Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Aula Miejska w Rzeszowie - wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


16 listopada 2023 w ratuszu miejskim w Rzeszowie ogłoszono wyniki konkursu na opracowanie koncepcji Auli Miejskiej, która ma stać się nowym sercem miasta. Projekt autorstwa pracowni projektowej Karola Żurawskiego zdobył pierwszą nagrodę, wyróżniając się prostotą formy i innowacyjnym wykorzystaniem cegły z recyklingu. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w architekturze Rzeszowa, wpisując się jednocześnie w koncepcję miasta innowacji.

 

Innowacyjna wizja dla Rzeszowa

Konkurs na projekt Auli Miejskiej, zorganizowany przez Gminę Miasto Rzeszów we współpracy z Oddziałem Rzeszowskim Stowarzyszenia Architektów Polskich, przyciągnął uwagę 103 kreatywnych propozycji. Jury, złożone z doświadczonych architektów, wyselekcjonowało 15 prac, a następnie wybrało 7 finalistów do ostatecznej oceny. Wybrany projekt pracowni Karola Żurawskiego zdobył uznanie nie tylko ze względu na funkcjonalność, ale także za atrakcyjność wizualną i artystyczny wymiar. Aula Miejska ma stanąć obok ratusza, wkomponowując się w architektoniczną tkankę miasta i stanowiąc jednocześnie symbol innowacyjności Rzeszowa.

 

W skład jury weszli: Jerzy Szczepanik-Dzikowski – przewodniczący sądu konkursowego, SARP Oddział Warszawa, Wojciech Fałat – sędzia referent, SARP Oddział Rzeszów, Bartłomiej Nawrocki – SARP Oddział Katowice, Tomasz Kudła – SARP Oddział Rzeszów, Janusz Sepioł – sędzia ze strony Zamawiającego, Architekt Miejski Rzeszowa, Katarzyna Leśko – sędzia ze strony Zamawiającego, p.o. Dyrektorki Wydziału Architektury Miasta Rzeszowa, Agata Podolec – sekretarza konkursu, SARP Oddział Rzeszów.

 

Nowa aula w Rzeszowie

Podczas uroczystego ogłoszenia wyników, Karol Żurawski i jego zespół został uhonorowany I Nagrodą w wysokości 50 tys. zł oraz zaproszeniem do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na realizację zwycięskiej koncepcji. Jury doceniło wrażliwość i przemyślanie projektu, który reaguje na współczesne idee projektowania, pozostając jednocześnie ponadczasowy i niepodążający za modą. Wyróżnienia równorzędne zostały przyznane za oryginalność i innowacyjność propozycji.

II nagroda: zespół w składzie Cezary Szmytma, Joanna Szmytma, Joanna Matraszek, Michał Matraszek, Karolina Broda

III nagroda: Grupa MOC Architekci

Wyróżnienia równorzędne: Jakub Gołębiowski, Romea Muyń oraz Jakub Magoń i Krzysztof Drozd

W dniu 22.11.2023 o godzinie 17:30 na Politechnice Rzeszowskiej przy Alei Powstańców Warszawy 12 w sali V17 odbędzie się wystawa oraz dyskusja pokonkursowa.

 

Źródło: rzeszow.sarp.org.pl/index.php/2023/07/11/aulamiejska/

 

Tekst opracowała Magdalena Wałek

Architektka i doktorantka związana z Wydziałem Architektury Politechniki Śląskiej. Specjalizuje się w wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi cyfrowych w ochronie dziedzictwa kulturowego i zabytków. Redaktorka portali Grupa Sztuka Architektury.

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny, Obiekt Architektoniczny

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera