Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bohdan Lachert, Józef Szanajca cz. I. Trzy Generacje Warszawskich Architektów - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


Warszawski Modernizm 1905 - 1939 na kolejną odsłonę cyklu Trzy Generacje Warszawskich Architektów. Tym razem wykład architektoniczny poświęcony będzie życiu i pracy wyjątkowego duetu - Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy. Transmisja na FB odbędzie się 17 stycznia 2024 o godz. 18:30. Prowadzenie: mgr inż. arch. Grzegorz Mika.

 

Trzy Generacje Warszawskich Architektów

Zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania pierwszej części opowieści o życiu i pracy wyjątkowego duetu - Bohdana Lacherta i Józefa Szanajcy, prawdziwych pionierów architektury funkcjonalistycznej w latach 20. Już na studiach ich projekty wyróżniały się formami i rozwiązaniami, które dorównywały europejskiej awangardzie. Przez niecałe 15 lat stworzyli ok 150 projektów na terenie całej II RP, wielkich bloków i małych willi, szpitali, szkół, biurowców


Wśród wczesnych realizacji plasują się m.in. dom własny z pracownią Lacherta na Katowickiej czy też nowatorskie bloki ZUS, wznoszone w Warszawie i innych miastach. W środę usłyszycie i o nich...i o innych śmiałych wizjach.

 

Więcej informacji o wykładzie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Architektoniczny , Wykład Dla Architektów , Wykład Dla Studentów Architektury , Zaproszenie Dla Studentów Architektury , Zaproszenie Dla Architektów , Architekt

Skurusundet Ravine House — architektura skał i powietrza
Skurusundet Ravine House — architektura skał i powietrza

W skalistym wąwozie niedaleko szwedzkiej cieśniny Skurusundet, w miejscu o trudnej topografii i boga ...

Rusza budowa Teatru Muzycznego w Poznaniu
Rusza budowa Teatru Muzycznego w Poznaniu

30 maja 2025 roku Teatr Muzyczny w Poznaniu podpisał umowę z generalnym wykonawcą nowej siedziby. No ...

Drewniany Pawilon Polski na Expo 2025 w Osace
Drewniany Pawilon Polski na Expo 2025 w Osace

Od 13 kwietnia do 13 października 2025 roku w Osace trwa wystawa Expo. Znalazł się tam i polski pawi ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera