Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mistrzowie Architektury. Carl Bäckstrand - spotkanie z architektem

 

Czas czytania: ~1 min


Carl Bäckstrand, szwedzki architekt pełniący funkcję Deputy CEO w White Arkitekter poprowadzi kolejny wykład architektoniczny w ramach cyklu Mistrzowie Architektury. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia 2022 o godz. 18:00 w Muzeum Śląskim w Katowicach.

 

Mistrzowie Architektury: Carl Bäckstrand

Interdyscyplinarne podejście do architektury

Założona w 1951 roku w Göteborgu pracownia jest obecnie największym biurem projektowym w całej Skandynawii. Ich ponad 700-osobowy zespół składa się nie tylko z architektów, lecz również antropologów, biologów oraz ekspertów od zrównoważonego rozwoju. Wierzą oni, że jedynie interdyscyplinarne podejście do architektury pozwoli sprostać wyzwaniom jakie niesie przyszłość.


Znajduje to odzwierciedlenie w ich realizacjach takich jak Sara Cultural Centre, jeden z najwyższych na świecie budynków z drewna, czy Selma Lagerlöfs Center, którego wnętrze w 92% wykonane jest z materiałów z recyklingu.

 

W 2013 roku, pracownia White Arkitekter wygrała międzynarodowy konkurs na największą transformację urbanistyczną naszych czasów, polegającą na przeniesieniu miasta Kiruna w nowe miejsce. To leżąca w północnej Szwecji miejscowość, która z uwagi na szkody górnicze może już wkrótce całkowicie zapaść się pod ziemię. Mieszkańcy nie chcą jednak zamykać kopalni, która daje im pracę, dlatego podjęli decyzję o przeniesieniu całego miasta 3 km dalej. Cały proces ma się zakończyć w 2033 roku.

 

Carl Bäckstrand skupia się w swoich projektach na zrównoważonym projektowaniu miast. Podczas wizyty w Katowicach, przedstawi swoją wizję co zrobić, by architektura stała się całkowicie neutralna klimatycznie najpóźniej do 2030 roku.

Więcej o spotkaniu z architektem znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Spotkania Dla Architektów, Spotkanie Architektoniczne, Spotkanie Dla Architektów, Spotkanie Z Architektem, Wykład Architektoniczny, Wykład Architekta

Lektury na Światowy Dzień Architektury
Lektury na Światowy Dzień Architektury

Ostatnia dekada w Polsce miłośnikom architektury mija zapewne pod znakiem zakupów: bardzo dynamiczni ...

Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły
Efektowna metamorfoza poprzemysłowej bryły

Przemysłowa historia terenu, na którym swoją siedzibę wzniosła firma NT Industry sięga początku XIX ...

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera