Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Gdański apartament w atmosferze nadmorskiego kurortu - prezentacja wnętrza

 

Czas czytania: ~2 min


Zatopione w błękicie i karmelowym brązie – tak w skrócie można opisać wnętrze jednego z lokali mieszkalnych, znajdujących się w kompleksie hotelowo apartamentowym Deo Plaza na Wyspie Spichrzów w Gdańsku. Całość utrzymana jest w atmosferze nadmorskiego kurortu. Za aranżację tego wnętrza odpowiada pracownia Sikora Wnętrza Architektura. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację apartamentu, która odbędzie się 15 czerwca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autor projektu prof. ASP, architekt Jan Sikora. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Gdański apartament


Wnętrze nawiązujące do historii

Budynek, w którym znajduje się to wyjątkowe mieszkanie jest nowy, ale jego architektura nawiązuje stylem do historycznych zabudowań bulwarów. To połączenie nowego ze starym widać również w aranżacji apartamentu.

 

Kompozycja tego wnętrza powstała w mojej wyobraźni, bez inspiracji z internetu. Świeżość idei, kontakt z lokalnym kontekstem i "bycie tu i teraz" były tu najważniejsze. Bo Gdańsk jest namacalny: jego bruk i wiatr od morza zmieniają sposób myślenia. Tworząc to wnętrze pewne rzeczy wydały mi się więc oczywiste bo były za oknem w fasadzie Zielonej Bramy: obecność cegły, jej pomarańczowy złamany kolor, rozmiar i rytm a także industrialne elementy. - tłumaczy architekt.

 

Apartament jest przestronny, lekki i nieprzytłaczający, a otwarcie kuchni na salon optycznie go powiększa. Duże okna dodają naturalnego światła. Wszelkie dekoracje począwszy od obrazów, a kończąc na starych, odzyskanych belkach nadają wnętrzu wytwornego charakteru.

 

W podobnym stylu utrzymana jest sypialnia będąca cichym azylem dla mieszkańców. Elementem, który przykuwa uwagę są szklane drzwi oddzielające salon od strefy relaksu. Całość tworzy magiczny nastrój.  

 

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Jan Sikora

Jan Sikora

Jan Sikora, założyciel pracowni Sikora Wnętrza (www.sikorawnetrza.com) i profesor gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor ponad 150 zrealizowanych projektów z zakresu architektury wnętrz i architektury takich jak Stacja Kultura, Sopoteka czy warszawski salon Sylwii Gaczorek. Za swoje projekty otrzymał kilkanaście międzynarodowych i krajowych nagród takich jak A'Design Award (Włochy), Interior Design Award IIDA (USA), Eliminate Lonellyness - 3 nagroda (USA), Nagroda Architektoniczna Polityki, Polska Architektura XXL czy Bryła Roku. Przewodniczący i członek jury kluczowych polskich konkursów takich jak Dobry Wzór, Konkurs Koło czy Samsung Bespoke. 

 

Link do pokoju

Jeśli po rejestracji na webinarium, link do pokoju nie dotarł i nie ma go w spamie, prosimy o kontakt na adres: [email protected]

 

 

Organizatorzy

 

Partner spotkania

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Aranżacja Wnętrza, Designerskie Wnętrze, Nowoczesne Wnętrze, Webinar, Webinarium, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Hot

Proekologiczne przedszkole w Regułach
Proekologiczne przedszkole w Regułach

Pełny program dydaktyczny z uwzględnieniem wyrównywania dysfunkcji i dostępność dla osób z ogranicze ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych.

W epoce koncepcji Medycyny opartej na wartościach (Value Based Healthcare VBC) zainicjowanej przez h ...

E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.
E-konferencja: Architektura o niskim śladzie węglowym. II edycja.

Dewzrost to pojęcie, które od dawna już definiuje myślenie, którego celem jest alternatywne ukierunk ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera