Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe produkty w grupie antybakteryjnych posadzek żywicznych

 

Czas czytania: ~3 min


Na rynku pojawiły się nowe produkty w postaci czystych mikrobiologicznie posadzek z grupy Flowfresh od marki Flowcrete. Dzięki nowym rozwiązaniom i technologiom inwestorzy m.in. z branży spożywczej, medycznej i farmaceutycznej zyskują większy wybór specjalistycznych rozwiązań posadzkowych, dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb, wymagań i obciążeń użytkowych.

 

Produkty Flowcrete

Flowfresh to systemy posadzkowe na bazie żywicy poliuretanowej oraz specjalnie dobranych kruszyw i cementów. Zawierają antybakteryjny dodatek Polygiene®, wykorzystujący naturalne właściwości jonów srebra w zakresie hamowania rozwoju mikroorganizmów. Dodatek ten redukuje ilość bakterii, grzybów i pleśni na powierzchni posadzki nawet o 99,9%. Rozwiązania z grupy Flowfresh są bezspoinowe, nienasiąkliwe, trwałe i łatwe w czyszczeniu. Ponadto umożliwiają systemowe łączenie z cokołami na styku podłogi ze ścianą, wykonanymi z tego samego rodzaju materiałów, oraz szczelne połączenie z elementami odwodnienia, dzięki czemu wspomagają utrzymanie w pomieszczeniu najwyższego poziomu higieny.

Produkty Flowcrete

Rozbudowana oferta antybakteryjnych posadzek Flowfresh obejmuje systemy o różnych grubościach, od 2 do ponad 9 mm, i związanej z nimi wytrzymałości na obciążenia mechaniczne oraz termiczne. Dodatkowo posadzki z tej grupy mają zróżnicowane powierzchnie (gładkie, przeciwpoślizgowe z piaskiem kwarcowym), różnią się sposobem aplikacji (od płynnych posadzek typu wylewanego do systemów o większej gęstości, typu szpachlowego) oraz różne czasy utwardzania.

Produkty Flowcrete

Do oferty Flowcrete zostały wprowadzone nowe posadzki typu wylewanego, czyli Flowfresh SL (gładka lub z zasypem piaskiem kwarcowym) oraz Flowfresh ESD SL, w wersji antyelektrostatycznej (gładka). Są to systemy posadzkowe o grubościach rzędu 2–3 mm, przeznaczone do obiektów o średnim ruchu pieszym lub kołowym.

 

Portfolio przeciwpoślizgowych posadzek antybakteryjnych Flowfresh SR z piaskiem kwarcowym o chropowatej powierzchni, przeznaczonych do mokrych stref produkcyjnych, zostało poszerzone o dodatkowe warianty. Obecnie inwestorzy mają do wyboru szeroką gamę systemów posadzkowych o zróżnicowanych grubościach oraz sposobach aplikacji.

Produkty Flowcrete

Wybrane systemy Flowfresh są dostępne w wersjach Quick, w przypadku których warstwa zasadnicza wiąże znacznie szybciej niż w standardowych. Można po nich chodzić już po 5 godzinach od aplikacji, co w praktyce oznacza możliwość wykonania dwóch warstw w ciągu jednego dnia roboczego. Zastosowanie szybkowiążących wariantów posadzek Flowfresh znacznie skraca czas i koszt wykonawstwa. W przypadku napraw i wymiany posadzek w istniejących zakładach pozwala ograniczyć straty wynikające z przestojów w produkcji.

 

Posadzki Flowfresh posiadają certyfikat organizacji HACCP International, stanowiący potwierdzenie, że odpowiadają one światowym standardom jakości i bezpieczeństwa przy produkcji żywności. Ich właściwości zostały zbadane zgodnie ze standardem ISO 22196, dotyczącym mierzenia aktywności antybakteryjnej powierzchni nieporowatych.

Produkty Flowcrete

Ponadto systemy posadzkowe z grupy Flowfresh otrzymały certyfikat Indoor Air Comfort ® Gold, co oznacza, że spełniają one najbardziej rygorystyczne kryteria dotyczące emisji lotnych związków organicznych oraz, że są wytwarzane w sposób, który gwarantuje najwyższą jakość oraz troskę o środowisko naturalne.

 

Rozbudowane portfolio antybakteryjnych, czystych mikrobiologicznie posadzek z grupy Flowfresh marki Flowcrete odpowiada wszystkim najczęściej spotykanym specjalistycznym wymaganiom projektowym. Wprowadzenie nowych produktów i modyfikacja istniejących technologii wynikają z długofalowej strategii CPG Europe, która zakłada dostarczanie pewnych, zaufanych i spójnych ze sobą rozwiązań dla budownictwa oraz kompleksowe wsparcie inwestycji.

 

Zobacz wizytówkę marki Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

tagi

Posadzki, Technologie

Osiedle z plisowanych segmentów
Osiedle z plisowanych segmentów

Budowa Południowej Obwodnicy Warszawy wraz z mostem łączącym dwa brzegi Wisły na południowych obrzeż ...

Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska
Projekt Jurajskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej EkoMałpolska

Pod koniec lipca 2022 roku poznaliśmy wyniki konkursu architektonicznego na projekt Jurajskiego Cent ...

Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.
Port Praski. Nowa dzielnica nad wodą.

Warszawa z roku na rok wzbogaca się o nowe kwartały zabudowy. Choć stolica jest dziś już dość gęsto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera