Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Koncert dla Ukrainy

 

Czas czytania: ~2 min


Fundacja Nizio oraz Ukraiński Dom w Warszawie zapraszają na „Koncert dla Ukrainy”. Wydarzenie będzie wyrazem solidarności z Ukrainą i wsparcia działalności fundacji „Nasz Wybór”, która od 2014 roku prowadzi Ukraiński Dom – miejsce, gdzie cudzoziemcy, szczególnie obywatele Ukrainy, czują się jak w domu. Koncert odbędzie się 11 marca 2022 w siedzibie Fundacji i Galerii Nizio przy ul. Inżynierskiej 3 w Warszawie.

 

Fundacja i Galeria Nizio

"Chcemy realnie pomóc potrzebującym korzystającym ze wsparcia Ukraińskiego Domu. Dlatego mimo, że koncert nie jest biletowany, to przy wejściu nasi goście będą mogli pozostawić darowiznę w formie „cegiełki” o zadeklarowanej przez siebie wartości. Wolontariusze fundacji „Nasz Wybór” będą je zbierać do specjalnej puszki. To sytuacja, w której każda kwota ma znaczenie. Będzie wspaniale, jeśli uda się nam wspólnie zapełnić fundacyjną puszkę!" - tłumacza organizatorzy.

 

We współpracy z Ukraińskim Domem Fundacja Nizio oraz partnerzy pracują nad stworzeniem specjalnej inicjatywy pomocowej dla uchodźczyń i ich dzieci uciekających przed wojną.

 

Podczas „Koncertu dla Ukrainy” będzie miało miejsce premierowe wykonanie kompozycji-hymnu Patrycji Betley „Waltz for Ukraine”. W Galerii Nizio wystąpi także wokalistka Karolina Cicha, zaśpiewa symboliczną ludową pieśń ukraińską.

Trzon muzycznego programu tworzą wybitni artyści muzycy, niektórych znają Państwo z cyklu koncertów „Wnętrza Muzyki”. Klasyczne kompozycje zagrają na cztery ręce pianistki Ravel Piano Duo, czyli Agnieszka Kozło i Katarzyna Ewa Sokołowska oraz pianiści Zarębski Piano Duo, tj. Piotr Różański i Grzegorz Mania. O jazzową stronę wieczoru zadbają wokalistka Agnieszka Wilczyńska i pianistka Kasia Pietrzko.

 

Wszyscy muzycy, którzy wystąpią w Galerii Nizio 11 marca zrzekli się swoich honorariów. Organizatorzy i partnerzy pracują oraz dostarczają niezbędny sprzęt pro bono.

 

O szczegółowych celach oraz wydarzeniach towarzyszących „Koncertowi dla Ukrainy” zespół Ukraińskiego Domu, Fundacji Nizio i Galerii Nizio będzie informować Państwa na bieżąco, w kolejnych wiadomościach poprzedzających koncert.

 

Więcej informacji o wydarzeniu znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera