Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Współczesny lokal usługowy. Salon fryzjerski w starym warsztacie samochodowym - prezentacja wnętrza

 

Czas czytania: ~2 min


Jak powinien wyglądać współczesny lokal usługowy? Ewa Gawroniak-Olejniczak z pracowni Ego Studio zna odpowiedź na to pytanie. Doskonałym przykładem jest salon fryzjerski Off Hair w Poznaniu, którego właścicielką jest Małgorzata Cisowska. Obie panie poruszyły niebo i ziemię, aby ze starego warsztatu samochodowego stworzyć piękne, choć nietypowe wnętrze. W ramach cyklu Nowe Realizacje zapraszamy na prezentację salonu, która odbędzie się 22 czerwca 2022 o godz. 11:00. Spotkanie online poprowadzi autorka projektu. Udział bezpłatny. Zapisz się już teraz.

 

Salon fryzjerski Off Hair w Poznaniu


Wnętrze w industrialnym stylu

Salon fryzjerski o powierzchni 160 mkw. powstał wewnątrz małego dziedzińca. Jak przyznaje projektantka lokal nie był „piękną kamienicą z wysokimi sufitami, drewnianą podłogą i stiukami której szukałyśmy od miesięcy”. Stał się jednak podstawą do stworzenia klimatycznego miejsca, w którym można nie tylko zadbać o fryzurę, ale także wypić kawę.

 

Przestrzeń została podzielona na trzy części. W pierwszej jest kawiarnia, która jednocześnie pełni funkcję baru i poczekalni. Projektantce zależało na tym, aby zachować pierwotny styl warsztatu samochodowego. Dlatego pozostawiła charakterystyczne okna, cegłę na ścianach i betonowe podłogi tworząc industrialny klimat. 

 

Druga część to myjnia. Klienci mogą się tutaj wyciszyć i zrelaksować. Tym, co najbardziej rzuca się tutaj w oczy, jest beton na ścianach. Architektka przemyciła wymarzone stiuki, w których odciśnięto romantyczne wzory z koronkowych serwetek.

 

Trzecia część to oczywiście miejsce do strzyżenia. Tutaj dominuje zachowana z warsztatu samochodowego cegła i skórzane fotele. Kobiecości tej części dodają duże lustra, w pozłacanych ramach.

 

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ewa Gawroniak-Olejniczak, Ego-Studio

Ego to studio posiadające wieloletnie doświadczenie w projektowaniu wnętrz komercyjnych, medycznych i publicznych. W naszej pracy Inwestor jest zleceniodawcą a wyzwaniem stworzenie wnętrz dla potencjalnego Klienta. Od precyzyjnego zdefiniowania potrzeb i oczekiwań Klienta zaczynamy naszą pracę. Siłą naszych projektów jest umiejętność tworzenia kreatywnych rozwiązań z jednoczesnym z poszanowaniem aspektów ekonomicznych inwestycji.

 

Link do pokoju

Jeśli po rejestracji na webinarium, link do pokoju nie dotarł i nie ma go w spamie, prosimy o kontakt na adres: [email protected]

 

Organizatorzy

 

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Aranżacja Wnętrza, Nowoczesne Wnętrze, Webinarium Architektoniczne, Webinarium Dla Architektów, Webinar, Webinarium, Hot

Mieszkanie w wąskiej kamienicy
Mieszkanie w wąskiej kamienicy

W gdańskim programie Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych znajduje się 26 budynków. W trzynastu ...

E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Światło w architekturze. III edycja.

Światło odgrywa dużą rolę w każdej dziedzinie życia. Zwłaszcza w architekturze, ponieważ ma znaczący ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera