Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budynek biurowy Nadleśnictwa Człuchów - wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człuchów rozstrzygnęło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Teren przeznaczony pod zabudowę znajduje się w lecie, 1 km od miejscowości Człuchów. Planowana powierzchnia zabudowy miała nie przekraczać ok. 800 m2, wysokość – 9,5 m.

 

W ostatnich latach o nowe siedziby wzbogaciły się m.in. Nadleśnictwo Połczyn oraz Nadleśnictwo Sulechów. Budynek, który był przedmiotem konkursu na budynek biurowy Nadleśnictwa Człuchów miał poza pomieszczeniami biurowymi zmieścić także: na parterze: gabinet nadleśniczego (o powierzchni zapewniającej spotkanie do 10 osób), gabinet zastępcy nadleśniczego (o powierzchni zapewniającej spotkanie z kilkoma osobami), sekretariat z poczekalnią, magazynem podręcznym i aneksem kuchennym, pomieszczenie do obsługi interesantów; na piętrze: biuro sekretarza, hol wraz z częścią wypoczynkową, salę konferencyjną do 50 osób wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, jak toalety, pomieszczenie kuchenne, szatnia, magazyn; a także m.in. toalety, kotłownię, magazyn akt, magazyn broni, serwerownię. Architekci startujący w konkursie mieli także uwzględnić na terenie obok budynku m.in. 48-metrowy maszt antenowy zasilany energią elektryczną, zieleń, małą architekturę (w tym: oświetlenie, śmietniki, zadaszone miejsce na pojemniki do czasowego gromadzenia odpadów stałych, studnie odprowadzające wodę deszczową).

 

Bryła dla leśników

Do konkursu zgłoszono dwadzieścia trzy projekty. Oceniało je jury w składzie: Agnieszka Chudy, Jarosław Tański, Kinga Wojtuszko, Kamila Teresa Steinke-Libera, Marian Mikulicz, Ludwik Monikowski. Po dokonaniu oceny prac konkursowych jury zdecydowało się nagrodzić pracę autorstwa pracowni BCM Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia (zespół w składzie: Zuzanna Bińczyk, Jacek Miller, Martyna Siwek, Bartosz Sułgut).

 

W uzasadnieniu wyboru pracy napisano: „Projekt doceniono za bardzo staranne i przemyślane założenia. Na uznanie zasługuje świadome odnalezienie potrzeb użytkowników, wyważone poprzez optymalne rzuty budynku jak i jego dodatkowe elementy funkcjonalne. Praca w syntetyczny sposób przekonuje co do prawidłowości przyjętych rozwiązań we wszystkich strategicznych obszarach kryteriów zadania konkursowego”.

 

Zobacz zwycięski projekt

Źródło: platformazakupowa.pl/transakcja/656124


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny, Projekt Budynku, Wyniki Konkursu Architektonicznego

Urodziny Szybu Krystyna
Urodziny Szybu Krystyna

Budowa wieży wyciągowej szybu Kaiser Wilhelm II na terenie kopalni węgla kamiennego Hohenzollern zak ...

Kultura w kasynie
Kultura w kasynie

Kasyno Kultury, placówka kulturalna działająca w Kwidzynie od końca 2023 roku mieści się w budynku o ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera