Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekty budynków akademickich w Łomży – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


23 sierpnia 2021 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy i adaptacji budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Organizatorem konkursu była Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zaś merytorycznie i organizacyjnie pomagał w tym przedsięwzięciu białostocki oddział SARP.

 

Rozbudowa i adaptacja budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Projekt rozbudowy

 

Konkurs architektoniczny na projekt rozbudowy i adaptacji budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbył się w ramach rozwoju i integracji kampusu przy ul. Akademickiej w Łomży. Na tym terenie blisko dekadę temu powstał opisywany przez nas nowoczesny gmach Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii tej uczelni; teraz nadszedł czas na nadanie spójnego wyglądu całemu kampusowi tej rozwijającej się szkoły wyższej i modernizację oraz rozbudowę gmachów przy ulicy Akademickiej.

 

Spośród dwunastu nadesłanych na ten konkurs architektoniczny prac jury w składzie: Janusz Grycel (SARP o. Białystok) – Przewodniczący Sądu, Waldemar Jasiewicz (SARP o. Białystok), Piotr Trojniel (SARP o. Białystok), Tomasz Walczuk (Architekt Miejski, Urząd Miejski w Łomży), Sylwia Chojnowska (PWSIiP w Łomży), Edward Bochenko (PWSIiP w Łomży) wybrało laureatów pierwszej i drugiej nagrody oraz wyróżnienia, a także dwóch wyróżnień honorowych.

 

Zobacz galerię zwycięskiej pracy

Poznaj laureatów  konkursu architektonicznego

 

Pierwszą nagrodę zdobył Bogumił Kidziak Architekt z Nadarzyna. W swoich założeniach ideowych autor zwycięskiego projektu napisał: „Projekt kreuje atrakcyjną wspólną przestrzeń w najprostszy możliwy sposób - przykrywając dachem - rusztem przestrzeń pomiędzy budynkami. Równocześnie zaprojektowano system wind, klatek schodowych, przejść itd. tak, aby dzięki prostej dostępności nowa przestrzeń była faktycznym centrum Uczelni. Prosta, czytelna i delikatna struktura jest zrozumiała i przyjazna a przebywająca we wnętrzu osoba jest równocześnie widzem i aktorem. Taka permanentna ekspozycja jest w naszym pojęciu katalizatorem więzi w ramach Uczelni”. Pomysły łączników i ażurowych przekryć były także jednym z powodów, dla których w opinii jury ta właśnie praca była najlepsza.

 

Drugą nagrodę w konkursie przyznano pracowni Janowicz Architekci z Gdańska m.in. za „konsekwentne ujęcie formy obiektu łącznika przy zrównoważonym zachowaniu modernistycznej spójności z istniejącą zabudową kampusu”. Wyróżnienie otrzymała Pracownia Architektoniczna Czora i Czora, zaś dwa niepieniężne wyróżnienia honorowe powędrowały do zespołu w składzie: Filip Zieliński, Jakub Wójtowicz, Grzegorz Tkacz oraz do Pracowni Projektowej Marek Roszkowski.

 

Źródło: http://sarp-bialystok.org

 

Zobacz galerię projektu Janowicz Architekci z Gdańska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera