Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekty budynków akademickich w Łomży – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~ 2 min


23 sierpnia 2021 roku ogłoszone zostały wyniki konkursu architektonicznego na opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej rozbudowy i adaptacji budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Organizatorem konkursu była Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży, zaś merytorycznie i organizacyjnie pomagał w tym przedsięwzięciu białostocki oddział SARP.

 

Rozbudowa i adaptacja budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży

Projekt rozbudowy

 

Konkurs architektoniczny na projekt rozbudowy i adaptacji budynków Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży odbył się w ramach rozwoju i integracji kampusu przy ul. Akademickiej w Łomży. Na tym terenie blisko dekadę temu powstał opisywany przez nas nowoczesny gmach Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii tej uczelni; teraz nadszedł czas na nadanie spójnego wyglądu całemu kampusowi tej rozwijającej się szkoły wyższej i modernizację oraz rozbudowę gmachów przy ulicy Akademickiej.

 

Spośród dwunastu nadesłanych na ten konkurs architektoniczny prac jury w składzie: Janusz Grycel (SARP o. Białystok) – Przewodniczący Sądu, Waldemar Jasiewicz (SARP o. Białystok), Piotr Trojniel (SARP o. Białystok), Tomasz Walczuk (Architekt Miejski, Urząd Miejski w Łomży), Sylwia Chojnowska (PWSIiP w Łomży), Edward Bochenko (PWSIiP w Łomży) wybrało laureatów pierwszej i drugiej nagrody oraz wyróżnienia, a także dwóch wyróżnień honorowych.

 

Zobacz galerię zwycięskiej pracy

Poznaj laureatów  konkursu architektonicznego

 

Pierwszą nagrodę zdobył Bogumił Kidziak Architekt z Nadarzyna. W swoich założeniach ideowych autor zwycięskiego projektu napisał: „Projekt kreuje atrakcyjną wspólną przestrzeń w najprostszy możliwy sposób - przykrywając dachem - rusztem przestrzeń pomiędzy budynkami. Równocześnie zaprojektowano system wind, klatek schodowych, przejść itd. tak, aby dzięki prostej dostępności nowa przestrzeń była faktycznym centrum Uczelni. Prosta, czytelna i delikatna struktura jest zrozumiała i przyjazna a przebywająca we wnętrzu osoba jest równocześnie widzem i aktorem. Taka permanentna ekspozycja jest w naszym pojęciu katalizatorem więzi w ramach Uczelni”. Pomysły łączników i ażurowych przekryć były także jednym z powodów, dla których w opinii jury ta właśnie praca była najlepsza.

 

Drugą nagrodę w konkursie przyznano pracowni Janowicz Architekci z Gdańska m.in. za „konsekwentne ujęcie formy obiektu łącznika przy zrównoważonym zachowaniu modernistycznej spójności z istniejącą zabudową kampusu”. Wyróżnienie otrzymała Pracownia Architektoniczna Czora i Czora, zaś dwa niepieniężne wyróżnienia honorowe powędrowały do zespołu w składzie: Filip Zieliński, Jakub Wójtowicz, Grzegorz Tkacz oraz do Pracowni Projektowej Marek Roszkowski.

 

Źródło: http://sarp-bialystok.org

 

Zobacz galerię projektu Janowicz Architekci z Gdańska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu
Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu

Zakończyła się budowa kompleksu mieszkaniowego Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Położony w pobli ...

Zielona i błękitna inrastruktura w architekturze online
Zielona i błękitna inrastruktura w architekturze online

Zapraszamy na wersję online naszej cyklicznej konferencji pt. Zielona i błękitna infrastruktura w a ...

Plac Centralny – przestrzeń pamięci, funkcji i przyszłości
Plac Centralny – przestrzeń pamięci, funkcji i przyszłości

Plac Centralny w Warszawie to nie tylko nowa przestrzeń publiczna – to opowieść o historii, funkcjon ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera