Ukoi - projekt wypoczynkowy - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ukoi – domek na łonie natury

 

Czas czytania: ~2 min


Maleńkie domki, stawiane na odludziu, w lesie, na szczycie góry, tuż nad woda – to ważny i rozwijający się trend tak w architekturze, jak w branży turystycznej. Zmęczeni życiem w mieście, gwarem, tłumem coraz chętniej rezygnujemy z wygód wielkich hoteli na rzecz wypoczynku na mikroskopijnej powierzchni, ale blisko natury, w ciszy, daleko od innych ludzi. Taki jest też projekt Bartłomieja Kraciuka i Nikodema Rozbickiego o nazwie Ukoi.

 

Domek letniskowy Ukoi
Domek letniskowy Ukoi

Projekt wypoczynkowy

Ukoi – to nie pierwszy pomysł  Bartłomieja Kraciuka i Nikodema Rozbickiego na budynek pozwalający odpocząć. Kilka lat temu szeroko opisywany i komentowany był wymyślony przez nich Bookworm Cabin, schowany w lesie drewniany domek wypełniony książkami, a więc przeznaczony dla tych, którzy ukojenie znajdują nie tylko wśród drzew, ale i w lekturach. Teraz Kraciuk i Rozbicki, czyli warszawski przedsiębiorca z branży hospitality i aktor młodego pokolenia proponują projekt o nazwie Ukoi, sieć zatopionych w zieleni, minimalistycznych domków, zlokalizowanych w najpiękniejszych zakątkach Polski.

Domek letniskowy Ukoi

UKOI kluczowe cechy domku

Pomysłodawcy Bookworm Cabin chcą teraz budować niewielkie moduły mieszkalne, które łatwo da się „schować” w najładniejszych, naturalnych zakątkach Polski. "Przyświeca nam zasada 3 x ZERO: Zero betonu, zero buldożerów, zero wycinania drzew" - mówi Nikodem Rozbicki, podkreślając, że domki ze względu na mobilną strukturę i niewielkie gabaryty da się „wstawiać” w krajobraz bez szkody dla środowiska.  Wykonane z drewna będą także wizualnie stapiały się z otoczeniem, nie naruszając urody pejzażu.

Domek letniskowy Ukoi

UKOI układ funkcjonalny wnętrza

Domek w krajobrazie

Domki Ukoi pozwalają się cieszyć nowoczesną stylistyką i hotelowym komfortem, dając jednocześnie możliwość obcowania z przyrodą – podkreślają pomysłodawcy projektu. W każdym z małych domków znajdzie się łazienka, aneks kuchenny, stół z krzesłami oraz łózko, nad którym zaplanowano dachowy świetlik, aby kontakt z naturą, niebem, chmurami, gwiazdami można było mieć także podczas zasypiania czy budzenia się. Dach każdego domku pokryją panele fotowoltaiczne, dostarczające obiektowi energii. „Dzięki mobilnym rozwiązaniom domki mogą stanąć w odosobnionych miejscach, a w wersji off-grid są całkowicie

samowystarczalne” – podkreślają Kraciuk i Rozbicki. Pierwsze domki Ukoi mają przyjąć gości już wiosną 2022 roku.

 

Więcej na Instagramie: @ukoi.domkiPodepnij swój artykuł

tagi

Obiekt Architektoniczny, Dom Letniskowy

Urban Sequoia – projekt budynku pochłaniającego dwutlenek węgla
Urban Sequoia – projekt budynku pochłaniającego dwutlenek węgla

W pierwszej połowie listopada 2021 roku miała miejsce konferencja klimatyczna ONZ w Glasgow (COP26). ...

Zielona wizja dla Warszawy
Zielona wizja dla Warszawy

„Zależy nam na tym, by Nowe Centrum Warszawy było eleganckie, spójne, a przy tym przyjazne, bezpiecz ...

Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad
Biurowiec na wąskiej działce w Krakowie – prezentacja online i wywiad

Wąski budynek biurowo-usługowy przy ul. Krasickiego w Krakowie to doskonały przykład tego, jak wpisa ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera