Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Współczesny lokal usługowy. Salon fryzjerski w starym warsztacie samochodowym - prezentacja wnętrza

 

Czas czytania: ~2 min


Jak powinien wyglądać współczesny lokal usługowy? Ewa Gawroniak-Olejniczak z pracowni Ego Studio zna odpowiedź na to pytanie. Doskonałym przykładem jest salon fryzjerski Off Hair w Poznaniu, którego właścicielką jest Małgorzata Cisowska. Obie panie poruszyły niebo i ziemię, aby ze starego warsztatu samochodowego stworzyć piękne, choć nietypowe wnętrze. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację salonu, która odbędzie się 22 czerwca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autorka projektu. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Salon fryzjerski Off Hair w Poznaniu


Wnętrze w industrialnym stylu

Salon fryzjerski o powierzchni 160 mkw. powstał wewnątrz małego dziedzińca. Jak przyznaje projektantka lokal nie był „piękną kamienicą z wysokimi sufitami, drewnianą podłogą i stiukami której szukałyśmy od miesięcy”. Stał się jednak podstawą do stworzenia klimatycznego miejsca, w którym można nie tylko zadbać o fryzurę, ale także wypić kawę.

 

Przestrzeń została podzielona na trzy części. W pierwszej jest kawiarnia, która jednocześnie pełni funkcję baru i poczekalni. Projektantce zależało na tym, aby zachować pierwotny styl warsztatu samochodowego. Dlatego pozostawiła charakterystyczne okna, cegłę na ścianach i betonowe podłogi tworząc industrialny klimat. 

 

Druga część to myjnia. Klienci mogą się tutaj wyciszyć i zrelaksować. Tym, co najbardziej rzuca się tutaj w oczy, jest beton na ścianach. Architektka przemyciła wymarzone stiuki, w których odciśnięto romantyczne wzory z koronkowych serwetek.

 

Trzecia część to oczywiście miejsce do strzyżenia. Tutaj dominuje zachowana z warsztatu samochodowego cegła i skórzane fotele. Kobiecości tej części dodają duże lustra, w pozłacanych ramach.

 

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ego to studio posiadające wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz komercyjnych, medycznych i publicznych. W naszej pracy Inwestor jest zleceniodawcą a wyzwaniem stworzenie wnętrz dla potencjalnego Klienta. Od precyzyjnego zdefiniowania potrzeb i oczekiwań Klienta zaczynamy naszą pracę. Siłą naszych projektów jest umiejętność tworzenia kreatywnych rozwiązań z jednoczesnym z poszanowaniem aspektów ekonomicznych inwestycji.

 

Link do pokoju

Jeśli po rejestracji na webinarium, link do pokoju nie dotarł i nie ma go w spamie, prosimy o kontakt na adres: marta.artman@sztuka-architektury.pl

 

Organizatorzy

 

Podepnij swój artykuł

tagi

Aranżacja Wnętrza, Nowoczesne Wnętrze, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Webinar, Webinarium, Hot

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera