Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Eko hotele - moda, która wkradła się do obiektów w największych miastach

 

Czas czytania: ~3 min


Gospodarstwa agroturystyczne od kilku lat cieszą się popularnością wśród turystów, pragnących odskoczni od miejskiego pośpiechu i konsumpcjonizmu. Kontakt z naturą, ekologiczna żywność, cisza i spokój... czy ekologiczny nocleg możliwy jest w centrum dużego miasta? Ekotrend, opanowujący wiele dziedzin gospodarki nie omija hoteli. Nowoczesne, doskonale wyposażone budynki zmieniają się, aby wpisywać się w oczekiwania coraz bardziej świadomych klientów oraz dbać o dobro planety. Oczywiście w myśl jeszcze większych zysków, związanych z modną, ekologiczną polityką marki.

 

Nowe eko-hotele i obiekty, dostosowywane do ekotrendu

Bardzo modne obiekty hotelowe, powstające wśród niezmąconej przyrody są wyjątkowo urokliwymi miejscami wypoczynku. Hotel w środku lasu, dżungli lub w wysokich górach to ekologia, niewymagająca niszczenia naturalnego środowiska, by zrealizować inwestycję. Minimalne szkody równoważą efekt ekologicznym podejściem do stosowanych materiałów, naczyń, kosmetyków oraz mają odzwierciedlenie w menu. Hotele ekologiczne, powstające w dużych miastach to przede wszystkim budynki, realizowane dzięki odnawialnym surowcom, materiałom, pochodzącym z recyklingu oraz wyróżniające się zieloną, ekologiczną koncepcją stylistyczną. Klienci mogą poczuć bliskość natury w sercu miasta, skorzystać z urządzeń, minimalizujących zużycie, rzadziej wymieniać pościel i ręczniki, minimalizując liczbę prań, korzystać z naczyń wielorazowego użytku oraz ekologicznych kosmetyków. Hotele, już istniejące w myśl ekotrendu stają się odpowiadającymi wysokim standardom, a zarazem ekologicznym rozwiązaniom budynkami. Ekologiczne instalacje, systemy sterowania, zużywające mniej niż standardowe energii oraz montaż urządzeń, minimalizujących zużycie energii-to dopiero początek. Obiekty hotelowe, które chcą wpisać się w modę na ekologię zachwycają naturalnym wystrojem oraz potrawami w hotelowej restauracji. Dania bazują na naturalnych składnikach, pochodzących od lokalnych dostawców. 

Eko hotele

Na czym polega ekotrend w hotelarstwie?

Ekologiczny trend dotyka coraz większej liczby gałęzi gospodarki. Moda, która utrzymuje się już od kilku lat rzeczywiście odnosi sukcesy w dbałości o jakość życia, zawyżenie poziomu wiedzy w zakresie dbałości o planetę oraz rzeczywistych zmianach w mentalności ludzi. To oni wkraczają do hoteli, które muszą być gotowe na proekologiczną koncepcję. Jak ekotrend w hotelarstwie wygląda w praktyce? Poznajmy opinię specjalisty z branży, Leszka Ostrowskiego, współtworzącego sklep internetowy 4HoReCa : "Hotelarstwo w okresie pandemii otrzymało cios tak duży, że wiele firm po prostu nie przetrwało próby czasu, niepewności oraz następstw w postaci deficytu pracowników. Dziś hotele muszą wykazywać się umiejętną strategią, pozwalającą dotrzeć do potrzeb klienta. Ekotrend to 2 w 1 czyli świetny pomysł na kreację marki oraz dbałość o dobro planety. Hotele tworzą nowoczesne rozwiązania, oparte o ekologię. Instaluje się fotowoltaikę, oparte o minimalne zużycie systemy automatycznego sterowania światłem, minimalizuje zużycie wody poprzez montaż baterii z napowietrzaczem. Rzadziej wymienia się tekstylia, restauratorzy w hotelach stawiają na wysoką jakość naturalnych produktów, a wystrój obiektów hołduje zieleni, naturalnej roślinności, umożliwiającej bliski kontakt z przyrodą niezależnie od lokalizacji i warunków pogodowych."

Eko hotele

Eko-hotele-popularne czy niedoceniane?

Osoby, oczekujące w hotelu luksusu w bezkompromisowej formie mogą być odrobinę zaskoczone ekologicznymi rozwiązaniami, jednak jeśli wziąć pod uwagę modę ekotrendu, są gotowe na drobne ustępstwa w zamian z lansowanie się z ekologią. Klienci, dla których ważne jest  dobro planety, a ekologiczne funkcjonowanie stało się normą, naturalnie przyjmują modne, hotelowe zasady, jak segregacja odpadów, używanie naczyń wielorazowych lub jednorazowych, powstających z naturalnych, przetworzonych materiałów. Eko-hotele są więc coraz bardziej doceniane przez szerokie grono grupy docelowej. Tworzenie silnej marki hotelowej dziś bez ekologii może być trudne. 

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie, Ekologia

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera