Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


11. PLGBC Green Building Symposium za nami!

 

Czas czytania: ~2 min


Za nami 11 edycja PLGBC Green Building Symposium. Całodniowa konferencja obejmowała 4 sesje tematyczne, prelekcje, casestudies, panele dyskusyjne i rozmowy łącznie ponad 30 prelegentów. Zgromadzono kilkuset uczestników. Zwieńczeniem wydarzenia było ogłoszenie wyników konkursu PLGBC Green BuildingAwards 2021. Organizator zadbał, aby ślad węglowy sympozjum została skompensowany.

 

11. PLGBC Green Building Symposium

Changingplaces, changinglives– to hasło przewodnie 11. edycji PLGBC Green Building Symposium, które przyjęło formułę hybrydową – wydarzenie stacjonarne było transmitowane online. W czterech strategicznych sesjach tematycznych rozmawiano o kluczowych kwestiach dla rozwoju zrównoważonego budownictwa: zielonych przestrzeniach, zrównoważonym projektowaniu, rezylientnych miastach, drodze do neutralności klimatycznej, dekarbonizacji budownictwa i rewolucyjnych produktach.

11. PLGBC Green Building Symposium

Całodzienne wydarzenie wypełnione było inspiracjami, wiedzą i kierunkami rozwoju zrównoważonego budownictwa. Był również czas na nawiązanie nowych kontaktów oraz na powrót do rozmów po długiej przerwie. Organizator zaplanował przestrzeń konferencyjną, partnerską, cateringową i chillout.

 

Keynote Speakerami 11. PLGBC Green Building Symposium byli:

- Honorata Grzesikowska, Guallart Architects

- dr Olga Malinkiewicz, Saule Technologies

- Pavel Podruh, Czech SustainableHouses

- dr Joanna Remiszewska-Michalak, fizyk atmosfery

- Darius Reznek, Karres en Brands

- W roli Eco Young Trendsettera - Marcin Wojciech Żebrowski, Urbcast - podcast o miastach& Urban 10 collective.

11. Weekend Architektury w Gdyni

W sesji 1. HEALTHY BUILDINGS, HEALTHY COMMUNITIES. HEALTH & WELLBEING skupiono się na przestrzeniach, które łączą w sobie wiedzę, zaangażowanie, pasję i wizję przyszłości.

 

Po networing lunchu, w sesji 2. PERFORMANCE AND PEOPLE. RESILIENCE, podkreślono wpływ dzisiejszego projektowania na odporną, zrównoważoną przyszłość.

 

W sesji 3. RACE TO ZERO. NET ZERO CARBONskoncentrowano się na tematyce neutralności klimatycznej i dekarbonizacji budownictwa w Polsce.

 

W sesji 4. CLIMATE COOPERATION. INICJATYWY DLA ZRÓWNOWAŻONEGO BUDOWNICTWA. GREEN FINANCE. FINANCING AND DEVELOPMENT, rozmawiano o zmianach koniecznych do osiągnięcia zerowego śladu węglowego w założonym czasie.

 

11. PLGBC Green Building Symposium

W kolejnej części wydarzenia przedstawiono wyniki konkursu PLGBC Green Building Awards 2021. Podsumowanie obrad Jury, a tym samym przesłanie do uczestników konkursu przedstawił Członek Jury – Jerzy Wójcik z JW+A. Statuetki oraz dyplomy dla Laureatów i Wyróżnionych w konkursie wręczali obecni Członkowie Jury. Unikatowe statuetki dla Laureatów konkursu przygotowało Horizone Graphics. Galę konkursową prowadziła Alicja Kuczera z PLGBC.

 

W ramach wydarzenia przygotowano także aktywności dodatkowe.

Na stronie internetowej PLGBC Symposium stworzono Wirtualną Strefę Partnerów, w której można poznać bliżej projekty, rozwiązania i technologie partnerów wydarzenia. Pokazano także wirtualną międzynarodową wystawę – Grand Press Photo 2021 w kategorii Środowisko oraz Fotoreportaż. Poprzez stronę można uzyskać dostęp do gry wideo Change Game, finansowanej przez EIT Climate-KIC i zaprojektowanej przez włoski ośrodek badawczy zajmujący się zmianami klimatu. Przygotowano także playlistę #PLGBCsymposium.

 

Więcej informacji o 11. PLGBC Green Building Symposium znajdziesz na stronie organizatora.

 

Byliśmy patronem medialnym konferencji.


Podepnij swój artykuł

tagi

Konferencja Architektoniczna, Konferencja Dla Architektów

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera