Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


EXPO 2020 w Dubaju – pawilony specjalne

 

Czas czytania: ~2 min


1 października rozpoczęło się EXPO 2020 w Dubaju, potężna impreza, oparta o wymyśloną w połowie XIX wieku ideę Wystaw Światowych, podczas których setki państw z całego świata mają szansę pokazać na arenie międzynarodowej swoje dokonania oraz pomysły na przyszłość. Ale EXPO – to nie tylko prezentacje narodowe. To także szereg pawilonów, w których organizacje, firmy, ponadnarodowe podmioty prezentują najróżniejsze rozwiązania mające być sposobem na wyzwania przyszłości, na bolączki świata i zagadnienia, o których się teraz dyskutuje.

 

Wystawa światowa otwarta

Wiemy, jak wygląda pawilon polski na EXPO 2020 w Dubaju, prezentowaliśmy także kilka ciekawych pod względem formy pawilonów innych krajów, teraz, przy okazji otwarcia EXPO 2020 proponujemy spojrzenie na tzw. pawilony specjalne, tematyczne, prezentujące wystawy dotyczące współczesności.

 

The Good Place Pavilion – to obiekt, w którym prezentowana jest supernowoczesna, multimedialna i w zamyśle organizatorów energetyzująca oraz budująca optymizm prezentacja na temat innowacyjnych projektów, realizowanych w różnych zakątkach świata przez zwykłych ludzi. Nie przez firmy, nie organizacje, ale zwykłych obywateli. Zygzakowatą bryłę pawilonu zaprojektowało biuro Ahmad Abdulrahman Bukhash.

EXPO 2020 w Dubaju

The Good Place Pavilion

Wyjątkowe bryły na EXPO 2020

Kolejnym z pawilonów specjalnych na EXPO 2020 w Dubaju jest Alif - The Mobility Pavilion, dzieło pracowni Foster + Partners. Ta spektakularna bryła o obłych, jakby płynnych kształtach mieści prezentacje najnowszych (niektórych nawet jeszcze powszechnie nieznanych) technologii, które mają pomóc w zwiększeniu przepływu informacji, w budowaniu smart cities, transporcie, komunikacji itd.

EXPO 2020 w Dubaju

The Mobility Pavilion

Mission Possible - Opportunity Pavilion – to kolejna bryła, którą organizatorzy EXPO 2020 w Dubaju reklamują jako pawilon specjalny. Zaprojektowany przez pracownię Architect AGi Architects pawilon kryje w sobie ogromny dziedziniec nakryty efektownym dachem ze szklanych modułów przypominających kryształy. W budynku kryje się interaktywna prezentacja, która ma udowodnić zwiedzającym, że drobne działania mają sens i mogą zmieniać świat.

EXPO 2020 w Dubaju

Mission Possible - Opportunity Pavilion

Grimshaw Architects dla EXPO 2020 w Dubaju zaprojektowali Terra - The Sustainability Pavilion. Nietrudno się domyślić, że ten super ekologiczny budynek opowiada o zmianach klimatu i tym, co powinniśmy zrobić, co należy robić i jak rozwijać świat, aby środowisku nie szkodzić.

EXPO 2020 w Dubaju

The Sustainability Pavilion

Ostatni w gronie pawilonów specjalnych na EXPO 2020 w Dunaju jest poświęcony kobietom. Women's Pavilion, zaprojektowany przez biuro e.construct opowiada o tym, jak ważne były w dziejach świata kobiety, jak wiele robią dziś i jak mogą wpłynąć na przyszłość świata.

EXPO 2020 w Dubaju

Women's Pavilion

Źródło: expo2020dubai.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Wystawa Architektury, Wydarzenie Architektoniczne

Nowe biura dla Warszawy
Nowe biura dla Warszawy

Duńska pracownia Arrow Architects i polska Grupa 5 Architekci wspólnie stworzyły projekt kompleksu b ...

Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.
Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.

Zapraszamy na webinarium firmy Bauder, podczas którego zostanie przedstawione zastosowanie hydroizol ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera