Ochrona przed hałasem na najwyższym poziomie - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ochrona przed hałasem w Mennicy Legacy Tower, czyli czym jest mata izolacyjna?

 

Czas czytania: ~1 min


Nieodłącznym aspektem projektowania nowoczesnych budynków jest dbanie o właściwą akustykę. Liczne urządzenia biurowe, klimatyzacja, wielkomiejski zgiełk to źródła hałasu, przed którymi trudno się ustrzec. W budynku Mennicy Legacy Tower w Warszawie użyto izolacji akustycznych. Takie rozwiązanie pozwoliło zmniejszyć poziom hałasu generowany przez urządzenia klimatyzacyjne nawet o 4,2 dB

 

Mennica Legacy Tower

Właściwości akustyczne izolacji

Nowoczesna mata izolacyjna ma wysokie właściwości akustyczne. Produkt ArmaComfort AB Alu Plus został poddany testom przeprowadzonym przez Instytut Energetyki ITC w Łodzi. Wykonano badanie w komorze pogłosowej, korzystając z urządzenia Daikin FWE07C5FV1B, przy zachowaniu norm PN-EN ISO 3741:2011. Odnotowano redukcję poziomu mocy akustycznej o 4,2 dB w przypadku niskiego biegu urządzenia oraz o 2,2 dB przy biegu wysokim.

 

Skuteczna bariera przeciwpożarowa

Izolacja spełnia funkcję bariery przeciwpożarowej i cechuje się wysoką klasą reakcji na ogień (B-s1, d0). Nie powoduje emisji dymu w trakcie pożaru oraz spełnia warunek nierozprzestrzeniania ognia (NRO). Mata izolacyjna emituje bardzo ograniczoną ilość gazów ze spalania. Może być stosowana wewnątrz budynków bez stosowania dodatkowych warstw ochronnych, a także w odsłoniętych przestrzeniach.

ArmaComfort AB Alu Plus

Właściwości techniczne maty

Izolacja akustyczna wygląda estetycznie, dzięki czemu wpisuje się w panujący trend industrializmu, zgodnie z którym pozostawia się instalacje odsłonięte. Mata z aluminiową warstwą zewnętrzną w kolorze srebrnym sprawdzi się jako izolacja akustyczna i anty-roszeniowa w instalacji klimatyzacyjnej i wentylacyjnej, jak również w kanalizacji deszczowej, ściekowej oraz bytowej. Izolacja złożona jest z bariery akustycznej epdm-eva, której grubość wraz z folią aluminiową wynosi 2 milimetry, oraz z 9-milimetrowej warstwy pianki elastomerycznej. Arkusze charakteryzują się elastycznością, a ich grubość wynosi 11 mm. Do montażu produktu stosuje się kleje oraz taśmy samoprzylepne, dzięki czemu zapewniona jest szczelna warstwa ochronna przed przenikaniem pary wodnej.

 

Źródło: Armacell


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Akustyka, Izolacja

Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”
Znamy wyniki konkursu Koło „Projekt Łazienki 2021”

Kolejna edycja konkursu Koło na projekt toalety publicznej zakończyła się 29 listopada 2021 roku. Pa ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad
Wielofunkcyjna Strefa Aktywności w Chorzowie – prezentacja online i wywiad

Strefa aktywności została zaprojektowana na terenie powstałym po wyburzeniu jednego z budynków garni ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera