5. W ostatnim dniu warsztatów (piątek) uczestnicy przygotują wystawę z powstałych w czasie warsztatów projektów. Wykonają plakat zapraszający na wystawę powarsztatową i w pomieszczeniu Mikromiasta - zaaranżują ekspozycję z powstałych prac oraz dokumentacji  procesu tworzenia.

 

Zajęcia prowadzi Fundacja Wzornictwo i Ład z udziałem utalentowanych architektek:
Malwina Gruszecka - mama, architekta, wykładowczyni na Wydziale Architektury i Urbanistyki Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie.
Agnieszka Kacprzak - mama, architekta, wykładowczyni na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

 

Koszt udziału w całym cyklu zajęć 370 zł/ os.

Zapisy: mikromiasto(at)gmail.com

 

Więcej informacji o warsztatach architektonicznych dla dzieci znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Warsztaty Architektoniczne

Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas
Ceglana rozbudowa hospicjum dla dzieci Caritas

„To spełnienie naszych marzeń i naszych pacjentów. Kiedy w szpitalu rodzice dowiadują się, że dzieck ...

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera