Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Przemo Łukasik. Zalew architektury - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~1 min


SARP Szczecin zaprasza na nowy cykl pt. Zalew Architektury, który jest zwiastunem 14 WESTIVALU, a jego inauguracją są wykłady architektoniczne. Tematem jesiennych spotkań będzie NOWA ARCHITEKTURA POLSKA. Pierwsze z nich odbędzie się już 18 listopada 2021 o godz. 19:00. Gościem wykładu będzie Przemo Łukasik z pracowni Medusa Group. Udział hybrydowy: na żywo w siedzibie SARP lub transmisja na kanale FB.

 

ZALEW ARCHITEKTURY | Przemo Łukasik

Przemo Łukasik urodził się w Chorzowie w 1970 roku. Ukończył wydział architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną MEDUSA GROUP. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Prywatnie mocno związany ze sportem – uprawia triathlon, angażuje się również społecznie na Śląsku.

 

Zalew Architektury

Spotkania będą organizowane co miesiąc, a dla lepszej rozpoznawalności zawsze w ten sam dzień tygodnia - trzeci czwartek każdego miesiąca. Comiesięczne SARP-owe spotkania z architekturą łączone będą w cykle tematyczne: wiosenny - od stycznia do czerwca i jesienny - od września do grudnia.

 

Zaproszeni Goście reprezentować będą nowopowstałe polskie pracownie architektoniczne, które rozpoczęły swoją działalność w kilku ostatnich latach. Gościem specjalnym ZALEWU ARCHITEKTURY będzie przedstawiciel renomowanej pracowni zagranicznej. W czasie trwania 14 WESTIVALU dla społeczności lokalnej zorganizowane zostaną otwarte debaty o polskiej architekturze, a do wspólnej dyskusji zaprosimy wszystkich naszych Gości.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Wykład Architekta, Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Architektów, Wykład Dla Studentów Architektury

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera