Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Villa Reden w Chorzowie. Nietypowy apartamentowiec nawiązujący do modernizmu - prezentacja obiektu

 

Czas czytania: ~2 min


Villa Reden to wielorodzinny budynek, który powstał na Górze Redena w Chorzowie. Autorem tej realizacji jest pracownia Franta Group. Obiekt odznacza się nie tylko efektowną formą czy ciekawym sąsiedztwem, ale i nietypową konstrukcją. Czarna elewacja z elementami z jasnego drewna nawiązuje do otoczenia i historii okolicy. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację obiektu mieszkalnego, która odbędzie się 2 marca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi Maciej Franta. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Prezentacja Villi Reden


Architektura mieszkaniowa

Budynek ma bardzo ciekawe sąsiedztwo z uwagi na historyczny charakter miejsca oraz przeobrażenia i zmiany przestrzenne, które realizowane były w ciągu ostatnich  100 lat” - zauważa autor projektu Villi Reden, w której bryle wiele z tych elementów przestrzeni znalazło swoje echo.

 

Budynek został założony na planie zbliżonym do trójkąta – kształt bryły jest wynikiem chęci zachowania rosnących na działce drzew i jak najlepszego wkomponowania nowej bryły w otoczenie. Kiedy plan budynku był wyznaczony obwiedziono go dodatkowo pasmem balkonów i tarasów. Kolejnym krokiem było zaokrąglenie naroży budynku, co stanowi nawiązanie do miękkich geometrycznych linii modernistycznej zabudowy okolicy. Otoczenie stało się też inspiracją dla zastosowanych elementów wykończeniowych: z czarnymi elewacjami domu kontrastują sufity i posadzki balkonów obłożone jasnymi deskami czy malowane na ciemny kolor stalowe balustrady.

 

Co ciekawe, choć budynek mieści osiem mieszkań i wygląda jak spójny obiekt wielorodzinny, został zaprojektowany jako zespół czterech niezależnych, dwukondygnacyjnych budynków, z których każdy mieści dwa lokale. Część wspólną budowli stanowi w większości przestrzeń parteru, stanowiąca strefa wejść do budynków wraz z pomieszczeniami technicznymi.

 

Franta Group stworzyła projekt architektoniczny, który z pewnością wyróżnia się na tle większości powstających współcześnie budynków mieszkalnych. Zaliczyć go należy do grupy autorskich, oryginalnych obiektów, których zresztą w ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej.

 

Więcej o tym ciekawym obiekcie dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Nie zapomnij o prezentacji. Zapisz się na wydarzenie na FB: TUTAJ

 

Prowadzący prezentację

MAciej Franta

Maciej Franta (WA PK 2008,studia doktorancke WAPK, Wydział Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee), od 2010 roku prowadzi pracownię Franta Group. Autorm.in. takich realizacji jak adaptacja kamienicy na hotel Opera w Tarnowskich Górach, osiedle Oswaldów Park, rozbudowa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie czy przedszkola w Krakowie i Sułkowicach. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów m.in.: na Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle (I nagroda), przedszkole w Sułkowicach (I nagroda), budynek arboretum leśnego w Sycowie (I nagroda), zespół mieszkaniowy w Zabrzu (I nagroda). Laureat wyróżnienia w konkursie: Nagroda WojewództwaMałopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2018.

 

Organizatorzy

 

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Obiekty Mieszkalne, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Webinarium, Webinar, Prezentacja Obiektu, Prezentacja Online

Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego

1 grudnia poznaliśmy wyniki konkursu „Piękny Wrocław” na najlepsze nowe realizacje architektoniczne ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera