Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Największe nazwiska świata architektury 8 września w Warszawie

 

Czas czytania: ~7 min


Wybitni architekci z Polski i z zagranicy 8 września 2022 spotkają się w Warszawie na konferencji Future Builders organizowanej przez Aluprof. Dyskusji o przyszłości architektury miasta towarzyszyć będzie ogłoszenie wyników czwartej edycji konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof”, w ramach którego nagrodzone zostaną najciekawsze budynki z Polski i zagranicy, które wpisują się w ideę nowoczesnego i zrównoważonego budownictwa.

 

Future Builders

Do Warszawy na zaproszenie Aluprof przyjadą znani na arenie międzynarodowej eksperci, którzy wystąpią podczas wydarzenia Future Builders w roli panelistów.  Podczas wydarzenia eksperci omawiać będą najnowsze trendy w architekturze i designie, zrównoważonym budownictwie i przyszłość nowoczesnych miast.  

 

W panelu „Transformacja miast na miarę XXI w.” wezmą udział Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Neil Pennel, João Rodriguez, Robert Schmitz i Bogdan Zaha, zaś o „Nowym Europejskim Bauhausie” dyskutować będą Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Alicja Kuczera i Ewa Kuryłowicz. Zbigniew Maćków przedstawi studium obiektu Green2Day, nowoczesnego wrocławskiego biurowca, który został nagrodzony w III edycji konkursu „Obiekt Roku w Systemach Aluprof”.

Organizując już po raz kolejny takie spotkanie, Aluprof realizuje swoją misję działania na rzecz budownictwa przyszłości, umożliwiając wymianę poglądów i doświadczeń pomiędzy architektami, urbanistami, socjologami oraz praktykami budownictwa.

 

Konferencji towarzyszyć będzie uroczysta gala, podczas której poznamy zwycięzców konkursu „Obiekt Roku w systemach Aluprof” na najlepszy obiekt
z wykorzystaniem systemów firmy Aluprof.

 

Do konkursu zgłoszono kilkaset realizacji z kraju i z zagranicy. Jury złożone z wybitnych architektów wyłoni zdobywcę Grand Prix, który otrzyma nagrodę w wysokości 50 tys. zł. Swój ulubiony budynek wyłonili też internauci, a wyniki ich głosowania zostaną ogłoszone 8 września 2022.

 

Paneliści Future Builders 2022

Agnieszka Kalinowska-Sołtys - architektka, prezes Stowarzyszenia Architektów RP (SARP), członek zarządu w biurze APA Wojciechowski Architekci. Studiowała na Politechnice Warszawskiej na wydziale Architektury i Urbanistyki, uzyskując w 2004 r. tytuł magistra architektury, a także podyplomowe studia Zarządzania Projektami w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia Zarządzania Nieruchomościami na Wydziale Ekonomii w Szkole Główne Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Od 2010 roku posiada uprawnienia BREEAM Asesora i LEED GA. Brała udział w wielu nagrodzonych projektach biurowych i usługowo-handlowych spełniających wysokie wymogi systemów certyfikacji BREEAM, LEED i WELL Standard. Prezes Zarządu Głównego SARP oraz członek współzałożyciel Ogólnokrajowego Stowarzyszenia Wspierania Budownictwa Zrównoważonego. Doświadczenie zawodowe zdobywała w firmach tj.: Hochteief, Arcadis i APA Wojciechowski Architekci.

 

Bogdan Zaha - światowej sławy architekt z ikonicznej pracowni Zaha Hadid, projektant obliczeniowy, badacz i wykładowca. Aktualnie mieszka w Londynie, opracował takie projekty, jak: Alai Residential Complex w Meksyku, Beijing Daxing International Airport, Masaryk Railway Station Central Business District w Pradze, wieże w Nowym Jorku, Business District we Frankfurcie czy Terminal nr 6 dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Heathrow w Londynie.

 

Alicja Kuczera - Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Przewodnicząca Europe Regional Network w World Green Building Council. Absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim oraz MBA na Coventry University. Orędowniczka zrównoważonego rozwoju, a szczególnie budynków cyrkularnych oraz procesu dekarbonizacji budownictwa. Autorka licznych raportów i publikacji, uznanych w branży budownictwa i nieruchomości. Prelegentka wielu konferencji i seminariów, organizowanych w kraju i za granicą.

 

João Rodrigues - ukończył architekturę na Wydziale Architektury ULP Porto i odbył program Erasmus na Politechnice Cottebus w Niemczech. Jest specjalistą od renowacji architektonicznej FAAULP. Swoją pracownię tworzy ze wspólnikiem w Espinho od 2007 roku o nazwie - João Rodrigues & Costa Pereira. W 2011 roku rozpoczęli działalność w Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a rok później stworzyli markę H2A House to All – zrównoważony system budowy pod klucz. W 2013 roku brali udział w międzynarodowych targach architektury i budownictwa w BATIMAT Paris – Francja i Construmar Casablanca – Maroko, a od 2008 roku uczestniczą w targach CONCRETA na Exponorze. Ich wertykalne biuro towarzyszy ich klientom w różnych kreatywnych fazach projektu i pracy w różnych sektorach, tj.: mieszkalnictwo, przemysł, zdrowie, sprzęt i hotelarstwo. Nie mają ograniczeń geograficznych - realizowali już projekty w rodzimej Portugalii, Hiszpanii, Francji i Wielkiej Brytanii.

 

Mirosław Czarnik - założyciel i prezes zarządu GPP Business Park SA z siedzibą w Katowicach. Ukończył studia Master of Business Administration Akademii Ekonomicznej w Krakowie i University Teesside w Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 25-letnie doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi i projektami. Od 20 lat propaguje ideę zrównoważonego budownictwa. W ramach grupy GPP powstał GPP Business Park, zespół czterech przyjaznych użytkownikom i środowisku, plus energetycznych biurowców klasy A, które oferują najemcom najwyższy komfort pracy i niższe koszty zużycia mediów. Biurowce GPP Business Park zostały docenione Certyfikatem BREEAM na najwyższym poziomie „Outstanding”.

 

Neil Pennell - szef działu Design Innovation and Property Solutions w Landsec, jednej z wiodących brytyjskich firm zajmujących się nieruchomościami. Odpowiada za stworzenie strategii projektowania innowacyjnych, zrównoważonych ekologicznie i doskonałych technicznie budynków. Fascynują go inteligentne budynki, wykorzystujące sztuczną inteligencję oraz technologie nisko i zeroemisyjne. Jego celem jest tworzenie niesamowitych budynków dla ludzi, w których będą mieszkać, pracować, robić zakupy i cieszyć się wolnym czasem.

 

Robert Schmitz - architekt i partner w White Arkitekter. Autor wielu budynków komercyjnych, kulturalnych i mieszkaniowych, laureat wielu prestiżowych konkursów architektonicznych, w tym za projekt  ratusza w Täby, za który otrzymał m.in. złoty medal IDEA w Los Angeles 2017. Ostatnio zaprojektował Centrum Kultury w Skellefteå za kołem podbiegunowym, jeden z najwyższych drewnianych wieżowców na świecie.

 

Jacek Ewý - architekt, współzałożyciel biura projektowego Ingarden & Ewy Architekci. W 2007 roku otrzymał (wraz z Krzysztofem Ingardenem) Nagrodę Główną ContractWorld Awards w Hanowerze za projekt Polskiego Pawilonu Expo 2005 Aichi w Japonii, jest również laureatem Nagrody Honorowej SARP. Jest autorem wielu głośnych realizacji w Krakowie, m.in. Centrum Kongresowego ICE czy Małopolskiego Ogrodu Sztuki.

 

Tomasz Konior - architekt i urbanista, założyciel Konior Studio. Laureat wielu nagród, w tym medalu Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”, nagrody ministra kultury za projekt NOSPR w Katowicach czy I Nagrody w międzynarodowym konkursie młodych architektów „Leonardo”. Współzałożyciel Instytutu Współczesnego Miasta oraz Stowarzyszenia Katowice Kultura Natura.

 

Ewa Kuryłowicz - architektka, generalny projektant i wiceprezes pracowni Kuryłowicz & Associates. Laureatka licznych konkursów architektonicznych i nagród branżowych, autorka takich realizacji jak m.in. Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, Galeria Warmińska w Olsztynie czy Stadion Miejski w Białymstoku. Prowadzi także działalność dydaktyczną, jest profesorem i kierownikiem Zakładu Projektowania i Teorii Architektury na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej.

 

Zbigniew Maćków - architekt, założyciel biura Maćków Pracownia Projektowa. Wielokrotny zdobywca Honorowych Nagród SARP, nagrody „Życie w architekturze” czy Grand Prix „Piękny Wrocław”. Dwukrotnie otrzymał też Grand Prix DOFA, czterokrotnie był finalistą World Architecture Festival. Otrzymał także Złoty Medal Biennale Leonardo 2009 i ponad 50 nagród w innych konkursach architektonicznych. Wykładał na Politechnice Wrocławskiej i Uniwersytecie Wrocławskim, a także w Solvay Brussels School (1998-2008). Współinicjator i uczestnik projektu modelowego osiedla Nowe Żerniki, kurator architektury podczas ESK Wrocław 2016. Założyciel think tanku Gęsto (przyszłość zamieszkiwania) i startupu „diffeRent” (mieszkanie jako usługa).

 

Więcej informacji o konferencji Future Builders znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Konferencja Architektoniczna, Konferencja Dla Architektów, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera