Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dom jak szachownica

 

Czas czytania: ~ 1 min


Pracownia Reform Architekt przedstawiła projekt domu, który zdaje się unosić w powietrzu. Efekt lewitującego budynku został osiągnięty dzięki kontrastującym barwom elewacji oraz nietypowym układzie brył. Re: Levitante House to stworzony przez Marcina Tomaszewskiego dom, który ma zostać zrealizowany w 2023 roku.

 

Re: Levitante House
Re: Levitante House

Kilka brył budynku

Zgodnie z projektem dom mieszkalny składać się będzie z kilku przenikających się ze sobą brył. Forma budynku jest nieoczywista dzięki licznym przesunięciom i nadwieszeniom. Frontowa ściana niemal nie zawiera okien, a wejście oraz garaż są niemal niezauważalne. Zupełnie inaczej rzecz się ma od strony ogrodu, gdzie budynek otwiera się na otoczenia. Jednym z przełamań formy jest szerokie wysunięcie tworzące balkon, które jednocześnie staje się zadaszeniem dla tarasu na parterze. Całość tworzy efekt szachownicy, której poszczególne elementy kontrastują ze sobą.

Re: Levitante House
Re: Levitante House

Biało-czarna elewacja

Projekt zakłada zastosowanie dwóch przeciwstawnych kolorów w elewacji. Czerń szkła i biel marmuru pogłębiają efekt szachownicy, a ponadto sprawiają wrażenie, jakby dom unosił się w powietrzu. Podobny zabieg został zastosowany w przypadku lewitującego domu w Wojkowicach. Rozmieszczenie okien ma zapewnić mieszkańcom domu wysoki poziom prywatności. Niewielka ilość okien od strony frontu kontrastuje z szerokim przeszkleniem z tyłu i boku budynku. Dom wydaje się być połączony z ogrodem. Przestrzeń zewnętrzną podzielono na kilka stref, m.in. na taras z basenem czy miejsce na odpoczynek i grilla.

 

Zobacz galerię zdjęć projektu domu

Re: Levitante House – metryczka projektu domu

Autorzy projektu: Marcin Tomaszewski; Reform Architekt

Nazwa projektu: Re: Levitante House

Lokalizacja: Łódź

Status: planowany

Data realizacji: 2023

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Domu , Projekt Architektoniczny

Największy transatlantyk wypłynął – rusza hotel Gołębiewski w Pobierowie
Największy transatlantyk wypłynął – rusza hotel Gołębiewski w Pobierowie

Zabudowa polskiego wybrzeża Bałtyku kolejnymi transatlantykami, promami oraz okrętami znalazła swoje ...

Dajwór 17: plomba, która szanuje historię Kazimierza
Dajwór 17: plomba, która szanuje historię Kazimierza

Na mapie krakowskiego Kazimierza, w bliskim sąsiedztwie Starej Synagogi, powstaje nowa inwestycja mi ...

Energia Inowrocławia – znamy wyniki konkursu
Energia Inowrocławia – znamy wyniki konkursu

W Inowrocławiu zostanie zbudowana nowa przestrzeń kultury i innowacji – powstanie tu nowoczesne cent ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera