Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budynek biurowy Nadleśnictwa Człuchów - wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~ 2 min


Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Człuchów rozstrzygnęło konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej budowy budynku biurowego Nadleśnictwa Człuchów wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Teren przeznaczony pod zabudowę znajduje się w lecie, 1 km od miejscowości Człuchów. Planowana powierzchnia zabudowy miała nie przekraczać ok. 800 m2, wysokość – 9,5 m.

 

W ostatnich latach o nowe siedziby wzbogaciły się m.in. Nadleśnictwo Połczyn oraz Nadleśnictwo Sulechów. Budynek, który był przedmiotem konkursu na budynek biurowy Nadleśnictwa Człuchów miał poza pomieszczeniami biurowymi zmieścić także: na parterze: gabinet nadleśniczego (o powierzchni zapewniającej spotkanie do 10 osób), gabinet zastępcy nadleśniczego (o powierzchni zapewniającej spotkanie z kilkoma osobami), sekretariat z poczekalnią, magazynem podręcznym i aneksem kuchennym, pomieszczenie do obsługi interesantów; na piętrze: biuro sekretarza, hol wraz z częścią wypoczynkową, salę konferencyjną do 50 osób wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, jak toalety, pomieszczenie kuchenne, szatnia, magazyn; a także m.in. toalety, kotłownię, magazyn akt, magazyn broni, serwerownię. Architekci startujący w konkursie mieli także uwzględnić na terenie obok budynku m.in. 48-metrowy maszt antenowy zasilany energią elektryczną, zieleń, małą architekturę (w tym: oświetlenie, śmietniki, zadaszone miejsce na pojemniki do czasowego gromadzenia odpadów stałych, studnie odprowadzające wodę deszczową).

 

Bryła dla leśników

Do konkursu zgłoszono dwadzieścia trzy projekty. Oceniało je jury w składzie: Agnieszka Chudy, Jarosław Tański, Kinga Wojtuszko, Kamila Teresa Steinke-Libera, Marian Mikulicz, Ludwik Monikowski. Po dokonaniu oceny prac konkursowych jury zdecydowało się nagrodzić pracę autorstwa pracowni BCM Architekci Sp. z o.o. z Wrocławia (zespół w składzie: Zuzanna Bińczyk, Jacek Miller, Martyna Siwek, Bartosz Sułgut).

 

W uzasadnieniu wyboru pracy napisano: „Projekt doceniono za bardzo staranne i przemyślane założenia. Na uznanie zasługuje świadome odnalezienie potrzeb użytkowników, wyważone poprzez optymalne rzuty budynku jak i jego dodatkowe elementy funkcjonalne. Praca w syntetyczny sposób przekonuje co do prawidłowości przyjętych rozwiązań we wszystkich strategicznych obszarach kryteriów zadania konkursowego”.

 

Zobacz zwycięski projekt

Źródło: platformazakupowa.pl/transakcja/656124


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Architektoniczny , Projekt Budynku , Wyniki Konkursu Architektonicznego

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

Stadion Skry w Warszawie znów działa
Stadion Skry w Warszawie znów działa

Warszawa odzyskała teren sportowo-rekreacyjny. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu od lat zd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera