Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wspólny dziedziniec w Poznaniu. Przestrzeń do odpoczynku i zabawy - prezentacja online

 

Czas czytania: ~2 min


Na niewielkim osiedlu przy ulicy Saperskiej 30 w Poznaniu powstała nowa, minimalistyczna przestrzeń – wspólny dziedziniec dla wszystkich tych, którzy chcą zaznać nieco odpoczynku w zielonej oazie. Autorem projektu jest Paweł Grobelny. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację przestrzeni publicznej, która odbędzie się 11 maja 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autor projektu. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Wspólny dziedziniec w Poznaniu


Przestrzeń publiczna dostosowana do potrzeb mieszkańców

Wspólny dziedziniec to przestrzeń atrakcyjna zarówno dla młodych rodzin z dziećmi, młodzieży, jak i dla osób starszych. Projekty Pawła Grobelnego cechuje minimalizm, nie inaczej jest również w przypadku tej realizacji. Do stworzenia miejskich mebli wykorzystano naturalne materiały, przede wszystkim drewno. Dzięki temu uzyskano efekt spójności: naturalne drewno w otoczeniu naturalnej zieleni.

 

Przestrzeń została skomponowana w taki sposób, aby tworzyć kameralne zakątki: ławki i zabawki dla dzieci zostały ukryte wśród wysokich traw. Drewniane ławy, stoły i podesty są miejscami zapraszającymi odwiedzających do wspólnego spędzenia czasu na wolnym powietrzu.

 

Dziedziniec znajduje się nad parkingiem. Mniejsze meble zapraszają do spędzania czasu w mniejszych grupach. Z kolei duża platforma umożliwia spędzanie czasu w grupie nawet kilkunastoosobowej. W pobliżu tej platformy zamontowany został maszt o wys. 6m z dwoma reflektorami, które oświetlają wieczorami platformę oraz okalającą ją zieleń. Dodatkowym oświetleniem są oprawy niskie rozmieszczone przy ścieżkach i meblach. – tłumaczy autor projektu.

 

Więcej o tej ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Nie zapomnij o prezentacji. Zapisz się na wydarzenie na FB: TUTAJ

 

Prezentację poprowadzi Paweł Grobelny

Paweł Grobelny

Projektant, kurator wystaw i wykładowca akademicki. Studiował na Akademiach Sztuk Pięknych w Paryżu, Lyonie i Poznaniu. Był stypendystą Rządu Francuskiego w Paryżu, programu Casa de Velazquez – Academie de France w Madrycie oraz programu RU w Nowym Jorku.

 

Autor wielu projektów przestrzeni publicznych. Jego realizacje znajdują się między innymi w ogrodzie Zhongshan w Szanghaju, ogrodzie Albertine w Brukseli, w paryskiej dzielnicy biznesu La Defense i dzielnicy unijnej w Strasburgu oraz w ogrodzie Rath Gyorgy w Budapeszcie.

 

Laureat prestiżowego programu „100 Young Creative Talents” w ramach Roku Kreatywności i Innowacji Unii Europejskiej. Laureat międzynarodowych nagród m.in. „LVMH Moet Hennessy – Louis Vuitton”, „Tremplins Meuble Paris” oraz „Rado Star France” przyznanej podczas Paris Design Week. Dwukrotny laureat głównej nagrody jury „Polska Architektura XXL” dla najlepiej zaprojektowanych przestrzeni publicznych w Polsce (w 2018 i 2019 r). W 2020 roku otrzymał także nagrodę jury „DNA Paris Design Award” .

 

Organizatorzy

 

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Webinar, Webinarium, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Przestrzeń Publiczna

Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego
Piękny Wrocław 2021-2022 - wyniki konkursu architektonicznego

1 grudnia poznaliśmy wyniki konkursu „Piękny Wrocław” na najlepsze nowe realizacje architektoniczne ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera