Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


O Architekturze. Joanna Jurga - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~1 min


Stowarzyszenie Akademickie WAPW wraz z Wydziałem Architektury Politechniki Warszawskiej zapraszają na kolejny wykład architektoniczny z cyklu „O Architekturze” w ramach działalności A-Akademii. Gościem specjalnym będzie dr Joanna Jurga, architektka wnętrz i badaczka architektury, reprezentująca innowacyjne podejście do projektowania. Spotkanie odbędzie 8 marca 2022 o godz. 18:00 a Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej w Pawilonie Wystawowym. Obowiązują zapisy.

 

O Architekturze | Joanna Jurga

Joanna Jurga określa się nie tylko architektką wnętrz, ale i projektantką produktu i przestrzeni, innowatorką oraz neuroarchitektką i designerką synestetyczną. Jak sami będziecie mieli okazję się przekonać, jest ona zdecydowanie nietuzinkową postacią, której wykład w najmniejszym stopniu nie pokryje się z klasycznym spektrum tematów na co dzień konotowanych z pojęciem architektury. Joanna Jurga prowadzi badania nad ludzkimi zmysłami, poczuciem bezpieczeństwa w izolacji w warunkach ziemskich i kosmicznych oraz nad tym, jak je implementować w architekturze, urbanistyce i projektowaniu wnętrz, by poprawić jakość życia w ograniczonej przestrzeni. W swoich badaniach stara się przenieść wnioski z obserwacji prowadzonych w branży kosmicznej, gdzie astronauci żyją w warunkach skrajnej izolacji, do życia codziennego.

 

Uczy, jak kształtować przestrzeń prywatną i publiczną, by służyła ludziom i wywierała na nich pozytywny wpływ, bada także jak odbieramy przestrzeń wszystkimi zmysłami - nie tylko wzrokiem. Bliski jest jej również temat proekologicznych rozwiązań i zapobiegania globalnemu ociepleniu. Z taką prelegentką możemy tylko serdecznie zaprosić na wykład o tym, jak projektować dla ludzi i dla świata, by żyło nam się lepiej!

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Architektów, Wykład Dla Studentów Architektury

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera