Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Fasada Roku 2023 - wyniki głosowania internautów

 

Czas czytania: ~3 min


W tegorocznej edycji plebiscytu w ramach konkursu Fasada Roku 2023 internauci oddali prawie 72 000 głosów. Zobacz, które budynki w każdej z pięciu kategorii zyskały największą przychylność publiczności.

 

NFAhamgUUCtUqOLmuJUotiwPlEjP8sMqcZpJLuEoOV7sOIIrU9cY8RkGIzsG_fasada-roku-2023-mjpg.jpg

Plebiscyt Fasada Roku 2023 wystartował 1 maja 2023, a zagłosować w nim mógł każdy, kto do 31 października odwiedził stronę baumit.com/fasadaroku. By wyrazić swoją opinię wystarczyło wejść na stronę i przyznać odpowiednią ilość gwiazdek (od 1 do 5) dowolnej liczbie uczestników-budynków. Było co oceniać, bo na liście startowej, zamkniętej 30 września br. znalazły się aż 263 budynki z elewacją wykończoną kompletnym system elewacyjnym Baumit (ocieplenia, tynkowym lub renowacyjnym).

 

Łącznie w tegorocznej odsłonie plebiscytu zebrano blisko 72 000 ocen entuzjastów architektury i budownictwa z całej Polski.  W ten sposób internauci zdecydowali o tym, które realizacje otrzymają specjalne „Wyróżnienie Internautów" w kategoriach: budynek jednorodzinny nowy, budynek wielorodzinny nowy, budynek niemieszkalny nowy, budynek po termomodernizacji oraz budynek zabytkowy po renowacji. 

 

Budynki z „Wyróżnieniem Internautów"

Zwycięzcy plebiscytu to realizacje, które uzyskały najwyższą ocenę w głosowaniu publiczności w swojej kategorii. Każdy z nich otrzyma specjalny tytuł „Fasada Roku 2023 – Wyróżnienie Internatów". Oto oni!

 

Kategoria „budynek jednorodzinny nowy"

Wśród nowych budynków jednorodzinnych najwyższą średnią notę od internautów otrzymał Dom pod Mielcem. Projekt powstał w pracowni MEEKO Architekci, a prywatny inwestor powierzył jego realizację  firmie Fachman. 

Fasada Roku 2023

Dom pod Mielcem – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”

Kategoria „budynek wielorodzinny nowy"

W najliczniej obsadzonej kategorii, przeznaczonej dla nowych budynków wielorodzinnych, publiczność najlepiej oceniła warszawską inwestycję spółki Marvipol – Lazurova Concept. Autorem projektu jest Studio 20, natomiast prace na poziomie budowlanym wykonała firma HOCHTIEF Polska. 

Fasada Roku 2023

Lazurowa Concept w Warszawie – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek jednorodzinny nowy”

Kategoria „budynek niemieszkalny nowy"

W grupie nowych budynków niemieszkalnych serca internautów skradło wrocławskie Centrum Aktywności Lokalnej, którego inwestorem jest Gmina Wrocław – Zarząd Inwestycji Miejskich. Obiekt zaprojektowała  pracownia arch_it Piotr Zybura, natomiast prace budowlane przeprowadziła firma  AWM Budownictwo. 

Fasada Roku 2023

Centrum Aktywności Lokalnej we Wrocławiu – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek niemieszkalny nowy”

Kategoria „budynek po termomodernizacji”

Wśród budynków po termomodernizacji najwyżej w rankingu internautów uplasował się obiekt biurowo-socjalny w Tarnowie Podgórnym. Jego obecny wygląd to efekt połączonych sił Kimball Electronics Poland Sp. z o.o., Architecto Group oraz Porr S.A.. 

Fasada Roku 2023

Obiekt biurowo-socjalny w Tarnowie Podgórnym – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek po termomodernizacji”

Kategoria „budynek zabytkowy po renowacji"

Za najlepszą renowację zabytkowego budynku internauci uznali remont kamienicy przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie. Projekt przygotowała architekt Justyna Biernat-Łagoda, a urzeczywistniła go firma Perito MCT Maciej Szmigiel. 

Fasada Roku 2023

Budynek wielorodzinny przy ul. Wojska Polskiego w Szczecinie – „Wyróżnienie internautów” w kategorii „budynek po termomodernizacji”

Jak zagłosują jurorzy?

Internauci spełnili już swoją powinność, wyłaniając swoich zwycięzców w plebiscycie. Tym samym stało się już jasne, które realizacje budowlane zostaną w tym roku uhonorowane specjalnym tytułem „Wyróżnienie Internautów". 

 

Przed nami już zatem tylko werdykt profesjonalnego grona jurorów, który wyłoni zwycięzców tegorocznej edycji konkursu Fasada Roku. Głosy internautów nie będą mieć na niego wpływu. O tym kogo wybierze panel ekspertów, dowiemy się po zaplanowanych na listopad niezależnych obradach. Przebieg konkursu można śledzić na stronie: fasadaroku.baumit.com.

 

Wyłoniony przez jurorów zwycięzca każdej kategorii otrzyma prestiżowy tytuł Fasada Roku 2023, 10 000 zł i coś jeszcze – pewne miejsce w najbliższej edycji rozgrywki na poziomie międzynarodowym. W ramach Baumit Life Challenge reprezentanci 25 krajów powalczą o jak najlepsze miejsce w wyścigu o tytuł Europejskiej Fasady Roku i jeszcze wyższe nagrody finansowe.

 

Jesteśmy patronem medialnym konkursu


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Realizacja Architektoniczna, Fasada, Fasady

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera