Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Cegły klinkierowe w nowym, wydłużonym formacie

 

Czas czytania: ~1 min


Zarówno architekci jak i inwestorzy poszukują do swoich projektów unikalnych i niekonwencjonalnych rozwiązań. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie pojawiły się na rynku nowe cegły klinkierowe MARGATE i SYDNEY w wydłużonym formacie XLDF (365 x 115 x 52 mm).

 

Cegła klinkierowa Röben

Intrygująca faktura, ciekawa barwa oraz doskonałe parametry techniczne to cechy, dzięki którym cegły MARGATE i SYDNEY zdobyły ogromną popularność. Duże zainteresowanie tymi odcieniami sprawiło, że producent postanowił rozszerzyć ofertę. Tera zoprócz klasycznego formatu NF (240 x 115 x 71 mm) i wydłużonego LDF (290 x 115 x 52 mm), dostępna jest jeszcze bardziej wydłużona wersja, czyli XLDF. Jej wymiary to 365 x 115 x 52 mm. Nowością w ofercie są też płytki klinkierowe MARGATE PEXLDF i SYDNEY PEXLDF, o wymiarach 365 x 14 x 52 mm.

Cegła klinkierowa Röben

Tego typu produkty to propozycje, które idealnie sprawdzą się zarówno w przypadku elewacji jak i wnętrz. Doskonale pasują do nowoczesnych projektów o minimalistycznej bryle, doskonale prezentują się również w połączeniu ze szkłem czy metalem. Baza cegły MARGATE jest ciemna, pokryta dwoma odcieniami szarości, co sprawia, że prezentuje się inaczej w zależności od oświetlenia. W pełnym słońcu wydaje się być niemalże biała. Z kolei SYDNEY to klinkier o wyjątkowej fakturze. Wgłębienia i „zadrapania” na tle intrygującego lica o antracytowej barwie sprawiają, że każda cegła jest unikalna. Srebrne cieniowania nadają jej dodatkowej elegancji. To propozycja dla wszystkich zwolenników nasyconych, zdecydowanych kolorów i niestandardowych kształtów. Obie cegły są doskonałym wyborem nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale również świetne parametry techniczne, przede wszystkim wysoką odporność na niekorzystny wpływ czynników atmosferycznych.

 

Źródło: Röben


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Cegły

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera