Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mood for wood 2022 - warsztaty projektowe

 

Czas czytania: ~4 min


Mood for wood to międzynarodowe warsztaty projektowe dla studentów oraz młodych projektantów zainteresowanych faktyczną realizacją swoich pomysłów. W tym roku odbędą się dwie edycje warsztatów w Poznaniu (21.07-1.08.2022) oraz w Cieszynie (11-22.08.2022). Termin przyjmowania zgłoszeń mija 1 czerwca 2022.

 

Warsztaty Mood for wood  2022

Podczas warsztatów studenci przy pomocy uznanych architektów i projektantów z całego świata oraz doświadczonych stolarzy projektują oraz samodzielnie wykonują meble miejskie dla wybranych społeczności lokalnych.

 

To właśnie etap projektowania - przy pomocy narzędzi partycypacyjnych - wyróżnia projekt Mood for wood spośród podobnych warsztatów studenckich. Uczestnicy nie tylko realizują samodzielnie meble - ale decydują także całkowicie o ich formie.  Pracują nad konkretną lokalizacją, spotykają się z użytkownikami przestrzeni, poznając ich potrzeby oraz problemy danego miejsca.

 

Aby zrealizować projekt  są zobligowani do uzyskania akceptacji swoich pomysłów u odbiorców, następnie na podstawie opracowanego kosztorysu składają zamówienie na określone materiały,  z których własnoręcznie budują drewniane meble lub instalacje.

 

EDYCJA POZNAŃ - Let’s play

(21.07-1.08.2022)

 

Let's play to hasło 10 edycji międzynawowych warsztatów Mood for wood, która odbędzie się w lipcu w Poznaniu. Uczestnicy warsztatów będą projektować oraz własnoręcznie wykonywać meble dla odbiorców "Dziecińca pod Słońcem".

 

„Dzieciniec”, to rozległy ogród jordanowski wraz z kameralnym budynkiem Miejskiego Domu Kultury Młodzieży. Zielony i obszerny kompleks powstał w 1929 roku pomiędzy Drogą Dębińską a Wartą i Łazienkami Rzecznymi wybudowanymi nad rzeką w tym samym czasie. W ostatnich latach zarówno Dzieciniec, jak i Łazienki, po latach degradacji i zapomnienia, zostały gruntownie odrestaurowane w formie bardzo podobnej do oryginału sprzed niemal stulecia.

 

Teraz nadszedł czas, by do geometrycznie rozplanowanej przestrzeni ogrodu wprowadzić współczesne i funkcjonalne urozmaicenie zaprojektowane z myślą o młodzieży. Stworzyć takie elementy, których brakuje w estetycznej, ale wciąż jeszcze słabo ożywionej przestrzeni. Meble użyteczne, wielofunkcyjne, łatwo dostępne niepowtarzalne z elementem zabawy –  a jednocześnie szanujące historyczny kontekst, bo Dzieciniec znajduje się pod kuratelą konserwatorów zabytków.

 

TUTORZY - Poznań

Nils Wenk (DE)

Carolin Föhre + Yasser Almaamoun (DE)

Studio Otamto (PL)

Karol Szparkowski (PL)

Martial Maquet Studio (FR)

 

EDYCJA CIESZYN - Revival

(11-22.08.2022)

 

Revival pod tym hasłem studenci z Polski, Czech, Węgier i Słowacji pracować będą w tym roku w sierpniu w Cieszynie. Codzienne zmagania z zanieczyszczonym powietrzem, wzrostem temperatur i brakiem dostatecznej ilości zieleni sprawiają, że dzika przyroda w mieście staje się ostatnią oazą w miejskim wymiarze. 11 edycja warsztatów w Cieszynie skupiona będzie na dzikiej naturze tego granicznego miasta. Uczestnicy warsztatów zaprojektują i wykonają meble miejskie, które wypełnią lukę na granicy dzikiego świata natury i kultury miejskiej. Tworzone pod okiem tutorów projekty będą towarzyszyć pomnikom natury oraz otoczą opieką i ochroną domy roślin i zwierząt zamieszkujących cieszyńskie tereny zielone, a także będą służyć rekreacji i edukacji ekologicznej. Stworzone w ramach warsztatów  meble mają oddziaływać nie tylko na ciało, ale i psychikę użytkowników zmęczonych dwoma latami pandemii i przytłoczonymi wojennymi wieściami. Mają pomagać użytkownikom po obu stronach granicy do  powrotu do utęsknionej życiowej równowagi. 

 

TUTORZY - Cieszyn

Mikołaj Smoleński + Dawid Strębicki (PL)

Studio NO + Katarzyna Cimała (PL)

GRAU (SK)

OBJEKTOR (CZ)

CAN Architects (HU)

NOMAD (LV)

 

REKRUTACJA

Zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą poprzez formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie moodforwood.com. Rekrutacja na warsztaty w  Poznaniu oraz Cieszynie - kończy się 1 czerwca. Organizatorzy skontaktują się z osobami zakwalifikowanymi na warsztaty mailowo w przeciągu 3 dni od zakończenia rekrutacji.

 

Koszt 200 euro/ 800 złotych

W cenę warsztatów wliczone jest:

- Nocleg w Poznaniu (21.07-1.08) oraz w Cieszynie (11-22.08.2022)

- Wyżywienie ( śniadanie, lunch, kolacja)

- Przerwy kawowe

- Dojazd z/do Poznania/ Cieszyna ( studenci z Polski z dowolnego miasta w Polsce - komunikacją publiczną 2 klasa), studenci z Niemiec - dojazd z Berlina lub Cottbus, studenci z Francji - dojazd z Paryża, studenci z Czech - transport z Pragi lub Brna, studenci ze Słowacji - transport z Bratysławy, studenci z Węgier - transport z Budapesztu) 

- Komunikacja publiczna w Poznaniu

- Szkolenie BHP - zakończone certyfikatem

- Materiały do pracy warsztatowej

- Zestaw gadżetów z logo warsztatów

 

Więcej informacji o warsztatach Mood for wood znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warsztaty Architektoniczne, Warsztaty Dla Architektów, Warsztaty Dla Studentów Architektury

Lofty w fabryce
Lofty w fabryce

W 1887 roku Hugo Bressel przy ulicy Cegielnianej (dziś to ul. Wólczańska) uruchomił niewielką fabryk ...

E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.
E-konferencja: Dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze. Skorupa budynku.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera