Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Izar Houses – niezwykły projekt z widokiem na jezioro

 

Czas czytania: ~2 min


Izar Houses autorstwa Taller ADG i Micaela de Bernardi to dwa dwupiętrowe budynki położone na stromych, zalesionych działkach z pięknym widokiem na meksykańskie jezioro Valle De Bravo. Zielone pokrycie dachu, lokalny kamień i kratownica elewacyjna ze specjalnie obrobionych listew drewnianych sprawiają, że domy doskonale komponują się z krajobrazem, a zbiorniki wodne i bujna roślinność witające właścicieli przy głównym wejściu pokazują integralność ze środowiskiem naturalnym.

 

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Dom w harmonii z otaczającym krajobrazem

Zdaniem architektów jednym z największych wyzwań projektu było sprostanie wszystkim oczekiwaniom klienta podczas pracy na stromym, górzystym terenie. Wiązało się to także z dwiema innymi trudnościami. Pierwsza z nich dotyczyła dostarczenia odpowiedniej ilości światła do każdego pomieszczenia. Architekci rozwiązali jednak ten problem za pomocą świetlika łączącego oba piętra. Drugie wyzwanie dotyczyło odpowiedniej integracji domów z otaczającą je przyrodą. Aby osiągnąć ten efekt wykonano ogrody dachowe,  wykorzystano lokalnie pozyskane surowce, a kratownice elewacyjne pokryto za pomocą specjalnych przygotowanych listew drewnianych. Dzięki temu projekt pozostaje w doskonałej harmonii z otaczającym krajobrazem.

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Ciekawa koncepcja domów

Taller ADG rozpoczął współpracę z Micaela de Bernardi w celu stworzenia planów obu domów Izara. Przestrzenie prywatne znajdują się na niższym piętrze o powierzchni ponad 600 m2, natomiast część towarzyska zlokalizowana jest na wyższym, mierzącym 400 m2 poziomie. Obie kondygnacje połączone są za pomocą świetlika wykonanego z lokalnie pozyskanego kamienia i roślinności. Wejście dostępne jest przez lobby, które dzieli się na główny pokój dzienny, kuchnię serwisową oraz prowadzące na niższe piętra schody.

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Izar Houses w Meksyku

Źródło zdjęcia: Taller ADG

Główny salon znajdujący się na górnej kondygnacji jest przestronny, wyposażony w czarny, stalowy kominek kontrastujący z podłogą, ścianami oraz sufitem wyłożonymi deskami z drewna dębowego. Tuż obok znajduje się jadalnia z kuchnią przeznaczoną na przyjęcia okolicznościowe, a także zadaszony taras z dodatkowym salonem, jadalnią, barem oraz grillem. Dopełnieniem przestrzeni jest otwarty taras z basenem, częścią serwisową z kuchnią oraz pomieszczeniem gospodarczym. Wszystko to położone jest w otoczeniu malowniczych widoków na pobliskie lasy i jezioro.

 

Zobacz galerie zdjęć domów

Na dolnym piętrze znajduje się hol, pokój rodzinny, sala gier, a także korytarz prowadzący do sypialni oraz siłowni. Główna sypialnia zawiera łazienkę, garderobę oraz prywatne studio. Architekci zadbali również o dodatkową przestrzeń dla gości. Składają się na nią loft, kilka łazienek oraz garderoby. Dodatkowo północna część projektu została zarezerwowana na wspólną dla obu domów przestrzeń towarzyską. W otoczonej lasem części znajdziemy baseny, spa, miejsce na ognisko, grille, piec do pizzy, siłownię oraz przebieralnie.

 

Izar Houses - metryczka projektu domów jednorodzinnych

Lokalizacja: Valle De Bravo, Meksyk

Rok realizacji: 2019

Powierzchnia zabudowy: 1105 m2 / dom

Projekt architektoniczny: Taller ADG

Umeblowanie i wnętrza: Micaela de Bernardi

Źródło zdjęć: talleradg.com

 


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Architektura Zagraniczna, Obiekty Zagraniczne, Realizacje Zagraniczne, Dom Jednorodzinny, Bryła Domu

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków
Akademia Muzyczna w Bydgoszczy. Szklana bryła dla muzyków

„Budowa kampusu Akademii Muzycznej jest ważna nie tylko dla tego regionu i Polski, ale też szerzej – ...

Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej
Nowe życie kamienicy w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała chyba wciąż częściej kojarzy się z przystankiem w drodze na narty niż z miejscem pełny ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera