Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Katowickie mieszkanie w klimacie lat 60. XX wieku – prezentacja online i wywiad

 

Czas czytania: ~2 min


Mieszkanie zaprojektowane przez architektów ze studia bro.Kat znajduje się w katowickiej dzielnicy Koszutka, gdzie dominują bloki z lat 60. XX wieku. Projektanci dołożyli wszelki starań, aby zaakceptować stare budownictwo poprzez wydobycie surowych materiałów konstrukcyjnych, odkucie tynków czy odnowienie oryginalnej, drewnianej podłogi, tworząc funkcjonalne, pełne światła wnętrze. Zapraszamy na prezentację zwycięskiego projektu w głosowaniu jury w kategorii wnętrza prywatne w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL. Porozmawiamy również z autorką projektu Romą Skuzą o zwycięskiej realizacji, innych ciekawych wnętrzach zaprojektowanych przez pracownię i planach na przyszłość. Widzimy się 14 września 2022 o godz. 11:00. Zapisz się już teraz.

 

Katowickie mieszkanie w klimacie lat 60. XX wieku


We wnętrzu mieszkania w Katowicach nie brakuje nawiązań do lat 50. i 60. XX wieku. Dlatego architekci zachowali takie elementy jak parkiet, beton, czy żeliwne grzejniki. Aby optycznie powiększyć mieszkanie projektanci wyburzyli ścianę i połączyli salon z kuchnią a zamiast ściany między sypialnią a salonem jest teraz miętowa kotara. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym jest również połączenie nowoczesnych mebli z antykami, których właścicielka mieszkania jest wielką fanką.

 

Komplet mebli antycznych, których użyliśmy we wnętrzu, znaleziono i uratowano przed zniszczeniem. Odrestaurowane dwie szafy i szafki nocne pasowały idealnie do założeń projektowych. Łóżko od kompletu rozebrano na części i wykorzystano do zrobienia innych mebli. W związku z tym z zagłówków mógł powstać nowy stół, a boki łóżka to dwie wiszące półki w kuchni. Z pozostałych elementów stworzyliśmy ławę, na której ustawiliśmy kwiaty doniczkowe tworzące „ścianę” zieleni.” – tłumacza architekci.

 

To wnętrze jest jednocześnie kontrastowe i harmonijne. Antyczne, ciepłe drewno bardzo ciekawie łączy się z czarnymi, nowoczesnymi meblami. W mieszkaniu znalazła się również nietypowa zabudowa kuchenna z blatem ze stali nierdzewnej. Kolejne czarne elementy w tej przestrzeni to listwy przypodłogowe, parapety czy nogi od stołów. Natomiast elegancji mieszkaniu dodają zloty kolor na lampach oraz na grzejnikach.

 

Więcej o tym ciekawym wnętrzu dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Roma Skuza, studia bro.Kat

Roma Skuza

Współzałożycielka pracowni bro.Kat. Już w trakcie studiów na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej rozpoczęła przygodę z projektowaniem wnętrz, którą od 10 lat kontynuuje. W pracowni po wdrożeniu zmian i usprawnień odpowiada głównie za działania w zakresie architektury. Ma ogromne doświadczenie w projektowaniu wnętrz, stoisk, a także wystaw i instalacji.

 

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  marta.artman@sztuka-architektury.pl

 

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Webinarium, Webinarium Architektoniczne, Webinar, Webinarium Dla Architektów, Dla Studentów Architektury, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Café Teri – koreańska kawiarnia z klasą
Café Teri – koreańska kawiarnia z klasą

W koreańskiej kulturze, kawiarnie odgrywają istotną rolę. Są traktowane jako miejsca spędzania wolne ...

Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad
Food Hall Browary w Browarach Warszawskich. Industrialne wnętrze pełne dobrego designu – prezentacja online i wywiad

Food Hall Browary to wyjątkowe miejsce na gastronomicznej mapie Warszawy. Nowoczesny street food pre ...

Architektura o niskim śladzie węglowym
Architektura o niskim śladzie węglowym

Kompleksowość działania branży architektonicznej i budowlanej sprawia, że nie jest łatwo mierzyć jej ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera