Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Puste adresy. Architektura postutylitarna Krakowa i Nowej Huty - wystawa fotografii

 

Czas czytania: ~ 1 min


SARP Kraków zaprasza do oglądania wystawy fotografii Anny Stankiewicz – Puste adresy – architektura postutylitarna Krakowa i Nowej Huty, która będzie czynna do 11 lutego 2022. Prace można zobaczyć w Galerii Architektury SARP przy placu Szczepańskim 6 w Krakowie.

 

Anna Stankiewicz – Puste adresy – architektura postutylitarna Krakowa i Nowej Huty

Architektura PRL-u na zdjęciach

Wystawa powstała w wyniku doświadczeń nabytych przez autorkę podczas prac nad poprzednim projektem fotograficznym, zatytułowanym Stopklatka, poświęconym przedwojennym klatkom schodowym w architekturze Krakowa – elementowi budynków, który w dzisiejszych czasach ma już znaczenie wyłącznie komunikacyjne.

 

Autorka skupia się na architekturze PRL-u, przedstawia najważniejsze budynki publiczne z epoki, które tworzą naszą kulturę i budują tożsamość regionalną. Pokazuje miejsca niegdyś kluczowe, teraz zaś ważne z punktu widzenia historii architektury Krakowa i Nowej Huty. Cykl obejmuje: Hotel Cracovia, Hotel Forum, Szkołę Muzyczną im. Mieczysława Karłowicza na os. Centrum E 2 w Nowej Hucie, Aulę Akademii Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, budynki Z i S Centrum Administracyjnego Huty im. Lenina, Teatr Ludowy, Kino Światowid, budynki Telewizji Polskiej na ul. Krzemionki, Biurowiec Biprocemwap w pobliżu bulwarów.

 

Założeniem wykonywanych zdjęć było odwołanie się do estetyki deadpan i pokazanie wybranych wnętrz w sposób bezstronny i bezosobowy. Powstały duże prace złożone z kilku zdjęć przedstawiających główne sale oraz mniejsze elementy charakterystyczne opowiadające o obecnym stanie zachowania i atmosferze zapomnienia i izolacji panującej w tych miejscach.

 

Więcej informacji o wystawie fotografii znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wystawa Fotografii , Wystawa Prac , Wystawa Architektury

Antonio Gaudi będzie świętym?
Antonio Gaudi będzie świętym?

Kilka dni temu papież Franciszek zaaprobował dekret o heroiczności cnót hiszpańskiego architekta Ant ...

Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024
Internauci zdecydowali. Znamy zwycięzców głosowania w plebiscycie Polska Architektura XXL 2024

Znamy wyniki głosowania internautów w ramach siedemnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. ...

Ceglane dworce odzyskują blask
Ceglane dworce odzyskują blask

Na chwilę przed wielkanocnymi podróżami świątecznymi prezentujemy kolejne dwa budynki dworcowe, któr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera