Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rolety plisowane - nowy wymiar aranżacji wnętrz

 

Czas czytania: ~4 min


Ogromna paleta kolorystyczna, materiały najwyższej jakości, a także nowoczesny design - oto rolety plisowane na wymiar. Wszystkie te czynniki wspaniale wpływają na estetykę i atmosferę naszych wnętrz. Jednak, aby dokonać odpowiedniego wyboru, istnieją pewne kluczowe aspekty, na które warto zwrócić szczególną uwagę.

 

Rolety plisowane

Czy pragniemy zwiększyć prywatność, kontrolować natężenie światła czy też utrzymać optymalną temperaturę w pomieszczeniu? Te aspekty mogą wpłynąć na wybór odpowiednich materiałów i opcji regulacji roletami plisowanymi. Warto wiedzieć, że wyróżniamy rolety plisowane dwukierunkowe i jednokierunkowe.

 

Jakie materiały masz do wyboru w przypadku rolet plisowanych?

Tkaniny rolet plisowanych można podzielić na różne grupy, uwzględniając różnorodne kryteria, takie jak kolorystyka czy poziom transparentności. Natomiast istnieje podstawowy podział materiałów rolet plisowanych na wymiar, który proponujemy. Co dokładnie mamy na myśli?

 

Wyróżniamy rolety plisowane z tkaninami tradycyjnymi - pojedynczymi, które stanowią większość oferty w Anwis. Te tkaniny występują w szerokiej gamie najmodniejszych kolorów i są podzielone na cztery grupy kolorystyczne: Grey, Cream/White, Beige/Brown oraz Colorfull.

 

Drugim rodzajem tkanin są tkaniny "plaster miodu". Ta nazwa wynika z przekroju tych materiałów, który przypomina strukturę właśnie plastra miodu.

 

Podstawowe różnice między tkaninami pojedynczymi a podwójnymi są następujące. Tkaniny podwójne, znane również jako "plisy plaster miodu", oferują skuteczniejsze zaciemnienie pomieszczenia. Ponadto, stanowią one lepszą barierę termiczną i akustyczną.

 

Warto zauważyć, że rolety plisowane na wymiar w wariancie z tkaniną "plaster miodu" mają niewidoczne linki prowadzące. Dla wielu użytkowników rolet plisowanych jest to istotne z punktu widzenia estetyki, dlatego wariant "plaster miodu" cieszy się dużą popularnością. Trzeba jednak pamiętać, że jest to opcja droższa niż tradycyjne tkaniny.

 

Gdzie stosować rolety plisowane?

Oczywiście jest to doskonała osłona do wykorzystania na tradycyjnych oknach. Natomiast jest to także świetny rodzaj rolety do zastosowania w nietypowych warunkach.

 

Możemy mieć nietypowe kształty okien w naszych domach lub mieszkaniach, takie jak trójkątne, trapezowe czy nawet okna o kształcie koła. Jednak dla rolet plisowanych nie stanowi to żadnego problemu.

 

Rolety plisowane są z pewnością jednym z najlepszych rozwiązań na okna w nietypowym kształcie. Oczywiście każde okno o nietypowym kształcie wymaga wcześniejszej oceny przez specjalistę. To on będzie w stanie określić, czy w danym miejscu możliwy jest montaż popularnych "harmonijek".

 

Plisy na oknach dachowych

Jeśli jesteś szczęśliwym posiadaczem poddasza z oknami dachowymi, doskonale zdajesz sobie sprawę, jak uciążliwe może być światło wpadające do wnętrza w długie, letnie i gorące dni. Nagrzane wnętrze nie jest niczym przyjemnym, dlatego ważne jest wyposażenie go w odpowiednie osłony przeciwsłoneczne.

 

Najbardziej popularnym rozwiązaniem stosowanym na oknach dachowych są tradycyjne rolety materiałowe. Jednak rolety plisowane są równie skutecznym wyborem. Mogą być z powodzeniem zastosowane na oknach różnych producentów, takich jak Fakro czy Velux. W przypadku rolet plisowanych, tkanina porusza się wzdłuż prowadnic, co jeszcze skuteczniej chroni wnętrze przed nadmiernym napływem promieni słonecznych.

 

Jednym z głównych atutów rolet plisowanych jest bogaty wybór tkanin. Warto rozważyć wybór tkanin podwójnych, które dodatkowo mogą mieć właściwości termoizolacyjne. Jest to szczególnie cenne w przypadku okien dachowych, gdzie promienie słoneczne mogą skutecznie nagrzewać wnętrze. Dzięki roletom plisowanym można skutecznie zredukować przepuszczanie ciepła i utrzymać przyjemną temperaturę w pomieszczeniu.

 

Wybierając rolety plisowane na okna dachowe, zyskasz nie tylko efektywną ochronę przed światłem i ciepłem, ale także możliwość dopasowania do swojego stylu dzięki szerokiemu wyborowi tkanin.

 

Postaw na rolety plisowane

Odkryj niezliczone zalety rolet plisowanych jako doskonałych osłon przeciwsłonecznych! Bogaty wybór tkanin, w tym stylowe pojedyncze i funkcjonalne "plaster miodu", pozwoli Ci znaleźć idealne rozwiązanie dla Twojego wnętrza. Nie czekaj dłużej, inwestuj w komfort swojego domu i ciesz się niezrównanymi korzyściami, jakie oferują rolety plisowane na wymiar!

 

Artykuł Partnera


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyposażenie Wnętrz, Aranżacja Wnętrz, Okno

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera