Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Archi-feminizm od kuchni - wykład architektoniczny

 

Czas czytania: ~ 1 min


Muzeum Warszawy zaprasza na wykład architektoniczny pt. Archi-feminizm od kuchni, który poprowadzą Dominika Janicka i Barbara Nawrocka z BALu Architektek. Spotkanie odbędzie się 23 stycznia 2025 o godz. 18:00. Wstęp wolny.

 

Wykład Archi-feminizm od kuchni

- Czy wprowadzenie okna w kuchni i wyprowadzenie kuchni z mieszkania jest równie… feministyczne?

- Czy Margarete Schütte-Lihotzky i Barbara Brukalska umiały gotować?

- Jak przez lata zmieniały się architektoniczno-feministyczne postulaty przestrzenne dotyczące obowiązków domowych?

- Co się stanie, gdy wyprowadzamy nieodpłatne prace opiekuńcze poza przestrzeń prywatną?

 

Na te i inne pytania BAL poszuka odpowiedzi podczas wykładu.

 

BAL architektek to inicjatywa na rzecz kobiet w architekturze założona przez trzy architektki prowadzące własną praktykę (Barbarę Nawrocką i Dominikę Wilczyńską, Miastopracownia) i Dominikę Janicką (Fair Building Studio). Bal przywraca pamięć o kobietach architektkach, zwraca uwagę na nierówności w zawodzie i promuje feministyczne projektowanie. Inicjatywa zwyciężyła w plebiscycie Noizz Zmiany roku 2021 w kategorii Design.

 

Źródło: muzeumwarszawy.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wykład Architektoniczny , Wykład Dla Architektów , Wykład Dla Studentów Architektury , Zaproszenie Dla Architektów , Zaproszenie Dla Studentów Architektury

Znamy koncepcję zintegrowanego węzła przesiadkowego dla Bielska-Białej
Znamy koncepcję zintegrowanego węzła przesiadkowego dla Bielska-Białej

Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej, na polecenie Prezydenta Miasta opracował koncepcję zintegrowan ...

Dobiega końca budowa Centrum Muzyki w Krakowie
Dobiega końca budowa Centrum Muzyki w Krakowie

Krakowskie Centrum Muzyki powstaje w Cichym Kąciku, w pobliżu Błoń. Nowoczesna sala koncertowa będzi ...

Dom na ceglanej podstawie
Dom na ceglanej podstawie

W malowniczej okolicy, niedaleko Barcelony, w St. Vicenç dels Horts, znajduje się niezwykła realizac ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Zaproszenia
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera