Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Villa Reden w Chorzowie. Nietypowy apartamentowiec nawiązujący do modernizmu - prezentacja obiektu

 

Czas czytania: ~2 min


Villa Reden to wielorodzinny budynek, który powstał na Górze Redena w Chorzowie. Autorem tej realizacji jest pracownia Franta Group. Obiekt odznacza się nie tylko efektowną formą czy ciekawym sąsiedztwem, ale i nietypową konstrukcją. Czarna elewacja z elementami z jasnego drewna nawiązuje do otoczenia i historii okolicy. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację obiektu mieszkalnego, która odbędzie się 2 marca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi Maciej Franta. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Prezentacja Villi Reden


Architektura mieszkaniowa

Budynek ma bardzo ciekawe sąsiedztwo z uwagi na historyczny charakter miejsca oraz przeobrażenia i zmiany przestrzenne, które realizowane były w ciągu ostatnich  100 lat” - zauważa autor projektu Villi Reden, w której bryle wiele z tych elementów przestrzeni znalazło swoje echo.

 

Budynek został założony na planie zbliżonym do trójkąta – kształt bryły jest wynikiem chęci zachowania rosnących na działce drzew i jak najlepszego wkomponowania nowej bryły w otoczenie. Kiedy plan budynku był wyznaczony obwiedziono go dodatkowo pasmem balkonów i tarasów. Kolejnym krokiem było zaokrąglenie naroży budynku, co stanowi nawiązanie do miękkich geometrycznych linii modernistycznej zabudowy okolicy. Otoczenie stało się też inspiracją dla zastosowanych elementów wykończeniowych: z czarnymi elewacjami domu kontrastują sufity i posadzki balkonów obłożone jasnymi deskami czy malowane na ciemny kolor stalowe balustrady.

 

Co ciekawe, choć budynek mieści osiem mieszkań i wygląda jak spójny obiekt wielorodzinny, został zaprojektowany jako zespół czterech niezależnych, dwukondygnacyjnych budynków, z których każdy mieści dwa lokale. Część wspólną budowli stanowi w większości przestrzeń parteru, stanowiąca strefa wejść do budynków wraz z pomieszczeniami technicznymi.

 

Franta Group stworzyła projekt architektoniczny, który z pewnością wyróżnia się na tle większości powstających współcześnie budynków mieszkalnych. Zaliczyć go należy do grupy autorskich, oryginalnych obiektów, których zresztą w ostatnich latach powstaje w Polsce coraz więcej.

 

Więcej o tym ciekawym obiekcie dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Nie zapomnij o prezentacji. Zapisz się na wydarzenie na FB: TUTAJ

 

Prowadzący prezentację

MAciej Franta

Maciej Franta (WA PK 2008,studia doktorancke WAPK, Wydział Architektury Uniwersytetu w Knoxville w Tennessee), od 2010 roku prowadzi pracownię Franta Group. Autorm.in. takich realizacji jak adaptacja kamienicy na hotel Opera w Tarnowskich Górach, osiedle Oswaldów Park, rozbudowa Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie czy przedszkola w Krakowie i Sułkowicach. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów m.in.: na Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle (I nagroda), przedszkole w Sułkowicach (I nagroda), budynek arboretum leśnego w Sycowie (I nagroda), zespół mieszkaniowy w Zabrzu (I nagroda). Laureat wyróżnienia w konkursie: Nagroda WojewództwaMałopolskiego im. Stanisława Witkiewicza 2018.

 

Organizatorzy

 

Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Obiekty Mieszkalne, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Webinarium, Webinar, Prezentacja Obiektu, Prezentacja Online

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera