Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.

 

Czas czytania: ~2 min


Sarnie Osiedle to projekt, który został opracowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Group, słynącą z nowoczesnych i skrupulatnie zaprojektowanych budynków oraz przestrzeni. Przemo Łukasik wprowadza innowacyjne podejście do planowania osiedli mieszkaniowych, łącząc estetykę z funkcjonalnością.

 

Projekt Sarniego Osiedla

Nowoczesny design w zgodzie z naturą

Sarnie Osiedle położone jest na malowniczych zboczach wzgórza Trzy Lipki, co zainspirowało architektów z Medusa Group do stworzenie projektu, który inspirowany jest otaczającą przyrodą. Budynki wyróżniają się zakrzywionymi liniami dachów nawiązującymi do górskich szczytów Beskidów, a elewacje inspirowane są zmieniającymi się barwami krajobrazu. Projekt obejmuje cztery budynki, które pomieszczą 151 mieszkań, od kameralnych kawalerek po przestronne, dwukondygnacyjne apartamenty pięciopokojowe.

 

„Projekt Sarniego Osiedla to nowoczesne podejście do planowania inwestycji mieszkaniowej, łączące kontekst krajobrazowy z ideą tworzenia wspólnych przestrzeni, które dają użytkownikom możliwość budowania dobrosąsiedzkich relacji. Dodatkowym atutem tej inwestycji jest lokalizacja i widok na góry, które były inspiracją dla brył budynków” – dodaje Przemo Łukasik, architekt, współzałożyciel Medusa Group.

Projekt Sarniego Osiedla

Inspiracje i koncepcja architektoniczna

Projekt Sarniego Osiedla jest głęboko zakorzeniony w kontekście lokalnego krajobrazu oraz idei 15-minutowego miasta. Medusa Group, znana z realizacji takich projektów jak Biurowce .KTW i Pierwsza Dzielnica w Katowicach, stworzyła koncepcję, która zakłada, że wszystkie najważniejsze miejsca, takie jak sklepy, szkoły czy tereny rekreacyjne, znajdują się w odległości krótkiego spaceru od domu. Architektura osiedla łączy nowoczesność z tradycją, tworząc przestrzeń, która sprzyja zarówno prywatności, jak i budowaniu sąsiedzkich relacji. Inspiracją dla projektu była przyroda Sarniego Stoku oraz widoki na góry, które nadają osiedlu unikalny charakter.

Projekt Sarniego Osiedla

Funkcjonalność osiedla

Projekt Sarniego Osiedla został zaplanowany z myślą o maksymalnym komforcie przyszłych mieszkańców. Oprócz mieszkań, w obrębie osiedla znajdzie się przestrzeń handlowo-usługowa, co zapewni łatwy dostęp do niezbędnych usług. Przestrzeń wspólna obejmuje zielony dziedziniec sprzyjający relaksowi oraz sensoryczny plac zabaw, który będzie rozwijał kreatywność najmłodszych mieszkańców. Medusa Group zadbała również o udogodnienia dla rowerzystów, takie jak myjka rowerowa oraz rowerownie, a dla zmotoryzowanych przewidziano garaż podziemny i ładowarki samochodów elektrycznych.

 

Budowa pierwszego etapu Sarniego Osiedla rozpoczęła się w lutym, a pierwsze mieszkania będą gotowe do zamieszkania w IV kwartale 2025 roku.

 

Sarnie Osiedle - metryczka projektu osiedla

Projekt: Medusa Group

Lokalizacja: Bielsko Biała

Inwestor: TDJ Estate

Źródło: tdjestate.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Budynek Mieszkalny, Osiedle Mieszkaniowe, Projekt Osiedla, Projekt Architektoniczny, Hot

Park do spotkań i działań
Park do spotkań i działań

Klub Studencki Szkoły Głównej Handlowej „Park” działał na warszawskim Polu Mokotowskim od końca lat ...

Mieszkaj w Mieście na Tauzenie
Mieszkaj w Mieście na Tauzenie

Osiedla Tysiąclecia w Katowicach nie trzeba pewnie przypominać żadnemu miłośnikowi architektury. Pro ...

Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.
Retransmisja konferencji Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze III. Nowe Centrum Warszawy.

Za nami trzecia edycja konferencji "Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze", której temat ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera