Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Profesor Bohdan Lisowski. Człowiek, który sam siebie zaprojektował - premiera filmu o architekcie

 

Czas czytania: ~1 min


SARP Kraków zaprasza na wyjątkowy pokaz filmu "Profesor Bohdan Lisowski. Człowiek, który sam siebie zaprojektował" poświęcony pamięci prof. zw. dr hab. inż. arch. Bohdana Lisowskiego (1924-1992) – architekta, designera, twórcy, nauczyciela, mentora, człowieka wielkiego umysłu, w roku jubileuszu stulecia Jego urodzin. Film będzie można zobaczyć 23 maja 2024 o godz. 18:00 w Sali Koncertowej im. Krystyny Moszumańskiej-Nazar w Krakowie.

 

Premiera filmu o prof. Bohdanie Lisowskim

Film w reżyserii pani Anny Kaszewskiej, w którym o postaci, dorobku twórczym i naukowym Profesora opowiadają architekci: prof. Krzysztof Ingarden, prof. Krzysztof Lenartowicz, prof. Romuald Loegler, prof. Bolesław Stelmach, prof. Maciej Złowodzki, dr Piotr Lewicki, Piotr Chuchacz, Witold Gawłowski, Marek Tarko oraz syn Profesora – Biś Lisowski, który po projekcji poprowadzi dyskusję panelową z osobami zabierającymi głos w filmie.

 

Profesor Bohdan Lisowski związany był z Politechniką Krakowską przez znakomitą większość swojego zawodowego życia, czyli od rozpoczęcia studiów w 1945, aż do śmierci w 1992. W Polsce wykładał na: Politechnice Wrocławskiej (1963-65), Politechnice Śląskiej w Gliwicach (1965-74), Politechnice Warszawskiej (1965-85), Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1963-92), Uniwersytecie Jagiellońskim (1983-91). Poza Polską gościł w uczelniach oraz w organizacjach naukowych i zawodowych w Holandii w Delft i Eindhoven oraz w Niemczech w Dreźnie, Lipsku, Weimarze, Naumburgu, Berlinie Zachodnim, Darmstacie, Brunszwiku, Bochum, Hamburgu, Akwizgranie, Essen, a także w czeskiej Pradze, Budapeszcie, Wiedniu, Paryżu i w Chinach w Nanjingu.

 

Był członkiem zarządów 16 towarzystw, organizacji, redakcji i fundacji o charakterze naukowym i twórczym, w tym: Stowarzyszenia Architektów Polskich, gdzie pełnił funkcję Prezesa Oddziału SARP Kraków (1966-69), Polskiej Akademii Nauk m.in. jako przewodniczący Komisji Ergonomicznej (1987-92), Polskiego Towarzystwa Ergonomicznego i Polskiego Towarzystwa Higieny Psychicznej.

 

Więcej informacji o pokazie filmu znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Film Architektoniczny, Film O Architekcie, Film O Architekturze, Zaproszenie Dla Architektów, Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała
Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała

Kolonia Zgorzelec – to zespół mieszkalnej kolonii robotniczej w Bytomiu. Zbudowana została w latach ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera