Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Poznaj profesjonalne narzędzie, które odmieni rynek nieruchomości

 

Czas czytania: ~5 min


Według badania „Wizerunek pośrednika nieruchomości” przeprowadzonego przez IQS na zlecenie portalu Otodom 45% Polaków ma pozytywne zdanie na temat agentów nieruchomości – to zmiana na lepsze, chociaż wciąż jeszcze wiele przed nami. Nie powinno dziwić, że zarówno kupujący czy sprzedający, jak i wynajmujący nieruchomość klienci powinni ufać biurom nieruchomości i mieć pewność, że zyskają realną korzyść ze współpracy. Z kolei agenci XXI wieku mają wiele możliwości, aby budować to zaufanie. Współczesne rozwiązania tworzone z myślą o rynku nieruchomości mogą wspierać wzajemne relacje w tym zakresie.

 

Poznaj profesjonalne narzędzie, które odmieni rynek nieruchomości

Wirtualny spacer po budynku? Wirtualny remont? Pomoc prawna i wsparcie w rzetelnej wycenie nieruchomości? Te wszystkie usługi znajdują się na wyciągnięcie ręki dzięki nowoczesnym narzędziom tworzonym z myślą o potrzebach biur nieruchomości oraz najemców. Jednym z takich rozwiązań jest usługa Agent PRO udostępniana przedstawicielom branży przez portal Otodom! Dlaczego warto ją poznać?

 

Agent PRO – narzędzie, dzięki któremu wygrywają wszyscy

Wróćmy na chwilę do badania, którego wyniki stanowią dobry punkt wyjścia do opisania aktualnych potrzeb osób działających w branży nieruchomości. Z opinii respondentów dowiadujemy się między innymi, że:

●           84% klientów oczekuje od agenta weryfikacji stanu prawnego nieruchomości;

●           83% liczy na zapewnienie bezpieczeństwa transakcji;

●           73% badanych chciałoby poznać nieruchomość online w postaci wirtualnego spaceru, a także oczekuje, że agent skorzysta z innych nowoczesnych technologii.

 

Biurom nieruchomości z pewnością powinno zależeć na spełnieniu oczekiwań klientów. Problem w tym, że nie wszyscy mają dostęp do odpowiednich narzędzi, a część agentów być może nie zdaje sobie sprawy z ich istnienia. Warto więc poznać możliwości Agenta PRO stworzonego przez Otodom. Dlaczego? Oto 6 ważnych powodów!

 

1. Wirtualny spacer – prezentacja godna XXI wieku

Doba nie jest z gumy – w wielu przypadkach klient poszukujący wymarzonej nieruchomości nie ma czasu na odwiedzenie wszystkich lokalizacji, natomiast zdjęcia nie zawsze oddają ich stan faktyczny. Co innego wirtualny spacer po nieruchomości – jedna z usług dostępnych w narzędziu Agent PRO. Ta funkcjonalność staje się standardem w prezentacji ofert, a z perspektywy biura nieruchomości jej wdrożenie jest łatwiejsze niż mogłoby się to wydawać. Warto skorzystać z opcji, jaką jest bezpłatny wynajem kamer 3D do wykonania zdjęć 360 stopni – na takie udogodnienie mogą liczyć agenci korzystający z Agent PRO.

Później wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Klienci decydują się na wirtualny spacer, a w tym czasie agent opiekujący się nieruchomością może nawiązać z nimi kontakt poprzez czat online! Korzyści są oczywiste: klient oszczędza czas na pierwsze oględziny nieruchomości, natomiast agent doskonale wie, że jego oferta spełnia oczekiwania odbiorców i wpisuje się w najnowsze standardy rynku. Praktyka pokazuje, że udostępnienie wirtualnego spaceru zwiększa liczbę zapytań ze strony klientów aż o 50%!

 

2. Wirtualny remont – marzenie na wyciągnięcie ręki

Warto jednak pójść o krok dalej i poszerzyć pakiet usług biura o kolejne bardzo interesujące narzędzie w postaci wirtualnego remontu. Według badania IQS aż 66% potencjalnych klientów marzy o tym, aby przed dokonaniem transakcji zapoznać się z efektami ewentualnej renowacji. Do jej wykonania w świecie wirtualnym wystarczą szkic, rzut techniczny oraz zdjęcia, a do dyspozycji jest aż 5 ciekawych stylów architektonicznych. Wirtualny remont rozbudza wyobraźnię klienta i ułatwia mu podjęcie decyzji o finalizacji transakcji, co w oczywisty sposób stanowi wymierną korzyść dla samego agenta. Ta funkcja także dostępna jest w ramach narzędzia Agent PRO i warto z niej skorzystać, chcąc zaprezentować pełny potencjał nieruchomości, np. po zakończeniu planowanych prac remontowych.

 

3. Certyfikat Najemcy – poczucie bezpieczeństwa wynajmujących

Agent PRO wspiera również agentów, którzy zajmują się poszukiwaniem najemców dla swoich klientów. Dzieje się to za sprawą usługi Certyfikat Najemcy, która pozwala w zaledwie 3 minuty potwierdzić tożsamość, zweryfikować historię kredytową oraz zarobki potencjalnego najemcy pod kątem zdolności do opłacania czynszu – zupełnie jak współczesna bankowość. Dzięki temu biuro nieruchomości staje się dla swojego klienta zaufanym partnerem, a wynajmujący nieruchomość zyskuje poczucie bezpieczeństwa! Proces przebiega automatycznie, bez konieczności prowadzenia wywiadu z agentem osobiście, co z pewnością będzie mieć kluczowe znaczenie także z perspektywy najemcy – zarówno dla sprawności realizacji, jak i komfortu.

 

4. Wsparcie prawne LEX NONSTOP – bezcenna pomoc prawna

Prawo dotyczące nieruchomości jest dość skomplikowane. Współczesny agent musi być gotowy na dziesiątki pytań ze strony swoich klientów. W tym kontekście bardzo pomocna jest usługa LEX NONSTOP. Aż 200 prawników pracujących dla Agent PRO odpowiada na wszelkie pytania użytkowników w ciągu 24 godzin. Dzięki temu biuro nieruchomości robi pozytywne wrażenie na swoim kliencie, a ten nie musi udawać się do swojego prawnika, co oznacza mniejsze wydatki. Klient zyskuje też poczucie bezpieczeństwa i rozwiewa wątpliwości, co daje mu ogromny komfort.

 

5. Elektroniczny podpis kwalifikowany – czyli szybsza i wygodniejsza finalizacja

Dzięki tej usłudze klient i agent nieruchomości mogą podpisać między sobą umowę bez wychodzenia z domu. To spora oszczędność czasu i wygoda dla obu stron. Warto wspomnieć, że wedle badania IQS aż 60% klientów preferuje taką formę podjęcia współpracy.

 

Na współczesnym rynku nieruchomości oczekiwania klientów wobec agenta są coraz wyższe. Nic dziwnego – stoi za nimi postęp technologiczny. Agent PRO to z punktu widzenia biura nieruchomości najlepsze rozwiązanie, aby spełnić wszystkie potrzeby klientów i sprawniej finalizować transakcje, ku zadowoleniu każdej ze stron!

 

Artykuł Partnera


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Technologie

Dom jak azyl
Dom jak azyl

Projekt domu, który zaplanowano jako schronienie dla dzieci pozostających w pieczy zastępczej powsta ...

Kameralny budynek biurowy
Kameralny budynek biurowy

Budynek usługowo-biurowy projektu pracowni ArchiSTYL stanął przy ulicy Jana Brzechwy w miejscowości ...

Osiedle z solarnymi żaglami
Osiedle z solarnymi żaglami

Osiedle Domów z Żaglami Solarnymi znajduje się w północnej części Krakowa, przy granicy z Zielonkami ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera