Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Zespół Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie. Stuletni budynek z najpiękniejszą salą koncertową świata – prezentacja online

 

Czas czytania: ~2 min


Przy ul. Rakowieckiej w Warszawie działa jedna z najlepszych szkół muzycznych w Polsce. Neogotycki budynek stał się punktem wyjścia dla jej twórców pracowni Konior Studio. Tak powstał projekt na światowym poziomie, którego sercem jest profesjonalna sala koncertowa. Zapraszamy na prezentację obiektu w ramach cyklu Finaliści i laureaci Plebiscytu Polska Architektura XXL, którą poprowadzi Dominik Koroś z Konior Studio. Widzimy się 16 lutego 2023 o godz. 10:00. Zapisz się już teraz.

 

Prezentacja Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 w Warszawie


Zabytkowy gmach dawnego sierocińca

Obiekt został starannie wyremontowany i zaadaptowany do nowych funkcji – a także połączony z salą koncertową. Jak podkreśla sam autor jego celem nie było konkurowanie z neogotyckim gmachem. "Zastany kontekst zainspirował nas do stworzenia z zewnątrz architektury tła wyrażonej kontynuacją struktury, skali i rytmów gmachu istniejącego natomiast wewnątrz świata pełnego detali akustycznych podporządkowanych muzyce i ciszy".

 

Ze względu na układ przestrzenny brył, ale i duże potrzeby (budynek szkoły jest przeznaczony na 700 uczniów i 300 pedagogów a sala koncertowa na 320 słuchaczy) praca architektów nie sprowadziła się tylko do posadowienia na tyłach istniejącego obiektu nowej bryły. Aby ułatwić komunikację użytkowników, ale i otworzyć szkołę na miasto zdecydowano się nie tylko zredukować jej ogrodzenie, ale i zaproponować całkiem nowe wejście do sali koncertowej.

 

Sercem całego założenia jest sala koncertowa” - podkreśla zespół pracowni Konior Studio. Ta nowa bryła założona została na planie koła i otrzymała proste, gładkie, surowe elewacje, które stanowią tło dla neogotyckiego gmachu od frontu. Jak we wszystkich swoich projektach związanych z muzyką i tu Tomasz Konior formę architektoniczną sali oraz jej wnętrza zdeterminował rozwiązaniami akustycznymi

 

Więcej o tym ciekawej realizacji dowiecie się podczas prezentacji. Będzie można zadawać pytania i komentować.

 

Prezentację poprowadzi Dominik Koroś z Konior Studio

Dominik Koroś, architekt i urbanista

Architekt i urbanista. Od 2010 roku związany z Konior Studio. W latach 2012-2020 odpowiedzialny za warszawski oddział. Obecnie partner i dyrektor kreatywny w katowickim biurze.

 

Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Warszawskiej. Od 2014 roku członek Stowarzyszenia Architektów Polskich (SARP) w oddziale warszawskim. Współorganizator Forum Konkursów Architektonicznych z ramienia SARP wraz z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju (2014). Autor lub współautor wielu publikacji, wystaw i wykładów.

 

Najważniejsze realizacje: przebudowa wnętrz Biblioteki Narodowej (Warszawa, 2022), rozbudowa i adaptacja zabytkowego gmachu przy ul. Rakowieckiej na siedzibę Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych nr 1 (Warszawa, 2020), siedziba Press Glass (Konopiska, 2020), hotel Diament Plaza (Katowice, 2020), siedziba NOSPR (Katowice, 2014)

 

Współautor zwycięskiej koncepcji w konkursie na Nowy Kampus Akademii Muzycznej w Krakowie.

 

Link do pokoju

Po rejestracji na wydarzenie przyjdzie potwierdzenie z linkiem do pokoju. Proszę sprawdzić folder SPAM. Jeśli tak się nie stanie prosimy o kontakt  [email protected]

 

Organizatorzy

Patroni honorowi

Patroni medialni

 

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Prezentacja Obiektu, Prezentacja Online, Webinarium Architektoniczne, Webinarium, Webinarium Dla Architektów, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury, Hot

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Webinaria dla architektów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera