Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czym się kierować przy wyborze zlewozmywaku?

 

Czas czytania: ~2 min


Jeżeli remontujesz, dekorujesz lub urządzasz mieszkanie na pewno staniesz przed dylematem jak dobrze dobrać zlewozmywak. Wybór nie jest prosty. Zbyt mały, porysowany, brak miejsca na ociekające naczynia? Takich problemów można uniknąć. Od czego należy zacząć? Czym się kierować przy wyborze zlewozmywaku?

 

Zlewozmywak podwieszany

Stal czy granit?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się jakie mamy preferencje. Czy to ma być zlewozmywak stalowy czy może granitowy. Stalowe zlewy kuchenne cieszą się dużą popularnością, ale przy ich wyborze musimy kierować się kilkoma zasadami. Po pierwsze musimy znać rozmiar, który będzie pasował do naszego blatu kuchennego, szczególnie jeśli kupujemy zlewozmywak podwieszany lub wpuszczany w blat. Gdy dopiero urządzamy kuchnię i nie mamy jeszcze wyciętej dziury w blacie, możemy wybrać dowolny rozmiar i rodzaj zlewów. Po drugie musimy zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem będzie dla nas zlewozmywak jednokomorowy czy dwukomorowy, z ociekaczem czy bez. Po trzecie dobór odpowiednich baterii kuchennych.

 

Zlewozmywak granitowy to najtrwalszy produkt tego rodzaju na rynku. Wykonany jest z materiału, który zapewnia doskonałe właściwości. Odporny na uszkodzenia mechaniczne, doskonale znosi wysokie i niskie temperatury, niestraszne mu żrące środki chemiczne. Wygląda dobrze za równo w kuchni klasycznej, nowoczesnej czy minimalistycznej.

 

Jedna czy dwie komory?

O tym czy produkt jest funkcjonalny decyduje nie tylko wygląda ale i wielkość. Na rynku znajdziemy zlewozmywaki jednokomorowe, półtorakomorowe, dwukomorowe, a nawet dwuipółkomorowe i większe. Jedna komora wystarczy do wykonania podstawowych czynności kuchennych. Jednym z popularniejszych produktów są zlewozmywaki 1,5 komorowe, czyli jedna komora z małą komorą pomocniczą z odpływem. Zlewy dwukomorowe mają dwie komory z odpływami. Większe są zlewy 2,5 komorowe. Mają dwie komory z odpływamy i komorę pomocniczą z odpływem. Czasami mają również ociekacz. Zlew tego typu zajmuje sporo miejsce.

 

Kolor ma znaczenie

Na rynku znajdziemy szeroką gamę kolorystyczną od matowych, srebrnych, czarnych, szarych po beżowe i błyszczące. Czym zatem kierować się przy wyborze odpowiedniego koloru?

 

Jeśli preferujesz idealnie czysty zlew w pierwszej kolejności sprawdź twardość wody. Im twardsza, tym większy osad pozostanie na ściankach zlewozmywaka.

Zlewozmywak może być dopasowany do koloru blatu lub zupełnie odwrotnie kontrastować z nim, ale tak żeby wszystko zestawione ze sobą do siebie pasowało.

Warto zwrócić uwagę że te kolory, które widzimy na ekranie monitora niekoniecznie będą wyglądały tak samo w rzeczywistości. Sprawdź barwę zlewu w naturalnym świetle.

 

Dzisiaj zlewozmywak pełni funkcje nie tylko użytkową, ale także estetyczną i ozdobną. Zakup takiego produktu to decyzja wiążąca przynajmniej na kilka lat. Dlatego warto podjąć ją świadomie.

 

Artykuł Partnera


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Kuchnia, Wyposażenie Wnętrz

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

Torus symbolem miasta
Torus symbolem miasta

Charakterystyczna konstrukcja górująca nad częścią Ciechanowa powszechnie nazywana jest wieżą ciśnie ...

Nowa architektura w przemysłowej okolicy
Nowa architektura w przemysłowej okolicy

Choć przemysł ciężki od lat nie definiuje już charakteru Górnego Śląska, wciąż w tym regionie istnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera