Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wakacje. Instrukcja obsługi - rodzinne warsztaty architektoniczne

 

Czas czytania: ~ 2 min


Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na rodzinne warsztaty architektoniczne, które odbędą się w dniach 26-28 lipca 2022, godz. 12:00. Zastosowane rozważania inspirowane będą wystawą „Mańkowski. Architektura jest najważniejsza”. Minimalny wiek uczestników 6 lat. Obowiązują zapisy.

 

Warsztaty Wakacje – instrukcja obsługi

Program warsztatów architektonicznych

BAGAŻ WIELOFUNKCYJNY
Prowadzenie: Hanna Golis

Termin: 26.07.2022, godzina 12:00

Lubicie pakować się na wakacyjny wyjazd? Tworzycie listy rzeczy, które warto ze sobą zabrać? A może upychacie wszystko spontanicznie i bez planu do walizki lub plecaka? Podczas warsztatów porozmawiamy o przedmiotach, które najczęściej przydają się nam podczas wakacyjnych podróży. Zwrócimy uwagę na ich rozmiary i funkcje (lub nawet wielofunkcyjność). Zastanowimy się też, czy istnieje bagaż idealny i co powinno się w nim znaleźć. Inspiracji będziemy szukać w zaprojektowanych przez Tomasza Mańkowskiego wnętrzach domów studenckich AGH w Krakowie.

 

MOBILNY DOM
Prowadzenie: Agnieszka Gola

Termin: 27.07.2022, godzina 12:00

Czy można zabrać dom na wakacje? Jak go zaprojektować, aby na niewielkiej powierzchni zmieścić wszystko, co jest potrzebne do wygodnego życia? Z tym problemem zmierzą się uczestniczki i uczestnicy warsztatu „Mobilny dom”. W ich trakcie poznamy różne rozwiązania przenośnych budynków. Wyjściem do naszych rozważań będą domy górnicze zaprojektowane przez Tomasza Mańkowskiego, które można było z łatwością postawić w dowolnym miejscu, a potem w razie potrzeby przenieść w inne.

 

DZIECIAKI TU (U)RZĄDZĄ!
Prowadzenie: Patrycja Mazurek

Termin: 28.07.2022, godzina 12:00

Czy zdarzyły Ci się wakacje, na których było nudno? Czy byłaś lub byłeś w miejscu, którego nie lubisz, chociaż podobno zostało zaprojektowane z myślą o osobach w Twoim wieku? Czas powiedzieć nam, dorosłym, co naprawdę myślisz o tych wszystkich pomysłach! Pretekstem do rozmowy o projektach dla dzieci będzie Wioska Dziecięca prezentowana na naszej najnowszej wystawie. W części warsztatowej uczestniczki i uczestnicy podzielą się z nami uwagami dotyczącymi muzealnej sali edukacyjnej oraz zaproponują plan jej nowej aranżacji, a może i nowe dla niej miejsce - w końcu wakacje spędzają również w Muzeum Architektury!

 

Więcej informacji o warsztatach architektonicznych znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warsztaty Architektoniczne , Wydarzenie Architektoniczne

Rusza modernizacja kina Światowid w Nowej Hucie
Rusza modernizacja kina Światowid w Nowej Hucie

30 czerwca 2025 roku w siedzibie Muzeum Nowej Huty odbyło się uroczyste podpisanie umowy na moderniz ...

Gniazda na wyspie Sobieszewskiej
Gniazda na wyspie Sobieszewskiej

„Projekt (…) na Wyspie Sobieszewskiej oparty jest na idei harmonii z miejscem, a nie jego przekształ ...

Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu
Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu

Zakończyła się budowa kompleksu mieszkaniowego Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Położony w pobli ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera