Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Suchy beton. Nowość na rynku.

 

Czas czytania: ~2 min


Firma Lafarge mocno inwestuje w Polsce, czego dowodem jest uruchomienie nowej instalacji do produkcji suchych mieszanek budowlanych. A to wszystko w Zakładzie Produkcji Nowa Huta w Krakowie. Wartość inwestycji to 8 mln zł. Wraz z nową technologią firma wprowadza na rynek suchy beton, czyli serię nowych produktów workowanych, których sprzedaż rozpocznie z początkiem kwietnia 2022 roku. Nowe produkty pozwolą przyspieszyć proces wykonywania prac budowlanych i zwiększą ich efektywność.

 

Produkty Lafarge

Nowa linia produkcyjna do suchych mieszanek obejmuje silosy magazynowe na surowce, suszenie kruszyw, wydajny mieszalnik, system dozowania i ważenia dodatków oraz automatyczne linie pakowania i paletyzowania worków.

 

Pierwszym produkowanym rozwiązanie jest suchy beton, który po dodaniu wody pozwala uzyskać mieszankę betonową o równie wysokiej jakości jak ta uzyskiwana w betoniarni. Mieszankę można łatwo i szybko przygotować na placu budowy, co pozwala usprawnić prace budowlane. Uzyskane elementy betonowe są jednocześnie bardziej trwałe, odporne na warunki atmosferyczne.

Produkty Lafarge

Naszą ambicją jest wprowadzanie nowych, innowacyjnych produktów, generujących dodatkową wartość dla klienta końcowego. Seria nowych produktów betonowych spełnia te założenia. Proces opracowywania receptur i właściwości nowych produktów workowanych opierał się na ścisłej współpracy z ich użytkownikami, co pozwoliło stworzyć produkty inne, niż te, które występują na polskim rynku i jednocześnie odpowiedzieć na zdiagnozowane potrzeby rynkowe. Dodatkowo przy ich tworzeniu wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenia i wiedzę z zakresu technologii betonu - mówi Maciej Sypek Dyrektor Generalny Sprzedaży Cementu i B2B/B2C.

Produkty Lafarge

Oprócz suchych mieszanek budowlanych, zakład będzie oferować również Gruntar - spoiwo drogowe do robót infrastrukturalnych. W kolejnych miesiącach będą również wprowadzone produkty do szybkiego wykonywania drobnych prac betonowych, a także napraw i renowacji betonowych elementów. Dzięki temu na terenie byłej cementowni powstaje nowa działalność produkcyjna związana z sektorem budowlanym. Poza tym funkcjonuje tam również, należąca do Lafarge wytwórnia betonu. Łącznie zakład w Nowej Hucie zatrudnia 74 osoby.

 

Inwestycja to kolejny krok w rozwoju naszej oferty innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań dla szybszego i bardziej efektywnego budownictwa. To również kolejna po Cementowni Kujawy i Małogoszcz inwestycja Lafarge w rozwój zakładów w Polsce. W ciągu ostatnich 26 lat zainwestowaliśmy ponad 3 mld złotych w modernizację, innowacje i rozwój naszych zakładów w Polsce - podkreśla Xavier Guesnu, Prezes Zarządu Lafarge w Polsce.

 

Źródło: Lafarge


Podepnij swój artykuł

tagi

Technologie, Chemia Budowlana

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera