Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Osiedle Murawa 2 w Poznaniu - spacer architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


To już kolejne spotkanie w ramach cyklu Zbudowane. Tym razem bohaterem spotkania, będzie osiedle Murawa 2 autorstwa pracowni Insomia. Spotkanie poprowadzi architekci Szymon Januszewski. Zbiórka 8 listopada 2024 o godz. 16:00, ul.Stary Rynek 56 w Poznaniu. Obowiązują zapisy.

 

Zbudowane - Murawa 2

Poznańska architetura mieszkaniowa

Osiedle Murawa 2 to niewielkie osiedle - składające się z 16, dwulokalowych domów. W nich mieszkania jedno- i wielopoziomowe. Mimo gęstej miejskiej zabudowy poszczególne domy rozmieszczone zostały w sposób by zapewnić ich mieszkańcom jak największą prywatność.

 

Wcześniej niemal całkowicie zabetonowana działka przy poznańskiej cytadeli zmieniła się w intensywnie zazielenioną mieszkalna enklawę. Zabudowa jest gęsta, starannie przemyślana pod względem funkcjonalnym, oraz bardzo różnorodna- mamy tu elewacje z blachy, tynku i drewna. Intensywność zabudowy została zrównoważona wszechobecną zielenią, która pojawia się na elewacjach, stropodachach i tarasach. Na szczególną uwagę jak zawsze w projektach pracowni Insomia zasługują przestrzenie wspólne - które mają pomóc mieszkańcom w nawiązywaniu relacji i stworzyć przytulną, kameralną przestrzeń.

 

Więcej informacji o spacerze architektonicznym znajdziesz na stronie SARP Poznań.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Spacer Architektoniczny , Spacer Z Architektem , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury , Wydarzenia Dla Architektów , Wydarzenie Architektoniczne

Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce
Nowa wersja Łodzi Kaliskiej już wkrótce

Jeszcze w tym roku rozpocznie działanie nowy dworzec Łódź Kaliska, zbudowany w miejscu rozebranego b ...

Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja
Konferencja "Zielona i błękitna infrastruktura w architekturze" - IV edycja

Wiele polskich miast już od wielu lat wdraża rozwiązania z zakresu zielonej i błękitnej infrastruktu ...

Stadion Skry w Warszawie znów działa
Stadion Skry w Warszawie znów działa

Warszawa odzyskała teren sportowo-rekreacyjny. Właśnie zakończył się pierwszy etap remontu od lat zd ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera