Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Spacer śladem cesarzy, królów i książąt wzdłuż skarpy warszawskiej - spacer architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


Centrum Architektury zaprasza na spacer architektoniczny po Śródmieściu Południowym, który organizowany jest w ramach cyklu 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Zbiórka 9 września 2024 o godz. 18:00, Zamek Ujazdowski w Warszawie.

 

Spacer architektoniczny

Skarpa warszawska, jeden z najciekawszych elementów krajobrazowych Warszawy. Od wieków przyciągała koronowane głowy, które doceniały jej walory obronne, reprezentacyjne oraz widokowe. Od średniowiecznego Jazdowa, przez majestatyczny Zamek Ujazdowski, urokliwe ogrody Frascati, aż po historyczny plac Trzech Krzyży – te wszystkie miejsca zobaczymy podczas naszego spaceru.

 

Spacer poprowadzi Krzysztof Mordyński, współautor książki „ŚRÓD PD. Ilustrowany atlas architektury Śródmieścia Południowego”.

 

dr Krzysztof Mordyński – historyk i historyk sztuki, kustosz w Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się dziejami architektury i urbanistyki Warszawy, w szczególności okresu po II wojnie światowej. Autor książki „Sny o Warszawie. Wizje przebudowy miasta 1945-1952″ (nagroda KLIO 2021), kilkudziesięciu artykułów naukowych i popularnonaukowych oraz scenariuszy wystaw muzealnych o profilu historycznym.

 

Więcej informacji o spacerze architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Spacer Architektoniczny , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury , Architektura

Modernistyczna willa przywrócona do życia
Modernistyczna willa przywrócona do życia

W 1930 roku przy ulicy Kościuszki 65 stanął dom z ogrodem zaprojektowany dla inżyniera Jana Krygowsk ...

Słynny trzonolinowiec we Wrocławiu będzie zmodernizowany
Słynny trzonolinowiec we Wrocławiu będzie zmodernizowany

Znany z wyjątkowej, eksperymentalnej konstrukcji wrocławski budynek mieszkalny, zwany trzonolinowcem ...

Rusza budowa TR Warszawa
Rusza budowa TR Warszawa

13 czerwca 2025 roku przedstawiciele władz Warszawy oraz teatru TR Warszawa podpisały umowę z firmą ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera